Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Така.. имам един стар синтезатор Casio ( https://ccrma.stanford.edu/~atrumm/253/images/ct770.jpg ) ии щом пиша тук, логично, че има проблем. Та.. така се случи, че претърпя една злополука и някои клавиши не работят. Като го отворих се оказа, че някои пътечки са разядени.. ( не питайте как :D ). Та се чудех, ако има някакъв вариант да мога да ги обработя така, че да се чуват въпросните клавиши.. Попринцип ще го ползвам главно като MIDI устройство вързано към PC..не че е от голямо значение.
Надявам се някой някак си да ми помогне по някакъв начин. Ако има въпроси за доуточняване, аз съм тук.

Edited by Petar.Ivanov

Покажи снимки на проблемното място,за да ти дадем по конкретен отговор дали може и как!

Ок, но ще отнеме малко време да го отворя та да го снимам.. трябват ми поне 3-4 часа, а нямам особено много време. Веднага щом се освободя се заемам с това!

rb2.JPG
g7ne.jpg
jwjr.JPG
euks.jpg
zkls.jpg
Това са снимките от синтезатора. Пътеките там са разядени и се опитах да направя някаква връзка там. 
Проблема е точно в началото на самото копче където трябва да е, Началото на пътеката. Бях чувал, че има някаква смес от графит ли какво беше, не си спомням, която е точно за такъв тип връзки. Ако някой знае нещо по въпроса нека да пише.
П.С. Това е само една от двете платки от целия синтезатор. В тази специално не работи един клавиш (сол диез - деветия клавиш).
Edited by Petar.Ivanov

Проблема е поправим,стига някой с опит в областта на запояването да се захване,или в сервиз за електроника.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Gesho
      Здравейте колеги, купих си синтезатор Yamaha psr210. Като го включа работи около 1 минута и след това забива и звука изчезва, или самия звук остава на едно място като замръзнал. На екранчето с цифрите за ефектите излизат некординирани знаци. След рестарт от копчето се оправя и пак свири 1 минута и забива или изчезва всичко тотално. Иначе всичко си работи. Като пусна повече ефекти забива по бързо. 
      Отварях го прелепих тук там някои спойки но без резултат. Има една интеграла с обелен,олющен лак на главната платка отдолу. Моля някой ако има идея от какво е ще съм много благодарен.
    • By Member99
      Здравейте,
      Бихте ли могли да ми препоръчате добър "майсто" в ремонта на грамофони за град София?
      Преди няколко дни си купих грамофон Telefunken w248 HiFi и автоматичното му преместване на рамото не работи. Просто леко тръгва да захожда към плочата при стартиране и после спира. Същото е и при връщане за изключване. В единственото клипче, което намерих, в ютуб, за този модел грамофон, всичко се случваше напълно автоматично.
      Трябва да споделя, че съм абсолютно нов в темата с грамофони, усилватели и т.н. и това ще ми е първи грамофон. Когато ми демонстрираха машината всично си изглеждаше наред, свиреше доста добре и това не ми направи впечатление, а като се изключи един дефект по капака, тя изглежда като нова.
      Ще съм благодарен за мнения!
    • By Valeriahogg
      Търся пианист, който да ми нотира авторска мелодия. Тя ще се нуждае и от хармония. Също така трябва да се запише в студио.

• By Vasil Belezhkov
      https://www.youtube.com/playlist?list=PL6UJ7eDBcXcANGBteDQjTEVDDD8mOi3qc
      Сюита "Родни пътеки" за кавал и симфоничен оркестър е един своеобразен музикален разказ за пътуването на млад тракийски кавалджия из различни фолклорни области на България. Солистът Кирил Бележков тази година (2018) защити успешно своята докторска дисертация в област "Музикология", а съществена част от нея бяха именно пътуванията му до старите майстори-свирачи от различни краища на страната ни и изследването на характерните за тях орнаменти и похвати на свирене. И тъй като един докторски научен труд не е нещо, което всеки би прочел, композиторът Васил Бележков разказва тази приказка за пътуванията на своя брат чрез езика на симфоничната музика. Сюитата е от 7 части и в някои от тях ще откриете стари народни обичаи, свързани тясно с инструмента кавал, които са изключително редки в днешно време и почти са изчезнали. Написана е за около 8 дни в края на месец юли 2018 г. и с нея авторът се класира за финала на 18-ти "Международен конкурс за композиране на симфонично произведение в 7/8", създаден и организиран от д-р Георги Лазаров и неговата фондация "Св. Георги".

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.