Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни усилватели, кабинети, говорители - Основите


G.Varbanov

Recommended Posts

Що бе,аз имам английско старо лампа комбо 30 вата от 80-те ,и съм го взел за 350 лв,страшен баровец съм явно,на повечето и тилифончетата струват двойно,но не им се дават парички за музика..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mда, всичко в крайна сметка опира до повече дрънчене и по малко работа с пръстчетата на двете ръце.

Според мен все още голяма част от хората занимаващи се с музика в бг. не могат да си позволят английски ампове и друга подобна апаратура. Дет се вика перфекционизма е хубаво нещо, но реалноста е друга, практиката също. Преди време си продадох всичко - китара, ефекти и т.н. След няколко години пак се появи желание да свиря, започнах с една китара и комп. процесор. Нямаш идея каква радост беше. В крайна сметка кое е важно - обурудването или "задклавиатурното" устройство. Само до преди двайсет години големите музиканти биха се радвали да имат сегашните възможности - всичко да е на един клик разтояние.

В смисъл, който няма пари за скъпо обурудване, не трябва да не свири, нали?

 

Едно е, да свириш със евтино оборудване, друго е, да казваш, че свири като скъпо такова, а трето е да имаш скъпо такова.

И това няма нищо общо с общите философии за пръстчетата, ръчичките и другите подобни неща. Има общо само с перфекционизма.

А хубавите усилватели, и на американците не са им много евтини. Въпросът е, колко човек е склонен да инвестира в музика. А като не е склонен да инвестира много - да не намира мана на тия, които са склонни да дават повече, под форма на какви ли не общи приказки, оправдания и обяснения.

Хубавата апаратура си е хубава, ако ще човек за първи път да хваща китара, по-лоша няма да стане.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да влизам повече в такива безмислени полемики, докато сте ги писали и лайквали тия глупости аз направих много готина репетиция с групата. Е верно че свирихме на 100 ватови ламби с 4 дванайски в кабинетите :) , ама не там беше въпроса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали не е там въпросът? :> Да не говорим, че и от 4х12 до 4х12 също има разлика от земята до небето.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето усещане ,когато за първи път си купих скъп инструмент беше ,че жестоко съм се набутал.След няколко месеца свирене се опитах да пробвам евтинджоса с който бях свирил години и се кълнях ,че няма разлика от марковите китари.В момента в който я хванах не можех да повярвам,че е възможно да се свири на нея.

А по повод на 4х12 колоните...някой спомена ,че репетирал с 100 ватов лампов "stack"...това определено ме впечатли.

Редактирано от Dirk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яз па си бех зел ново Гибсън лп студио,после изрових от ибея едно почукано 97 и продадох новото,дъртото по ми звучеше,ся и едно ес-джи изрових,дето на вид.. лондонската влага ..лака е зле,но не ми пука- звучи си,айде да не сравняваме китари с коли ,не е същото/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hillbilly  така така не си сам в изравянето на старовремски китарки и аз така правя вече имам си една 25 годишна и скоро ще се похваля с една 15годишна от любимата ми марка за китарки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм,и аз ровя за дърти Kramer Focus 6000,Washburn KC-90 и Fender Strat...И трите са по-читави от 90% от сегашните китари.

А пък ако успея да набарам Washburn N4 от Дейвис периода,който е по-читав от 99% от всички китари произвеждани някога......ехееее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам иронията,но аз китари от ebay не пазарувам.За щастие живея в град в който има няколко "vintage" магазина и около мен повечето китаристи(профита и нон-профита) имат поне по един-два стари инстумента.Май мястото ми не е в този форум,дано да греша!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ирония,човече.Това,което си написал е вярно.Просто старите хай-енд модели са по-читави от новите.

Давам ти пример:Взимаш един Kramer Focus от преди 25+ години и на тремолото пише Floyd Rose(Original).

Aма никъде не пише,че е правен от Schaller в Германия.А сега,освен ако не вземеш нещо за 2000 евро,другите пак ще ти дойдат с 

Floyd Rose Original(ама правен  в Индонезия) и ще се чудиш защо държи,ама не съвсем как си требе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм за читавостта на старите инструменти,но голяма част от тях може да се окаже че,не са удобни за свирене на съвременен материал.Мисля ,че съвременните хай-енд инструменти имат по-консистентно качество и комфорт.Разбира се голям е кефа да попаднеш на удобен стар инструмент,но и има голям риск да го купиш от ebay.Мисля,че не трябва да се притесняваме от покупка на нов хай енд американски инструмент.Не знам дали не се откъснахме от темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи то ние винаги ще си намерим тема да се "дрънчим" в това се убедих :)

И да,пак си прав новия,че е с гаранция,но пък при старите неща говорим за съвсем други пари.Ако си постоянен и изкараш късмет за няколкостотин

може да уцелиш нещо смазващо(говоря за инструмент).Съгласен съм,че когато говорим за усилватели,което е и  темата,нещата са ми нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм за читавостта на старите инструменти,но голяма част от тях може да се окаже че,не са удобни за свирене на съвременен материал.Мисля ,че съвременните хай-енд инструменти имат по-консистентно качество и комфорт.Разбира се голям е кефа да попаднеш на удобен стар инструмент,но и има голям риск да го купиш от ebay.Мисля,че не трябва да се притесняваме от покупка на нов хай енд американски инструмент.Не знам дали не се откъснахме от темата.

Да ,риска е голям, но се кръстиш един път и скачаш  във водата,ако няма сериозни проблеми добре,ако има - лошо ,но има техници и лютиери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.