Jump to content
Българският форум за музиканти

Разновидности на мажора и минора


Recommended Posts

Да живее бихармоничния минор, иначе колко ора ше останат без работа мааа лиии, а и друго си е като седнем у кръчмата и каката с големите "очи" дойде да ми пее на ушенцето.Апа и като ме карат да напраа некое чалгарско midi знам точно кво ми требе та да се радват братчедите, и се ми викат че праа шокар ситуация.

 

Някой разяснения добити от богат кръчмарски опит.Ако ви се наложи да говорите с някои чалгаджия на музикална тема има опасност да не се разберете.Не се плашете а си спомнете нещата които ще напиша по-долу:

 

1.ГАМА-АКОРД.Ако ви питат от коя ГАМА е песента знайте, че става въпрос за ТОНАЛНОСТ.

2.УСИЛВАТОР-УСИЛВАТЕЛ

3.ДАМАДЖАН ДИЕЗ МАЖОР-неуточнена тоналност, често ми се налага да свира и в тази тоналност.

4.ЙОНИКА-синтезатор

5.САСИФОН-саксофон

6.КАРНЕ-кларинет

7.УРУГЛИЦА,ТАЛПА-Бас китара

8.Ако видите че по време на свирене музикант кима с глава не се плашете.Кимането с глава надясно означава МОДУЛАЦИЯ С ПОЛОВИН ТОН НАГОРЕ, кимането с глава наляво, ПОЛОВИН ТОН НАДОЛУ, в накои случаи модулацията е с един тон.

9.ШЕ ОДИМЕ ЛИ НА СВИРКА-Ще ходим ли на репетиция.

10.ОТСВИР-соло

11.ТАВА ЧЕРНОТО НЕМА ДА ГО НАТИСКАШ-става вапрос за някой от черните клавиши на синтезатора.

12.КВА ТИ Е СВИРКАТА-Каквъв ти е синтезатора

13.БАС И РИТЪМ-Повечето китаристи по кръчмите свират на китарата бас и ритъм китара едновременно с цел: по малко хора повече пари.

14.ЗАДНИЦА-Акомпанимент

15.МАЖОРМИНОР-Според някои "музиканти" има и такава тоналност, примерно Сол мажорминор, мене няколко пъти са ме карали да свира от нея.Ако ви се случи подобно нещо просто си тръгнете щото няма да излезете на глава.Аз съм питал дали трябва след мажора да мина в минор но са ми казвали че ГАМАТА :) (акорда) е МАЖОРМИНОР.

16.СИМФОНИЯ-Микрофония

17.ВИБРАТОР-Флойд Роуз

18.КОМПЮТЪР-Става вапрос за ДРЪМ МАШИНА

 

Дано да съм ви полезен, има още много ама сега не се сещам, като се сета ше го напиша.За термините на музикалния софтуер няма да говориме че там нещата са трагични.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пселютно си праф!тфа е хавата батей!има ги секеви ендивиди!най-готини са фолкористите дето си нямат много хабер за кво иде реч и ги говорят по-цветущи и от тези горенаписаните:)нали трябва да се майтапим понякога :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А още по-правилно е КАМПЮТУР.

Мене неколко пъти са ме викали на СВИРКА с КАМЮТУРО.

Може да ви се случи в кръчма да видите беквкоалиста че само мрънка из под носа си но това да не ви притесява той просто не знае текста важно е да се държи втори глас и аз съм го правил много пъти.

А ако знаете какво стана като свирих в една кръчма и цепнах неколко арпежа на баса стил Малмстиин :):);) .Чалгаджиите по принцип не прават репетиции.А съм ходил на СВИРКА сутринта в училището ми казват и вечерта свириме у кръчмата. ;););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да живее бихармоничния минор, иначе колко ора ше останат без работа мааа лиии, а и друго си е като седнем у кръчмата и каката с големите "очи" дойде да ми пее на ушенцето.Апа и като ме карат да напраа некое чалгарско midi знам точно кво ми требе та да се радват братчедите, и се ми викат че праа шокар ситуация.

 

Някой разяснения добити от богат кръчмарски опит.Ако ви се наложи да говорите с някои чалгаджия на музикална тема има опасност да не се разберете.Не се плашете а си спомнете нещата които ще напиша по-долу:

 

1.ГАМА-АКОРД.Ако ви питат от коя ГАМА е песента знайте, че става въпрос за ТОНАЛНОСТ.

2.УСИЛВАТОР-УСИЛВАТЕЛ

3.ДАМАДЖАН ДИЕЗ МАЖОР-неуточнена тоналност, често ми се налага да свира и в тази тоналност.

4.ЙОНИКА-синтезатор

5.САСИФОН-саксофон

6.КАРНЕ-кларинет

7.УРУГЛИЦА,ТАЛПА-Бас китара

8.Ако видите че по време на свирене музикант кима с глава не се плашете.Кимането с глава надясно означава МОДУЛАЦИЯ С ПОЛОВИН ТОН НАГОРЕ, кимането с глава наляво, ПОЛОВИН ТОН НАДОЛУ, в накои случаи модулацията е с един тон.

9.ШЕ ОДИМЕ ЛИ НА СВИРКА-Ще ходим ли на репетиция.

10.ОТСВИР-соло

11.ТАВА ЧЕРНОТО НЕМА ДА ГО НАТИСКАШ-става вапрос за някой от черните клавиши на синтезатора.

