Jump to content
Българският форум за музиканти

Активна електроника


pacman

Recommended Posts

Какво ти е разстоянието от адаптера до струните? Пробвай да вдигнеш адаптера.

Активна ел. ще намериш по-трудно, но би могъл да намериш някой бас еквилайзер на педал. Моделът на Бос върви втора ръка 60-70 лв. и върши чудна работа. Пробвай и бас компресора на Диджитек , има го по магазините в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблема в разстоянието разбойник :lol: . Пробвал съм всякакви комбинации, просто адаптера е лош (да не кажа отвратителен). А за ефектите си прав и аз си мисля че това ще е оптималния вариант.

 

 

Абе то варианта е ясен, има един страшен лютиер в Пловдив каква 5ца без глава беше направил. Убийствена. Но докато събера парици...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опцията с нов инструмент е ясна.

Басът ти като дървения не би трябвало да е толкова лош, така че с сравнително малка инвестиция би трябвало да можеш да си решиш проблема

 

Вариант едно (най-евтин):

Ефект на педал - еквилайзер, компресор, преамп

 

Втори вариант (по-скъп):

смяна на адаптера. Ако си с петструнен ще ти е по-трудно да намериш, ако си с четири се разходи по магазините, има избор.

 

Трети вариант:

Активна електроника. Ако аз слагам активна бих сменил и адаптера. Най-скъп вариант.

 

Четвърти вариант (евтин):

Взимаш един по-тежък чук и внимателно с отмерени движения правиш баса на подпалки. Много е важно движението да започва "Над глава", иначе звукът не е същия :) . След това си купуваш шапка с перка и ролкови кънки и си готов . . . . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шегичка. :P Не се връзвай. :D

Ако ти харесва как звучи баса без да е включен (демек акустично) си струва да смениш адаптера, ако не - земи някъф ефект, а като можеш сменяй цялата тояга. :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.