Jump to content
Българският форум за музиканти

Влияе ли типът дърво в/у звукът на ел.китарата,когато е включена?


ZLE

Recommended Posts

По същата логика, може да се попита, защо друг, много евтин инструмент, който е направен от махагон, е нисък клас инструмент.

И отговорът ще бъде все така незадоволителен...

 

Друг интересен момент е, че въпреки целия си интерес към тайните на китароправенето и относителната, като че ли убеденост, че дървото не прави китарата, авторът на темата така и не започва да свири със Squier Bullet, примерно.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор бих дал, само че за съжаление темата отдавна излезе от всякакъв смисъл, а очевидно и от границите на добрия тон. 

 

със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите уважения, обаче тонът го зададе ти (в пост  #90).

Каква е идеята в крайна сметка, да "търгуваш" отговори срещу добър тон? Или си задаваш въпроси сам на себе си?

 

Аз бих се радвал, на смислени отговори на подобни въпроси. Обаче все си мисля, че ако имаше убедителни и прости такива, подобни теми никога не биха започвали.

 

Реалността е, че скъпите серийни инструменти (поне в хубавата си част) звучат значително по-добре от евтините такива(дори от селекция от най-добрите от тях). Причината това да е така е чисто пазарна. По-хубавото е по-скъпо, защото има кой да плати повече за него. На много хора им се иска, всичко да е много хубаво, но за сметка на това да е много евтино. Но повечето хора си спомнят положението с музикалните инструменти от соца, когато на лукса се гледаше с лошо идеологическо око - инструменти, които нито са добри, нито по тогавашния стандарт особено евтини. Разбира се, причините за онова положение са най-различни и всичките-извън темата.

Всеки, когато е много млад и примерно 100 лева му се струват много пари, често мисли, че има някаква измама в цените на нещата, обаче в последствие разбира, че не е така (поне при музикалните инструменти). И аз бях така, като бях на 18-19 и имах допир предимно с моята Кремона и Пълдин. Обаче с времето човек пробва повече неща и вижда, че разлики има, и то винаги в ползва на по-класните инструменти. Но ако човек е свирил много и е да кажем на 40, а все още не намира разлики - по-добре да не се опитва.

Редактирано от Evtim Djerekarov
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо не става - прати ми го тука да не ти трупа дървояди и да не мирише на гнило

Ще черпиш после задето съм те отървал :)

Мерси.

 

А и още нещо - някой да смята, че темата НЕ е за затваряне?

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дървото влияе.

Стига да е направена удобно китарата (форма, прагове, екшън, т.н.) всяка китара става.

Ампа е по-важен от дървото за средностатистически приличен звук.

Кремона в хубав усилвател звучи значително по-добре от скъпа китара в пулта.

Дървото и качеството на изработка имат също огромна естетическа функция, качество и дълготрайност,  които не са за пренебрегване.

----

А най-важното е да можеш да свириш.

Иначе, определено няма никакъв смисъл да се задълбаваш в детайлите и да "прогресираш" с китарата която... държиш :D.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремона в хубав усилвател звучи значително по-добре ..

 

До колкото може да се каже въобще "добре" в този случай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.