Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни усилватели, кабинети, говорители - Основите


G.Varbanov

Recommended Posts

Един кабинет не е само говорителя в него. Той е как резонира самия кабинет (задната дъска), какъв плат е използван за решетката отпред и тн. Съвета ми е да потърсиш и да пробваш на място това, което искаш да си купиш. Има доста магазини в СФ с прилични намаления, Мюзик Дивижън, Динакорд, Аудио Фактор, Форте Мюзик, дори и MMG. :)

п.с. Ако ще свириш у дома, не пренебрегвай Грийнбеците :)

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точа се на MT15 глава от много време, и сега съм се надъхал най-сетне да я купя. Не мога да реша обаче дали да взема и Тремонти кабинета, да са си комбо. Срещал съм мнения че пасват добре, че кабинета едва ли не е предвиден за тази глава, че главата е предвидена за V30 говорител, но това са само коментари из други форуми. Няма това къде да го пробвам на място...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

V30 е силно прехвален модел, а има и десетки други интересни говорители. Ако искаш ЮК-ски модел виж например Creamback 65 & 75.

Когато събираш мнения и гледаш ревю-та в Ютюб имай предвид че всичко живо получава къде пари къде някакви джаджи, за да дават добри мнения за продуктите. Тук-таме има някой и друг фен, който държи да е откровен. Някои компании дори развалят договорките ако човекът настоява да направи безпристрастно ревю (допускащо негативен коментар). Тази мания да изкарат Харли Бентън добри ми идва честно казано в повече. Чувал съм и колона и инструмент тяхно производство и... да искат да ми ги подарят не бих ги взел. :hysterical:

Не гледай клипчета на Глен, повечето са бъкани с глупости. Конкретно що се касае за лампови апаратури, обаче най-вероятно и за много други неща. Просто е много застрелян. Провежда и някакви "научни" тестове, които не стават за нищо. Освен дето 2 ноти не може да изсвири, нищо че се занимава от 20-30 години... ;) За да не каже някой, че само хейтя - гледайте Пийт Торн, Шон Тъбс, Майкъл Нийлсен... доста читави има! А чичо Глен е точно от отсрещната страна. На 360 градуса, както би казал Божинката... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Baby Thomas said:

Тази мания да изкарат Харли Бентън добри ми идва честно казано в повече. Чувал съм и колона и инструмент тяхно производство и... да искат да ми ги подарят не бих ги взел. :hysterical:

Аз пък точно след като пробвах вече четири HB китари, бих казал че по нищо не отстъпват на другите "по-маркови" от същата индонезийска фабрика, които се продават за два-три пъти по-висока цена. Визирам HB за поне 500-600лв. Имам Индонезийски Джаксън, няколко ибанеза, няколко LTDта, всяка от които беше по около 1500лв (сега тези модели са даже повече) и всички имаха нужда да им се оправи/смени нъта, и да се пилят високи прагове, да се интонират, общо взето да се довърши китарата и да се направи сетъп. Но това и аз знам че не са висок клас китари, и съм съгласен аз да си ги дооправям. Бих очаквал да не е нужно от поне Корейско производсвто. Просто струват много повече от HB, а качеството е същото. Пък на теб вече колко ти е високо летвата, ти си знаеш.

За най-евтините там по 200-300лв съм съгласен че не си струват дори и за без пари.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това LTD от 1500 лева дето си му сменял заводски части за да стане китара?Извинявай ама всяко LTD от 600 нагоре е произведение на изкуството в сравнение с Харлитата.Корейските хилядарки пък направо са на кантар с оригинала просто това са инструменти от друга категория.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено ще е китайски. 

Нали си Резачка, хиса на винтидж 30 си е баш резачка.

Ако не те кефи смени ника.

 

Иначе , ей този каб е много добър. 

69b2cc71-733b-48b6-844c-22a2f63f2d99_1.237dd878da5e9fd53898f25e642926c9.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Ламби said:

Какво е това LTD от 1500 лева дето си му сменял заводски части за да стане китара?Извинявай ама всяко LTD от 600 нагоре е произведение на изкуството в сравнение с Харлитата.Корейските хилядарки пък направо са на кантар с оригинала просто това са инструменти от друга категория.

Да, и аз съм много доволен от моята H-1001, но по-ниските модели не са на чак такова ниво.

Само че оставя това тук и приключвам с офтопика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1001 ясно доволен си от кои не си доволен да изпратим препоръки към ОТК във фабриката.Понеже съм търсил кусури на бая китари преди да ги платя,такива,каквито описваш не съм срещал.Повярвай,когато ще плащам 2 хиляди и нагоре знам какво да гледам и слушам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.