Jump to content
Българският форум за музиканти

savov

Майсторски класове, семинари, конференции...

Recommended Posts

Цветан "не мога да взема един читав бенд" Недялков щял да прави workshop? Е, нормално, все пак е България

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От savov
      Понеже няма как всеки, който му е интересно, да следи и изгледа всичко...
      Сетих се да направя тази темичка.
      Който го кефи - нека споделя каквото му е направило впечатление
      Пеене, визия, присъствие на сцената... от България, от Европа... от целия свят.

Аз ще започна с тези:

http://youtu.be/0PLCeeFMl9E
    • От savov
      Беше ми хрумнала подобна идея преди време и сега (докато имам малко свободно време... и съм се сетил) реших да пусна темичката.

Ето моето първо предложение... нещо, което бях чел преди време:

Става въпрос за песента... големия хит на група "Импулс" -  "АКО ТИ СИ ОТИДЕШ ЗА МИГ".

Из интервю с Илия Кънчев:

"... Бях занесъл готовия материал по албума в "Балкантон", но там изчислиха, че норматива изисква още 3 мин. запис, за да се издаде. Изтръпнах! Беше вечерта и валеше сняг, едва се придвижих с колата до студиото. Там заварих само Нелко, който разучаваше някакъв нов синтезатор, който бях изписал. Казах му за проблема, пихме по едно кафе и решихме нещо да понаправим за тези липсващи три минути. В студиото се търкаляше една стихосбирка с любовна лирика на Е. Евтимов. Спряхме се на "Ако ти си отидеш за миг", ударихме му една кройка, т. е. съкратихме го и почти го обърнахме наопаки. Поради липса на китарист в момента в студиото, записахме цялата песен със синтезатор (без китара). След това пак нещо не се получаваше и така 2 часа. Трябваше обаче да се запише китара (в нашия стил), на сутринта трябваше да се предаде албума в 9 ч. Тогава скочих в колата и отидох в ГУСВ, надявайки се да намеря китарист, но попаднах на Христо Златинов (саксофон). Отидохме в студиото и започнахме, няколко пъти го карах да записва сола, докато се получи това, което звучи и днес. Никога не съм предполагал, че тази песен ще стане хит..."

• От savov
      Здравейте!
      Хрумна ми и реших да споделя, че няма да е лошо да има такъв един раздел или пък важна тема в НОТИ, УРОЦИ И ДР.
      Да се обявява който прави или пък е разбрал за някакви семинари, конференции, майсторски класове и т.н.

Поздрави!
    • От savov
      "Кратка музикална история на Велико Търново"

Автор е преподавателят във ВТУ - доц. д-р Илиана Николова.
      Издадена е през 2000 година.

Книгата е първата по рода си и представя историята на музикалния живот във Велико Търново до 2000 година.

За поръчки и полезна критика:
      тел.: 062 65 65 70
      mail: iliana_ni@abv.bg
      За момента тиражът е изчерпан, но книгата може да се намери във Великотърновската Библиотека

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.