Jump to content
Българският форум за музиканти

Моите текстове


spd7693

Recommended Posts

Не е до по-напред или назад,просто всичко е А-Я,азбуката и съвременната (рок) музика е тръгнала още от Уудсток като течения/стилове,че и по-рано,всеки от големите музиканти е повлиян от по-старите и не е добра идея да туриме коня зад каруцата - метъла не е началото от което да тръгнеш..,ранните метъл групи са си рок,нролл в общи линии,ама това през 80-те. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се! Аз и без това започнах да пиша тези песни, знаеш ли кога? Когато започнахме с един приятел да дрънчим песни на Елвис и Чък и да си ги пеем един от друг, тъкмо се получаваше добро пеене на 2 гласа, понеже аз пея една октава по-високо от него. Тогава горе-долу ми дойде музата да почна и аз като величията едно време - да пиша песни. А като започнахме по-късно да дрънчим Бийтълс и Хендрикс, вече стилът ми действителносе беше подобрил. Така че не бих казал, че съм турил каруцата пред коня. Аз много те уважавам като човек и намирам думите ти за много ползотворни. :):cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Хайде, за много ROCK-дини! Пожелания с новия текст, който ще подам в тази тема, макар и да не е новогодишен!

 

 

Divine Intervention

 

1.

You came out from the mist of the Big high mountains,
You approached me and you revealed me your name,
I felt my stomach not right and asked you if you felt the same.
We talked 'bout thin's we like, talked 'bout thin's we want,
Asked each other if single and so we hung on!


Bridge:
You were like a teacher to tutor me,
You were like a good friend to humor me,
You were like an angel to watch over me,

Chorus:
You were like a Divine intervention!
I have nothing else to mention!

2.
We danced all through the night, then I walked you home.
We both experienced feelings, that we never had known.
When i kissed you I never knew that we both have to go.
When you phoned me back, when you talked to me again
I wondered if it's it or just another pain!

Bridge:....

 

Chorus:....
 

 

After all that I wondered will we meet another time.
When I felt so in love, was everything alright?

I keep dreamin' about you, do I have a choice?

'Cause I always feel frightened when I hear your voice!

 

After all that I wondered will we meet another time.
When I felt so in love, was everything alright?

I keep dreamin' about you, do I have a choice?

'Cause I always feel frightened when I hear your voice!

 

'Cause you were a Divine intervention!
Divine intervention!

 

 

Divine intervention! (Teacher to tutor me!)
Divine intervention! (Good friend to humor me!)
Divine intervention! (Angel to watch)
Divine intervention! (over me!)
Divine intervention! (Divine intervention!)
Divine intervention! (Divine intervention!)

Divine intervention!

Divine!

 

 

Сами виждате за какво се пее. Просто го прочетете. Идеално вдъхновение да напиша такава песен. И то не каква да е, а заглавната в евентуалния ми албум. Дали любовта е Божие чудо? Може би.

Предвидено е дълго интро, за да въведе публиката в албума и евентуално да започваме концертите с нея. Отново съм предвидил къде да се сложи китарното соло, между двете изпявания на After all that... Чист вокал, вдъхновен от Дейвид Дреймън от Дистърбд (тренирам го, за да се получи). Вдъхновения за текста:
- няколко песни на Куийн, най-вече Somebody to love;

- Бон Джоуви - Never Say Goodbye, I'll Be There For You, Keep The Faith;

- Уайтснейк - Give Me all Your Love
- Ван Хален - Love Walks In, I Can't Stop Loving You
- и други

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не че нещо брат, ама текстовете ти са супер безинтересни. Не будят никаква визуална асоциация, а даже и да засягат тематиката на чувствата и емоциите, това е направено толкова постно, неметафорично и нефилософски, че направо ти се отщява да ги четеш. Най-малкото при последния текст, виж как повечето от редовете почват с лични местоимения - I, We, You и т.н. Това е супер голяма грешка. Подобен елементарен текст, може без проблем да се напише по предварително готова мелодия. Сам по себе си, не вдъхновява към каквато и да е композиторска дейност. Гледай малко по-арт да се изразяваш и да има някакви специфични думички, които не се срещат в други текстове. Лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя и аз нещо към темата.
Първо не виждам нищо лошо да се обръщаш към човек в интернет както ти е удобно, аз долових лека обида от "потърпевшия" Георги. Тъй като не е директно ние сме в интернет сиреч виртуалното пространство, умалителни и дори обиди са много по лесно вмъквани. С най-добри чувства ти го казвам ама това си беше смешно разбирам да те е обидил добре, но ,че ти е казал Геш/Геша просто е малоумно да се хванеш за това! Той ти иска оценка на компузицията си а не урок по обноски. Ти да не си на 70 години, че да се засягаш от името си.
Така по същество да ти кажа има нещо интересно в текстовете.. но моят съвет към теб е, щом имаш афинитет към писане и съчиняване е да четеш всякакъв вид литература, за да си обогатиш още повече речника и естествено знания нови и разглеждай най-вече такива хитови песни станали такива заради текста си, не не гледай само текст слушай и аранжимент мелодий обогатявай се по всякакъв начин. Виж един пример Bohemian Rhapsody, на Куин Фреди я пише виж само какъв замисъл като оставим на страна, че е много сложна, текста те кара да вникнеш има дълбок и същевременно индиректен замисъл, дерзай ще се получат нещата.
Поздрави Иво
:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^
^

