Jump to content
Българският форум за музиканти

искам мнения


imilenov

Recommended Posts

здравейте искам да ви питам нещо имам вапрос с вруска за микрофон горе долу кои са хубавите микрофони за записване в студио :) та тва исках да ви питам а сега е ва6 ред да пи6ете :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ноймън са много добри,но ги има в малко студиа,РФТ-също като Ноймъните ги няма в много студиа,има пак лампови микрофони на една марка която е много позната-Маршал,за мен те също стават и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми от никъде почти или поне аз не се сещам от каде?!?за маршалите ще попитам ама ноймън и рфт туко така не изкача :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе изброените микрофони струват доста.

Всички фирми предлагат студийни кондензаторни микрофони на приемливи цени и АКГ и Берингер и Аудиотехника........

Всичко опира до парите !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за кви пари говориме :D

До колкото си спамням Берингер имат доста евтини модели

www.behringer.com

не съм го пробвал ама повече от 200 кинта не може да са щом там са около 50 евро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да си на ясно, че хубавия микрофон ще изкара на бял свят всички недостатъци на студиото ти, ако има такива. :D

След това за къде готвиш продукцията. Ако е за у нас минаваш на евтин вариант. Ако за навън и студиото ти е евтино - пак ефтин вариант, ако е добро тогава скъп. :P

Последното ме съмнява, защото ако беше така, нямаше да питаш тук! Щеше да знаеш. Това е шегичка. :D

 

:think: Като евтин вариант и най-добро ти предлагам модела на Behringer B2. струва около 400 евро. Микрофона може да се сравнява с микрофони от класа на 1000-2000 лв.

Това е кондензаторен студиен микрофон с възможност да избираш насочеността му между тип бъбрек или 8, освен това има избор на волтажа.

Успех!

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да си на ясно, че хубавия микрофон ще изкара на бял свят всички недостатъци на студиото ти, ако има такива. :D

След това за къде готвиш продукцията. Ако е за у нас минаваш на евтин вариант. Ако за навън и студиото ти е евтино - пак ефтин вариант, ако е добро тогава скъп. :P

Последното ме съмнява, защото ако беше така, нямаше да питаш тук! Щеше да знаеш. Това е шегичка. :D

 

:think: Като евтин вариант и най-добро ти предлагам модела на Behringer B2. струва около 400 евро. Микрофона може да се сравнява с микрофони от класа на 1000-2000 лв.

Това е кондензаторен студиен микрофон с възможност да избираш насочеността му между тип бъбрек или 8, освен това има избор на волтажа.

Успех!

В САЙТА НА БИРИНГЕР

ПО ЦЕНИ ЗА ГЕРМАНИЯ ГО ДАВАТ 173ЕВРО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз бъркам тогава тук е около 250 евро

Не сетих се 380 лева!!! За толкова го купих аз! :D

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и B1 и B2

Първия е 280 лв и е с насочена диаграма. Фиксиран, без избор на волтаж или EQ.

За втория вече писах. Звука му е от класа на микрофоните, които струват между 1000-2000 лева. Ползвам го за вокали. За акустична китара ползвам B1, може би ми се струва, че е малко по-добър от B2 за ак. китара (нали трябва да оправдая купуването му) :)

В резюме ти казвам - микрофона ще те изненада и ще задоволи нуждите на всяко българско студио с продукция, насочена за нашия пазар. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това трябва да се види:Pмоля някой да прати линк да го разгледаме :P

Ето ти вопли от доволни клиенти!

Ето ти хвалбата от фирмата!

Enjoy! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.