Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво е това?


metallord

Recommended Posts

един познат продава това нещо,което не съм сигурен какво е...
На каква цена го оценява.
Ей го на : 20131107_133818.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е мечтата на повечето ученически банди от 80-те, културните домове и читалищата, имаха поне поне по едно такова животно.

Накратко:

Vermona Regent 1060
6 канален пулт с вграден усилвател и реверб около 150 W

За повече информация тук

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С "това нещо" разполагахме в репетиционната в училище! И си вършеше добре работата... не сме имали проблеми.
Не мога да повярвам, че го виждам тук на снимка ... ех... спомени...  :godbless:  :slap:

Редактирано от savov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомените са голяма работа... как да не става за метъл....що Мейдън, Металика и Нирвана сме избичили през такава сакрална машина през далечните 94-5-та просто нямам думи. Ревърба също е величествен...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да видим колко музиканти на сходна възраст ще събере тази тема :)
За мен годината е 91-ва, а мястото е читалище в столичния квартал Левски Г. Имаха два такива - новички, с озвучителни тела към всеки. Бяхме три групи които ги използвахме (Гръм, Тесаракт и Бедствен район), озвучавахме целия квартал с авторските си творения и пътувахме от всички крайща на София за да отидем на репетиция. В замяна на това, че ни даваха възможност да репетираме свирехме на културните прояви на читалището, включително на детски партита с дядо Коледа  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, ееех блажени години, "рокендрола беше млад" - и за мен годините бяха някъде там 90-92, в светите места, функционирали по инерция няколко години и след падането на завесата - Младежки дом, Дом на народната армия, гимназиални репетиционни - освен озвучителната техника, класика бяха и клавирите Вермона с едни потенциометри плъзгачи, оцветени с различни ярки цветове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата се изродява за хубаво. :) Ако си позволим да  пофилософстваме наред с мечтите и спомените (пред камината с бастуните), може да вметна, че тогава даже не сме си и представяли, че един ден ще разполагаме с такива неща за репетиции и възможност за творчество, каквито сега всеки има. Аз съм на мнение обаче, че тогава правихме музика с по-малко неща, но с по-голям кеф. И това се усещаше в самата музика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение обаче, че тогава правихме музика с по-малко неща, но с по-голям кеф. И това се усещаше в самата музика...

 

Подкрепям! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на мнение обаче, че тогава правихме музика с по-малко неща, но с по-голям кеф. И това се усещаше в самата музика...

 

?? Много странно твърдение. Такива сравнения не са ли малко детински? Може би просто ние остаряваме и както тогава са казвали същото нашите родители (а те го казваха редовно) така и ние сега... Нищо не се е променило в таланта и нагласата на хората. Ние се променяме. Уви вместо да се опитваме да видим доброто във времената и хората виждаме лошото. Пиша "ние" само от учтивост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има добро, ще го видим. Ако няма - няма да се правим че го има. 

Да не забравяме, че добро и лошо са библейски понятия.

Сега сме много далеч от обективните преценки.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро-лошо..качество.. Един беше писал , че е много трудно да дадеш определение за "качество". Ама той беше призрак в една книга. Казва се Федър. Апък то вече книги не се четат, камо ли такива .Иначе аз бих купил такъв усилвател...ил каквото му е името. И тоя Дзен, тогава не го бяхме чували , пък той ни е познавал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Това нещо, преди 9 години го ползвахме с нашата група за концерти на живо в една зала.... Добро е, но надали ще му вземете висока цена. Спроед мен не си струва да се продава. Може би след време ще струва много повече. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.