Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблеми с бриджа/тремолото.


Yo The Real

Recommended Posts

Здравейте!

Наясно съм, че подобни теми е имало десетки пъти. Използвах търсачката, но ми излязоха стотици несвързани теми и само една с подобен проблем, но в пъти по-малък.

Днес си смених струните на страта. Явно тотално съм забравил какви струни съм ползвал, понеже тремолото в момента е страшно дръпнато нагоре. Нещо подобно, но опънато до краен предел. Наистина до краен, защото тремолото просто не може да бъде натиснато (т.е. да сваля тонове), само може да се вдига.

Принципно съм фен на сравнително високия екшън, но това е прекалено дори за мен, а и не мога да ползвам тремолото в двете посоки, както и сума си други неща (обикновения страх, че нещо ще се счупи също го има).

Давайте идеи какво да правя. Пружините съм ги натегнал колкото мога, но без особен резултат. Тръс рода може би?

Струнита са 10-52, строя е стандартен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали строя с половин -един тон надолу да видиш  дали ще изправи малко.

Или ако има възможност сложи още някоя пружина

ама дори да изправи самото свирене и манипулациите  с тремолото

ще станат доста трудни ,да не говорим за бендването.

Тия струни ми се виждат дебели за стандартна настройка. :yes:

Аз ползвам такива като свиря в ре.

Редактирано от Dean
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, но не е нормално да си ги затегнал докрай и да изплува тремолото така... тези струни не са чак толкоз дебели. Я щракни дупката отзад да видим какво се случва с пружините...

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10-52 съм слагал винаги на всичките си китари за всичките ми години на свирене, понеже както казах не обичам особено меки струни и екшън...

Ето и снимки: отвътре и отвън.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тея пружини вършат ли въобще някаква работа, че като ги гледам...

 

Преди смяната струните как беше положението?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да навиеш още винтовете - докато плочката почти допре дървото. Може пружините да са отслабнали с времето въпреки, че не ми се е случвало такова нещо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен не ми се случвало до сега пружините толкова да се скапят, че да не стават за нищо. Вярно, че си има умора на матела, ама чак пък... Все пак може да пробва с нови пружини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе,като дрънчах със страт пружините си бяха оригиналните от 75г и не се бяха уморили,както написаха вече натегни винтовете,а можеш и на "пачи крак" да сложиш пружините за повече опън,ама аз с тия номера си настройвах тремолото да опре в тялото,един вид блокирано,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прати я на лютиер да ти я сетне както трябва. И те са хора - хляб ядат!

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От снимките, не мога добре да преценя, точно какъв тип ти е тремолото.

Проблемът не е от пружините или от струните, а от винтовете (6бр.) които държат тремолото към тялото.

Отпусни струните, откачи пружините, затегни или отхлаби въпросните винтове с половин/един оборот, до постигане на желаният резултат, а след това, в обратен ред.

Не казвам че не е възможно, но двупососността при фендерското тремоло е твърде разтегливо и относително понятие.

Ако тремолото ти е от този тип:

6-point-trem.jpg

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кво гадаеме,стандартно са с деветки стратовете и ако е била с такива е нормално да вдигне бриджа с 10-52,иначе за самото тремоло захващене с 6 винта аз поне бях с такава настройка -при отпуснати или свалени струни блока да опре в дървото и двата крайни винта се натягат докато тръгне да отлепя блока,четирите между тях с четвърт оборот на отвертката по-отпуснати.

Може и да не съм прав де,всеки си настройва различно китарите,според вижданията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С натягане на двата винта ще се оправи! Но колко, не може да се каже! Моят съвет, при този вид от снимката е да пробваш с един оборот натягане и после може би още малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.