Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Така.. имам един стар синтезатор Casio ( https://ccrma.stanford.edu/~atrumm/253/images/ct770.jpg ) ии щом пиша тук, логично, че има проблем. Та.. така се случи, че претърпя една злополука и някои клавиши не работят. Като го отворих се оказа, че някои пътечки са разядени.. ( не питайте как :D ). Та се чудех, ако има някакъв вариант да мога да ги обработя така, че да се чуват въпросните клавиши.. Попринцип ще го ползвам главно като MIDI устройство вързано към PC..не че е от голямо значение.
Надявам се някой някак си да ми помогне по някакъв начин. Ако има въпроси за доуточняване, аз съм тук.

Редактирано от Petar.Ivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, но ще отнеме малко време да го отворя та да го снимам.. трябват ми поне 3-4 часа, а нямам особено много време. Веднага щом се освободя се заемам с това!
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rb2.JPG
g7ne.jpg
jwjr.JPG
euks.jpg
zkls.jpg
Това са снимките от синтезатора. Пътеките там са разядени и се опитах да направя някаква връзка там. 
Проблема е точно в началото на самото копче където трябва да е, Началото на пътеката. Бях чувал, че има някаква смес от графит ли какво беше, не си спомням, която е точно за такъв тип връзки. Ако някой знае нещо по въпроса нека да пише.
П.С. Това е само една от двете платки от целия синтезатор. В тази специално не работи един клавиш (сол диез - деветия клавиш).
Редактирано от Petar.Ivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Проблема е поправим,стига някой с опит в областта на запояването да се захване,или в сервиз за електроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.