Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни усилватели, кабинети, говорители - Основите


G.Varbanov

Recommended Posts

 

акаааа....

Като несведущ по въпросите, засегнати в последните постове, ще помоля да ми се обясни в какво точно се изразява разликата между споменатите варианти - 1х, 2х, 4х, съответно 8", 10", 12" и да добавя 15", че и такива китарни говорителчета се срещат.

 

Аз за специалист не се смятам, а пък моите постове визираха само една разлика - тази в теглото. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 1 year later...

 

 

Моето усещане ,когато за първи път си купих скъп инструмент беше ,че жестоко съм се набутал.След няколко месеца свирене се опитах да пробвам евтинджоса с който бях свирил години и се кълнях ,че няма разлика от марковите китари.В момента в който я хванах не можех да повярвам,че е възможно да се свири на нея.

А по повод на 4х12 колоните...някой спомена ,че репетирал с 100 ватов лампов "stack"...това определено ме впечатли.

Дали не е там въпросът? :> Да не говорим, че и от 4х12 до 4х12 също има разлика от земята до небето.

Начи, объркАл съм, за 120 вата става въпрос, сори. В кабинета не ми се ровеше, ама ако настоявате ще проверя другия път и ще доложа :) . Бугера пише и на главъта и на каб'а :) и изглеждат досущ като истински :)

Аз се почувствах по същия начин когато си купих скъпа китара. След време хванах евтината и тя ми звучеше като консервна кутия, но в пэрвия момент бях разочарован.

Това ми напомня, че сменям практис ампа си за домашни цели като минавам от Marshall 15W транзитрорен с 10 инчов говоригел на Fender транзитрор - 40 вата с 12 инчов говорител. Та мисълта ми е дали ще усетя разликата между 10 и 12 инча хммм?

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще усетиш и то значима. В случая няма да е само от говорителя. 

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Varbanov,  аз копнея за прочутия "клийн" звук на Fender, че с това 15 ватово MG се изтормозих. Инак зa драйв, ще разчитам на педал-борда си основно. Липсата на FX loop ще я преглътна също. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото MG15 звучи като Marshall JTM45 или 2203 толкова и тоя Фендър ще звучи като "прочутите" модели на марката... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, аз от една седмица свиря само на едно комбо и то се казва Peavey Classic 20, и то през оригиналния 10 инчов говорител.

Такъв диапазон от звук само с един бууст отпред не съм намирал скоро....от блусарски стратски получист и чист тон до сърдито ЛП-звучене.

Тези усилватели отдавна не се произвеждат, намират се трудно в нета, затова пък когато излезе някой е на цена трепач.

Скачайте на тая обява, да не си взема втори :)

 

Да, 200 вата в 8х12 е супер дупер, аз се кефя и на 20 вата в 1х10. С лампички вътре...

Звука е там където го намериш. 

Сега ако искайте ме дъвчете на воля, но не изпускайте ампа от обявата.

Няма съвременно малко комбо на парите на които ще се продаде това, което да му стъпи на лявата топка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали си профешънъл хейтър  Бебе Томи. Какво друго да кажеш. :greenball:

Няма как фолксвагенче да върви като порше ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора гледат "по телевизията" разни китарни гении да свирят с Маршал или Фендър и отиват в магазина и си купуват някакви играчки със същите табелки и си мислят, че са си купили нещо. Е да, ама не. Освен това много голяма част от гиъра на тия хора се човърка вътре яката и не е същото като онуй в магазина. Но в крайна сметка ония имат апаратура за стадион, не за домашно подрънкване. Нещата са доста различни. Просто е добре да има някаква реална представа за нещата. Тези факти нямат нищо общо с хейта!

 

Peavey Classic са яка серия! Аз имах 30 вата версията и беше едно много добро ампче! Има си някои дребни недостатъци (като всеки амп), обаче изработката е супер качествена и звучи чудесно! Супер респектиращо И отвътре. Качество подобно на Меса. Фендър и Маршал са като от "Зрънчо", да ме прощават феновете им... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ моа само да подкрепя гореизреченото.

Промиването на мозъци в музикалната индустрия не е по-различно от праховете за пране, примерно.

За съжаление собствено мнение може да се състави само след много проби и то на многообразие от модели/марки.

Иначе всички ще си перем гащите само с Ариел :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.