Jump to content
Българският форум за музиканти

Tascam или Alesis


cinata

Recommended Posts

Здравейте !

Използвам в домашното си студио  звукова карта 

Alesis MultiMix8 usb 2.0

Смятам да купя една от следните карти :Tascam US-322, Tascam US-366, Tascam 122 MKII. 

 Може ли някой да ми каже с коя карта е по добре да се записва, с тези на Tascam или на Alesis .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алезиса може да пише само на 16 бита, 44 или 48 семплираща. Тъй, че ако искаш повече - таскам. 

 

Абе аз тук като гледам, пише, че е 24-бит.

 

Нямам лично наблюдения за Alesis, но в момента ползвам Tascam US-122 MKII и съм много доволен. За нуждите на един китарист е екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда в бързината не съм прочел - подведе ме предпоследната точка в key features :

 

http://www.alesis.com/multimix8usb20fx

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От седмица някъде съм с Tascam US-200 (24 Bit / 96 kHz) и за сега наблюденията ми са добри. Alesis нещо не ми вдъхнаха доверие от ревютата,които прочетох из Интернет.Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах колегата има Alesis MultiMix8 usb 2.0. Съмнява се, че е добра. Въпросът му е има ли смисъл да взима друга? Разбира се, нещата опират до бюджет, но той може да поясни в какви граници може да си позволи. За какво я ползва, какви микрофони ползва и т.н.

А на мен не ми стана ясно защо във 2-ра точка от key features на Алезиса пише 24 бита, а в предпоследната точка 16 бита... Простете невежеството ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря за коментарите.

Бачкам с Алесиса 4-5 години, нямам никакви оплаквания, но наистина ме интересува на Tascam картата няма ли да е доста по добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сходния ценови клас разлики не може да има - въпрос на детайли...

така си мисля и аз , макар че преди 4-5 години този Алесис беше 2-3 пъти по скъп отколкото сегашния му подобен модел...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.