Jump to content
Българският форум за музиканти

Проект на нова китара


Recommended Posts

Ще направя такъв джазмастер за себе:

jazzmaster1.png

 

Ако някой иска някакви китарни части от САЩ - мога да добавя за вас заедно к моите покупки към тази китара. Грифа ще е Warmoth, така че каквото има при тях на сайта - мога да ви доставя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

едно време по байтошово време се правеше нещо много подобно от орфей или кремона не съм сигурен и дори тремолото беше съвсем същото

 

и понеже в едно читалище имаше такава и беше здрава се пробвах да посвиря на нея. свирих известно време и после я оставих защото ми беше неудобна. нещо във формата й не беше наред - поне за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът предлага услуга, ние му оплюхме идеята....

 

Относно джазмастера, това е модел от златните години на Фендер и е опит на фирмата да създадат ъпгрейд на стратокастера. Звучи много повече от сносно особено в сравнение с масовите китайски шперлати , намацани с черепи.

За грифа от warmoth,  можещ да погледнеш и USA custom guitar parts. Когато имах идея за мой такъв проект, отзивите в нета бяха че те са се специализирали в качествени тела и грифове за фендер модели, докаро уормът били малко на конвейр...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно части - трябва ми 3-слоен бланк на пикгарда, mint-black-mint. Кремови стратски врътки, ON-OFF-ON плъзгачи от Мустанг (2бр), Пуш-пулл потенциометър 500К, един обикновен 500К, Бридж Wilkinson Roller, Gotoh Kluson ключове, страп-локове Schaller, два Seymour Duncan P-rails (обикновена, не hot серия) - кремов цвят. Винтове за пикгарда.

 

Ако някой има нещо от списъка - бих искал да купувам. 

 

относно китарата и Вармот - знам много добре, каквото правя. 

 

Това е първи инструмента ми, направен там. След него просто не мога да купувам серийни Фендъри, няма никакво сравнение.

 

 

5Hk_MWA3O34.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, да... това беше проекта по първи инструмент (също правих го в фотошоп) - можете да видите, че се получило 1 към 1.

 

Y1r7AsDYQkY.jpg

Редактирано от Jim-ph
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това е първи инструмента ми, направен там. След него просто не мога да купувам серийни Фендъри, няма никакво сравнение.

 

 

 

И аз като тебе, като видях един истински лютиерски инструмент повече не се заглеждам по серийни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.