На това му викам аз критика. На това му викам аз кри-ти-ка! Градивна, смислена, без обиди, просто лично мнение, сериозна и не на последно място - от някой опитен. Ето това е добър коментар. Много ти благодаря за него! Е, сами виждате, щом съм пуснал темата, значи съм я пуснал за коментари, включително и от такова естество. Твоят е примерен и според мен той ще затвори устите на всички, които си мислят, че темата е безсмислена.
Признавам си, не съм най-големият талант на света. Никога не съм претендирал, че съм някакъв хипер голям талант. Преценил съм, че имам нужда от коментари като този, затвоа съм пуснал тази тема - да ги коментирам с някой по-компетентен, по-разбиращ, че сред моето обкръжение, включая моите вече съгрупници, само един пише текстове за песни по-добре от мен. Не се шегувам, те сами си го признават. Не са чак такива мислители.
Но както към всеки критик, така и към теб, ще имам въпрос относно самата критика. Та така - какво мислиш, че повече би събудило интерес? Смятях сега да пусна някой друг, не толкова оригинален, може и към него да напишеш нещо, щом се появи.

И да кажа, че нито един от тези текстове не е станал на песен, т. е. всичко може да се променя в тях. Докато не станат на песни, те ще се променят постоянно.

 

 

 

^
Благодаря за съвета! Не е толкова на въпрос речника, колкото темите, но все пак това е задължително.

 

И да кажа и на двамата - да, писани са по готова мелодия на вокала (само на вокала), всички до един.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Браво на вас!!! Браво на вас!!! Виктор Векилов днес си пусна темата в раздела и всичките се юрнахте да му помагате! А на мене ще ми помогне ли някой??? Нито Солас, нито Тони, нито БЛР, нито Ябс... Темата ми виси некоментирана, а от групата, дето съм, пак аз излязох най-добрия текстописец. А сами виждате, че се излагам. На мен съвети никой не ми е давал, а аз точно това искам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се наемам да пиша на английски. И текста ти ми харесва, доколкото го разбирам.

Ако някъде забуксуваш с текст на български и имам идея как да ти помогна, ще го направя.

Сетих се за един друг текст със същото заглавие

"Divine Intervention"

Awaken
In a web like Hell
How did I reach this place
Why are they haunting me
I cannot look at God's face

Paralysing
Brilliant light
Trying to run
Want to scream, but cannot speak
I cannot look at God's face

Blind my eyes, I cannot see
What is being done to me
In my mind is only pain
All the memories are drained

Victimized
Specimen
Deathless torture
Void with no mercy
Black shroud blinds those who see

Violated
Naked before you I stand
Shattered shrine of flesh and bone
God's piercing through my soul

Segments of my life
Morbid pieces of reality
Twisted personality
Many faces yet faceless
Familiar things give way to strange
No mercy no reason just pain

Fatal
Sub-conscious control
Threshhold of pain unfolds
Transfixed martyr saving race
Who am I to judge thy grace

Awaken
In a web like Hell
How did I reach this place
Why are they haunting me
I cannot look at God's face

Blind my eyes, I cannot see
What is being done to me
In my mind is only pain
All the memories are drained

 

ЕсПиДи, почвай да правиш с групата си някакви демо версии.

Едно е само текст, друго е в контекст на музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, благодаря ти! Ето затова очаквах коментара ти с такова нетърпение.  От 2 месеца им настоявам на моите да вземем да опититьме с една от моите песни. Да видим по готови глас и бас какво може да се получи. Текстът, който ти постна има ли защита с авторско право?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.