Към съдържанието

Снимка

Китарни усилватели, кабинети, говорители - Основите

• Please log in to reply
99 отговора на тази тема

#91 DaftFunk

DaftFunk

Little Muff

• Members
  • PipPipPipPip
  • 820 Мнения:
  • Инструмент:китара / акустична китара

Публикувано 03 ноември 2015 - 17:36

Baby Thomas,беше само закачка със слагана който си сложил. Иначе съм далече от мисълта да сравнявам евтини практис кубенца с това което дават по телевизията. Единствено разчитам на марката като доказан производител на усилватели от 70 години. Щото извинявай ама не мога без да съм пробвал да си купя нещо което се е пръкнало преди малко започнало да прави уселватели като например Line 6 А тук на село нямам къде да хробвам и купувам на доверие и репутация. А и естествено щото съм почитател на марката. ( да ме извинят феновете на Lune 6 и другите от модерната метъл ера )

Не китарата прави китариста!

#92 kolio_k

kolio_k

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4029 Мнения:

Публикувано 04 ноември 2015 - 01:49

Момчета, аз от една седмица свиря само на едно комбо и то се казва Peavey Classic 20, и то през оригиналния 10 инчов говорител.

Такъв диапазон от звук само с един бууст отпред не съм намирал скоро....от блусарски стратски получист и чист тон до сърдито ЛП-звучене.

Тези усилватели отдавна не се произвеждат, намират се трудно в нета, затова пък когато излезе някой е на цена трепач.

Скачайте на тая обява, да не си взема втори :)

Да, 200 вата в 8х12 е супер дупер, аз се кефя и на 20 вата в 1х10. С лампички вътре...

Звука е там където го намериш. 

Сега ако искайте ме дъвчете на воля, но не изпускайте ампа от обявата.

Няма съвременно малко комбо на парите на които ще се продаде това, което да му стъпи на лявата топка.

И аз съм фен на тези и си държа едно да ме радва в къщи

Николай Карагеоргиев http://nikolaik.ch

#93 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1595 Мнения:
  • Инструмент:Китара, Поялник, Тирбушон

Публикувано 04 ноември 2015 - 11:43

^ Кольо, аз моето си го купих след като гледах това видео :)

Този пост е редактиран от jabs: 04 ноември 2015 - 11:44

FRONT.jpg

#94 DaftFunk

DaftFunk

Little Muff

• Members
  • PipPipPipPip
  • 820 Мнения:

Публикувано 23 ноември 2015 - 13:23

Само да направя едно бързо Review  на Fender Champion 40 [ 1 x 12'' ]  2 channel solid state combo от първо лице:

1.Clean channel : чистия канал е доста доста приличен за парите си. От спецификацията разбрах, че емулира чист Blackface звук. Има доста ботъм енд ... същевременно и требъл и звукът е плътен, обемен и като цяло доста завършен.

2.DSP вградените ефекти : ривърба е приличен, вибратона се справя ... флейнджа също. За корърса и дилейя не съм толкова убеден.

3. Dirty channel : тук става кървава и мътна. С ръка на сърцето мога да кажа, че този канал с всичките му амп симулации / voices / не става за НИЩО!  И не вярвам да е заради високите ми изисквания към драйва.  Не съм очаквал да звучи като Tube Screamer, но чак такова безобразие не предполагах.  Единствено евентуално да с мръсния канал на строго определена настройка можеш да буустнеш някой приличен овърдррайв. За режима "metal" няма въобще да коментирам.

Равносметката:

за 180 евро получавате:

Много приличен / дори задоволителен / чист канал, Прилични вградени ефекти и кошмарен мръсен канал.

Обнадеждаващото е, че чистия канал много добре поема stomo boxes / камиончета /  Което мен ме устройва. И добре, че го купих заради чистия звук.. инак щях да съм бесен.

#95 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10420 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 24 ноември 2015 - 10:24

Ем нормално, ти какво си очаквал. :)

Аз колкото ампове с моделинг съм пипал всички са така - Фендър, Вокс, Лайн 6... Включително един (друг) Line 6 със 100W крайно стъпало на Богнър (изпълнено доста добре всъщност). Просто като пуснеш какво да е не-клийн (от моделинг пресетите) и нещата РЯЗКО отиват на юг. Даже на югоюг бих казал... :greenball:

#96 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8497 Мнения:
  • Инструмент:китара, бас

Публикувано 24 ноември 2015 - 13:21

Не знам доколко трябва да се разчита на чужди мнения за звук.

Аз ги взимам на предвид, но най-вече разчитам на собственото си,

както е казано - ръка да пипне , ухо да чуе.

И друг път е споменавано, че един звук ( независимо дали оценяваме амп или камионче)

звучи сам по себе си и втори път в контекст на група, с другите инструменти.

Това не трябва да се споменава, а да се взима и на предвид.

Второ - като оценяваме, да имаме идея, как да оценяваме и какъв аршин да слагаме.

Транзисторни, хибридни, моделиращи, маловатажни, клубни, концертни лампови ампове.

Навремето Фендер правеха транзсисторните си ампове в САЩ,

-имаше голяма линия - с хубав клийн и приличен за транзистори драйв.

Нищо общо с маршал звук. Не очаквайте от Фендер да гони маршалски звук.

После еволюираха, сложиха им ДСП секция,както и амп модели.

Но пък ги правят в Китай. Не съм пробвал новите и слушал съм по тубата само.

.Все пак, който иска повече, отива на лампи.

Навремето уцелих един моделиращ амп на Ямаха, има само 8 амп симулации.

Но и до днес се споменва , като един от най-успешните, че и като най-успешният  моделинг амп/серия.

имам го и до днес и още съм доволен как звучи. По добре само 8 модела, ама като хората, отколкото 150 , които 

на нищо да не мязат.

За комбинацията Лайн 6 - Богнер. Звучи доста яко, всичко и клийнове и драйвове и ефекти.

И дава най-разнообразни звуци. Това е, когато слушаш звука от говорителя.

Пробвах ампа ДИ - ами звучи, като обикновен бъбрек лайн6, което е резонно, защото е байпаснато крайното на Богнер.

За това има и разнообразие на пазара - покриват се различни цели и предназначения.

Човек не открива музиката, а открива себе си в музиката. А.Вайсенберг
РОДЕНИЯТ ДА ПЪЛЗИ, НЯМА КАК ДА ПОЛЕТИ!!!
IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
Stop stealing and committing fraud, the Government hates competition.

#97 ultramega

ultramega

Къде се намирам?!

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3570 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 24 ноември 2015 - 22:08

Не много информативно, но пък забавно.

Този пост е редактиран от ultramega: 24 ноември 2015 - 22:20

#98 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 22 декември 2015 - 11:48

^ Много приятни видеота.

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#99 krasi.purple

krasi.purple

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 15 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 15 май 2016 - 07:59

Някой да е пробвал новото кубе Marshall Code 25?....на ревютата звучи добре,но друго е непосредственото впечатление.Иска ми се да си имам класически маршалски звук в къщи.От голямото разнообразие на кубета(до 30W)кое според вас би ме удовлетворило?

#100 DaftFunk

DaftFunk

Little Muff

• Members
  • PipPipPipPip
  • 820 Мнения:

Публикувано 06 юни 2016 - 10:24

Някой да е пробвал новия Fender Bassbreaker  15W combo / head ?  Впечатления ? Чух много суперлативи за него и ми е любопитно за мнения.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни