Към съдържанието

Снимка

Китарни усилватели, кабинети, говорители - Основите

• Please log in to reply
99 отговора на тази тема

#46 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5797 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 02 февруари 2014 - 13:12

Що бе,аз имам английско старо лампа комбо 30 вата от 80-те ,и съм го взел за 350 лв,страшен баровец съм явно,на повечето и тилифончетата струват двойно,но не им се дават парички за музика..

Цитат(Mark Avrelii @ Nov 7 2007, 10:25 PM)
Нищо не става колеги не разбрахте ли тук рок не вирее събрали сме се шепа ентусиасти и копаме на място.Правете си музиката за кеф и си намерете дохона работа не си късайте нервите.

#47 Parni_Valjak

Parni_Valjak

Soundman ltd - The Professional Solutions Provider

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:
  • Инструмент:МОЗЪК REVOX TEK FLUKE HP

Публикувано 02 февруари 2014 - 13:15

:thumbs_up: 

Даже изпитата бира им струва повече!

Rumen Kolarov:   Както винаги инж. Манов е прав!

eCJph5P.png

1.If You Think A Good Technician is Expensive, Try A BAD Onе !  2.If you have to ask the price, you can't afford it. biggrin.gif

3.ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

4."е" на "х"-та и да го плашиш с диференциране едва ли му пука на аргумента... (Telerig)

5." ДА РАБОТИМ НЕ САМО С РЪЦЕ , НО С УМ И СЪРЦЕ" (Басурендер) 6.Сега е епохата на Гангнам Стайл, АйПад, АйФон и АйСиктир...( patient)

7.Другаря Кире- "Инженерите със вкус, пипат само ток и блус...." 8.Като не можеш, най-лесно е да кажеш, че не искаш. (docc)

9.“It’s an unfinished job, looking for high quality audio. It never finishes.”-Rupert Neve   10.Fingers On Strings, Hands On Faders, Music On Tape.

11.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

#48 Evtim Djerekarov

Evtim Djerekarov

Юзрод Небесен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9221 Мнения:
  • Инструмент:GUITAR, PIANO, VOCAL

Публикувано 02 февруари 2014 - 13:49

Mда, всичко в крайна сметка опира до повече дрънчене и по малко работа с пръстчетата на двете ръце.

Според мен все още голяма част от хората занимаващи се с музика в бг. не могат да си позволят английски ампове и друга подобна апаратура. Дет се вика перфекционизма е хубаво нещо, но реалноста е друга, практиката също. Преди време си продадох всичко - китара, ефекти и т.н. След няколко години пак се появи желание да свиря, започнах с една китара и комп. процесор. Нямаш идея каква радост беше. В крайна сметка кое е важно - обурудването или "задклавиатурното" устройство. Само до преди двайсет години големите музиканти биха се радвали да имат сегашните възможности - всичко да е на един клик разтояние.

В смисъл, който няма пари за скъпо обурудване, не трябва да не свири, нали?

Едно е, да свириш със евтино оборудване, друго е, да казваш, че свири като скъпо такова, а трето е да имаш скъпо такова.

И това няма нищо общо с общите философии за пръстчетата, ръчичките и другите подобни неща. Има общо само с перфекционизма.

А хубавите усилватели, и на американците не са им много евтини. Въпросът е, колко човек е склонен да инвестира в музика. А като не е склонен да инвестира много - да не намира мана на тия, които са склонни да дават повече, под форма на какви ли не общи приказки, оправдания и обяснения.

Хубавата апаратура си е хубава, ако ще човек за първи път да хваща китара, по-лоша няма да стане.

Този пост е редактиран от Evtim Djerekarov: 02 февруари 2014 - 13:51

Основният закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Ние подготвяме един много хубав закон, който ще е много полезен за вас - гражданите, но не смятаме за необходимо да ви го показваме, преди да сме го приели, а и няма нужда да се допитваме до вас за неговото приемане. Иначе сме отявлени демократи и не подкрепяме авторитарните режими, които ограничават свободата на словото на гражданите си.
Карбовски за ЕС и Крим...

К'во се дзвериш, бе?!?

#49 svet.k

svet.k

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 336 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 02 февруари 2014 - 23:03

Няма да влизам повече в такива безмислени полемики, докато сте ги писали и лайквали тия глупости аз направих много готина репетиция с групата. Е верно че свирихме на 100 ватови ламби с 4 дванайски в кабинетите :) , ама не там беше въпроса :)

Казват че имало два вида рибари, дет' разбират от такъми и такива дето разбират от риба.

www.svetlinkolev.free.bg

#50 G.Varbanov

G.Varbanov

Лампи!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1480 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2014 - 00:05

Дали не е там въпросът? :> Да не говорим, че и от 4х12 до 4х12 също има разлика от земята до небето.

Този пост е редактиран от G.Varbanov: 03 февруари 2014 - 00:07

#51 Dirk

Dirk

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 357 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2014 - 03:33

Моето усещане ,когато за първи път си купих скъп инструмент беше ,че жестоко съм се набутал.След няколко месеца свирене се опитах да пробвам евтинджоса с който бях свирил години и се кълнях ,че няма разлика от марковите китари.В момента в който я хванах не можех да повярвам,че е възможно да се свири на нея.
А по повод на 4х12 колоните...някой спомена ,че репетирал с 100 ватов лампов "stack"...това определено ме впечатли.

Този пост е редактиран от Dirk: 03 февруари 2014 - 03:34

#52 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5797 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2014 - 10:11

Яз па си бех зел ново Гибсън лп студио,после изрових от ибея едно почукано 97 и продадох новото,дъртото по ми звучеше,ся и едно ес-джи изрових,дето на вид.. лондонската влага ..лака е зле,но не ми пука- звучи си,айде да не сравняваме китари с коли ,не е същото/

Нищо не става колеги не разбрахте ли тук рок не вирее събрали сме се шепа ентусиасти и копаме на място.Правете си музиката за кеф и си намерете дохона работа не си късайте нервите.

#53 Acei

Acei

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1596 Мнения:
  • Инструмент:Guitar

Публикувано 03 февруари 2014 - 13:51

Hillbilly  така така не си сам в изравянето на старовремски китарки и аз така правя вече имам си една 25 годишна и скоро ще се похваля с една 15годишна от любимата ми марка за китарки

Custom 7 string guitar, Peavey Bandit 112 Transtube, Peavey Rage158, Bare Knuckle Warpig, Dimarzio Blaze
tenfounddead@gmail.com;

http://www.reverbnat...om/tenfounddead
Do not throw the things before discover their real price

#54 ZLE

ZLE

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 308 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2014 - 14:15

Хм,и аз ровя за дърти Kramer Focus 6000,Washburn KC-90 и Fender Strat...И трите са по-читави от 90% от сегашните китари.

А пък ако успея да набарам Washburn N4 от Дейвис периода,който е по-читав от 99% от всички китари произвеждани някога......ехееее.

#55 Dirk

Dirk

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 357 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2014 - 14:17

Не разбирам иронията,но аз китари от ebay не пазарувам.За щастие живея в град в който има няколко "vintage" магазина и около мен повечето китаристи(профита и нон-профита) имат поне по един-два стари инстумента.Май мястото ми не е в този форум,дано да греша!

#56 ZLE

ZLE

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 308 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2014 - 14:34

Няма ирония,човече.Това,което си написал е вярно.Просто старите хай-енд модели са по-читави от новите.

Давам ти пример:Взимаш един Kramer Focus от преди 25+ години и на тремолото пише Floyd Rose(Original).

Aма никъде не пише,че е правен от Schaller в Германия.А сега,освен ако не вземеш нещо за 2000 евро,другите пак ще ти дойдат с 

Floyd Rose Original(ама правен  в Индонезия) и ще се чудиш защо държи,ама не съвсем как си требе.

#57 G.Varbanov

G.Varbanov

Лампи!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1480 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2014 - 14:40

Това не е ли форумът за китари до 300лв?

#58 Dirk

Dirk

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 357 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2014 - 15:15

Съгласен съм за читавостта на старите инструменти,но голяма част от тях може да се окаже че,не са удобни за свирене на съвременен материал.Мисля ,че съвременните хай-енд инструменти имат по-консистентно качество и комфорт.Разбира се голям е кефа да попаднеш на удобен стар инструмент,но и има голям риск да го купиш от ebay.Мисля,че не трябва да се притесняваме от покупка на нов хай енд американски инструмент.Не знам дали не се откъснахме от темата.

#59 ZLE

ZLE

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 308 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2014 - 15:30

Mи то ние винаги ще си намерим тема да се "дрънчим" в това се убедих :)

И да,пак си прав новия,че е с гаранция,но пък при старите неща говорим за съвсем други пари.Ако си постоянен и изкараш късмет за няколкостотин

може да уцелиш нещо смазващо(говоря за инструмент).Съгласен съм,че когато говорим за усилватели,което е и  темата,нещата са ми нови.

#60 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5797 Мнения:

Публикувано 03 февруари 2014 - 16:05

Съгласен съм за читавостта на старите инструменти,но голяма част от тях може да се окаже че,не са удобни за свирене на съвременен материал.Мисля ,че съвременните хай-енд инструменти имат по-консистентно качество и комфорт.Разбира се голям е кефа да попаднеш на удобен стар инструмент,но и има голям риск да го купиш от ebay.Мисля,че не трябва да се притесняваме от покупка на нов хай енд американски инструмент.Не знам дали не се откъснахме от темата.

Да ,риска е голям, но се кръстиш един път и скачаш  във водата,ако няма сериозни проблеми добре,ако има - лошо ,но има техници и лютиери.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни