Jump to content
Българският форум за музиканти

Кабинет


sturm

Recommended Posts

Реших да събирам пари за глава + кабинет и се спрях на Bugera 6262. Но не мога да разбера как стоят нещата с кабинета. Виждам, че главата, която съм си харесал е 120 вата. Това значи ли, че и кабинета трябва да е толкова? Има ли някакъв проблем, ако сложа по-малък кабинет и ако да - какъв?

 

Благодаря за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението над мен, и на мен ми се е случвало да влизам в пререкания с Валяка. Не го познавам лично, но и на мен ми се е случвало да го нападна заради определено надменното отношение към новаците. Ясно е че форума не е училище, но и не всеки е член на AES

 

По темата: простата логика ми казва че кабинета не би издържал ако главата е на макс, по-добре обратното: по-слаба глава, с (не много) по-мощен кабинет, в идеалния случай еднаква мощност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам друго, не може ли да прочетете какво пита човека първо и тогава да му отговаряте?

Пита ще му издържи ли колоната, вие му обяснявате как марката си влошила качеството ?!?!? 

Не ви пита нито как да си направи лампов усилвател, нито дрънчи ли кабинета.

 

Хайде да четем преди да отговаряме!

 

П.П. оставям само това, което е по темата, останалото го трия и не ме карайте да заключвам темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпроса. Да, писано е 100 пъти, че кабинета трябва да отговаря на главата. 120 вата са ужасно много за малък кабинет. Мощните усилватели са проектирани за мощен звук и 4х12 кабинет. Ако искаш малък кабинет - вземи си комбо модела ако има такъв.

 

Първо обаче иди в магазина и го пробвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора: Сега попаднах на темата от преди 10 дена, ако не си я чел виж : http://forum.muzikant.org/topic/145598-bugera-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82-%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82/

 

Знам, че не става въпрос за глава, но все пак виж за какво иде реч!

 

Ако и моя коментар е неуместен да се трие!

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооох, Има тема, забодена, в началото на раздел "Изработка и ремонт ... ",

Интересни и полезни теми из раздела

ама ... да не продължавам, че пак ще има защитници на %№%№$$% !

 

За ламповите усилватели и високоговорителите за тях 

А сега познайте кой е автора. И дали той е виновен, че никой не чете.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тази тема я четох още в началото като прегледах забодените теми, като съвестен форумник. И правилата си прочетох като пич. Точно в тази тема те видях за първи път. Помня, че ме остави с въпроси, но утре ще бъда по-конкретен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.