12.КВА ТИ Е СВИРКАТА-Каквъв ти е синтезатора

13.БАС И РИТЪМ-Повечето китаристи по кръчмите свират на китарата бас и ритъм китара едновременно с цел: по малко хора повече пари.

14.ЗАДНИЦА-Акомпанимент

15.МАЖОРМИНОР-Според някои "музиканти" има и такава тоналност, примерно Сол мажорминор, мене няколко пъти са ме карали да свира от нея.Ако ви се случи подобно нещо просто си тръгнете щото няма да излезете на глава.Аз съм питал дали трябва след мажора да мина в минор но са ми казвали че ГАМАТА :) (акорда) е МАЖОРМИНОР.

16.СИМФОНИЯ-Микрофония

17.ВИБРАТОР-Флойд Роуз

18.КОМПЮТЪР-Става вапрос за ДРЪМ МАШИНА

 

Дано да съм ви полезен, има още много ама сега не се сещам, като се сета ше го напиша.За термините на музикалния софтуер няма да говориме че там нещата са трагични.

Разчувствах се.....Толкова красота има в тези думи, толкова мисъл и знания. Ееех... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А съм ходил на СВИРКА сутринта в училището ми казват и вечерта свириме у кръчмата. ;););)

якоооооооо!аз скор се зарибих и одих на такава музика.оркестър от 10 човека с две певици и певец.луда работа:)а като се заговорихме и настапи големия смях.имаше още по-цветущи изрази от тези на фифчо.дано да се сетя и да напиша и аз някой:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да живее бихармоничния минор, иначе колко ора ше останат без работа мааа лиии, а и друго си е като седнем у кръчмата и каката с големите "очи" дойде да ми пее на ушенцето.Апа и като ме карат да напраа некое чалгарско midi знам точно кво ми требе та да се радват братчедите, и се ми викат че праа шокар ситуация.

 

Някой разяснения добити от богат кръчмарски опит.Ако ви се наложи да говорите с някои чалгаджия на музикална тема има опасност да не се разберете.Не се плашете а си спомнете нещата които ще напиша по-долу:

 

1.ГАМА-АКОРД.Ако ви питат от коя ГАМА е песента знайте, че става въпрос за ТОНАЛНОСТ.

2.УСИЛВАТОР-УСИЛВАТЕЛ

3.ДАМАДЖАН ДИЕЗ МАЖОР-неуточнена тоналност, често ми се налага да свира и в тази тоналност.

4.ЙОНИКА-синтезатор

5.САСИФОН-саксофон

6.КАРНЕ-кларинет

7.УРУГЛИЦА,ТАЛПА-Бас китара

8.Ако видите че по време на свирене музикант кима с глава не се плашете.Кимането с глава надясно означава МОДУЛАЦИЯ С ПОЛОВИН ТОН НАГОРЕ, кимането с глава наляво, ПОЛОВИН ТОН НАДОЛУ, в накои случаи модулацията е с един тон.

9.ШЕ ОДИМЕ ЛИ НА СВИРКА-Ще ходим ли на репетиция.

10.ОТСВИР-соло

11.ТАВА ЧЕРНОТО НЕМА ДА ГО НАТИСКАШ-става вапрос за някой от черните клавиши на синтезатора.

12.КВА ТИ Е СВИРКАТА-Каквъв ти е синтезатора

13.БАС И РИТЪМ-Повечето китаристи по кръчмите свират на китарата бас и ритъм китара едновременно с цел: по малко хора повече пари.

14.ЗАДНИЦА-Акомпанимент

15.МАЖОРМИНОР-Според някои "музиканти" има и такава тоналност, примерно Сол мажорминор, мене няколко пъти са ме карали да свира от нея.Ако ви се случи подобно нещо просто си тръгнете щото няма да излезете на глава.Аз съм питал дали трябва след мажора да мина в минор но са ми казвали че ГАМАТА :P (акорда) е МАЖОРМИНОР.

16.СИМФОНИЯ-Микрофония

17.ВИБРАТОР-Флойд Роуз

18.КОМПЮТЪР-Става вапрос за ДРЪМ МАШИНА

 

Дано да съм ви полезен, има още много ама сега не се сещам, като се сета ше го напиша.За термините на музикалния софтуер няма да говориме че там нещата са трагични.

:););)

:P;)

 

Само да добавя 19. РЕВЕФ-ревербератор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!!!Не мислех,че някой би се заинтересувал и оставях няколко човека да ме питат лично по тия въпроси(Фюрерче - да си ми живо и здраво!!! ;) ).

 

Явно не съм самотник в това отношение - чакам да се срещнем.И...Като сме започнали да подчертаваме,да взема и аз : Бихармоничният мажор му е майката!!! ;)

Хахаах ;) ;) :(

 

А междудругото сега лъжеш хората! На мене ми викаше, че се кефиш на хармоничния минор, а сега бихармоничен мажор. Тва си е гадост!

 

Мохамедански лад рулез!

 

. :D;) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:););) А ти какво си се заел да ме хващаш натясно?!? ;););)

Много си странен днес - ако има нещо - нема нищо, какво е това?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;););) А ти какво си се заел да ме хващаш натясно?!? ;);):)

Много си странен днес - ако има нещо - нема нищо, какво е това?!?

Как се хваща за думичката! Спокойно бре! ;)

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Дръпни го от книжарницата до Народния театър.

"Начини за импровизиране в съвременната музика"

Апропо - какво общо има въпросът ти с тази тема от преди 2 години?

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.