Jump to content
Българският форум за музиканти

Studio Construction For Dummies (Съдбата на Една Спалня)


Recommended Posts

Пламене, само при мен ли снимките не излизат, или нещо кофти ги качваш?

^^ Не може да чете ноти като мене и аз му изпявам мелодията с лалалала... после само ла клавиш натиска :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко студийна фукня и от мене :)

 

IMG_3413.jpg

 

Доколко умея да го използвам с пълния му капацитет е друга тема. Ето го и Шерифа с китарите:

 

https://soundcloud.com/darth_jabs/sheriff-v5-final-formixing-2015

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравей композицията и изпълнението са страхотни. Проектът също :). Аз искам да попитам ако не е проблем можеш ли да качиш повече снимки на контролната стая със затворена врата и разпънати бас трапове. Имам и още един въпрос какво си сложил под мониторите гледах по чертежите в началото ама никаква информация не намерих. Двете кутии също ми се иска да разбера какво се случви с тях и как са закрепени :). Лек ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и благодаря за добрите думи.

Трудно ми е да снимам стаята, защото е много малка. Бас трапове, поради много малкото пространство, накрая всъщност изобщо не сложих.

Усеща се в задните два ъгъла на стаята (зад гърба ми), но това не ми пречи. Като се има предвид че 70-80% от тавана и стените са с абсорбиращ материал,

резултата ме задоволява и без трапове. Под мониторите има изрязани парчета от каменната вата, която слагах по стените и тавана. Кои кутии имаш предвид?

Поздрав,

Я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Сглобките са с рапиди и много яко C200 на Moment... а после всички фуги (отвътре) са минати с някакъв фугопълнител или силикон за уплътняване на дърво на Хенкел. Затова е и такъв кафеникакъв :)

Общо взето стават като гюлета и почти толкова тежат...

Ето тази снимка може би ще даде по-ясна идея:"

 

Тук описваш как си ги направил ... Днес като разглеждах темата пише на всички снимки, че са изтекли :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати тъпанарите са тия от imageshack...

Спрях да ги ползвам за качване на снимки преди време защото направиха сайта платен и явно са ми изтрили акаунта.

Всъщност сега проверявам и се оказа че не им работи тъпия сайт. Дано го оправят до края на седмицата. Затова никоя от първите снимки не се вижда.

Тези кутии бяха част от неосъществената система за вентилация на кабината за запис.

Накрая заминаха в камината :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ужас :) До преди три дни се виждаха снимките трябва да се оправят. Мерси за отговорите. Успешна продукция :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една песен, която винаги съм обичал страшно много.

Имах невероятното удоволствие да я слушам и на живо.

Голямо предизвикателство за запис, защото се опитах да изкомпозирам и насложа няколко партии на акустични китари една върху друга.

Колко съм успял не знам. Тепърва ще се опитам да го миксирам и да сложа солта и пипера, засега на вкус, колкото да има. 

Дано ви хареса. Приятно слушане в тоя полу-облачен неделен следобед :)

 

https://soundcloud.com/darth_jabs/lea-final-acoustic-2015

 

Ето и оригинала. С един великолепен Люк на китарата, дано ми прости напъните да го изсвиря това парче :)

 

https://youtu.be/o4radzBawnE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добре е зстанало,кучето захъркА в такт,щото слушам и пиша от телефон и гада до мен в кухнята

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че некой ги слуша мойте простотии, но все пак:

 

49a3f4126954938d17e6a3195cd9a90e.jpg

 

https://soundcloud.com/darth_jabs/intro-final-v3

 

https://soundcloud.com/darth_jabs/imperial-final-v2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, на мен изсвирването много ми хареса :). Има обаче нещо което ми липсва звука на акустичната с найлонови струни - дали е някакъв ривърб или компресор или друго не знам, аз от звукозапис не разбирам - но пък свиря основно на акустични китари, та някак съм развил вкус в тази насока.

 

Поздравления !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, е това е телепатия :)

Тъкмо слушах пак записа ти в Болоня. Човече, чудесен усет и за блус и за импровизация... поздравления. Благодаря ти за добрите думи. Акустичния запис си е голямо прдизвикателство, а и не съм го смесвал истински, варианта е така да се каже "сух" :) Имаме вече 11 от 13-трака за новото цеде на рафта за смесване и сериозно се замислям да извадя някой лев и да пробвам да ги пратя някъде. Не ми стигат силите явно... и колкото повече научавам и се трепя, токова повече ми е ясно колко е сложна тая материя... и пак благодаря за сравнително хубавата оценка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че некой ги слуша мойте простотии, но все пак:

 

Е как да ги чуе като си ги държиш в темата за спалнята ;)

А има какво да се чуе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Рафо, благодаря, ще ти отговоря с един любим еврейски виц:

 

Моше купува от Аврам един вагон с дънки. Вади от вагона пет кашона, носи ги в магазина.

Отваря единия кашон: вътре всички дънки с по един крачол. Отваря другите четири: и там само с по един крачол.

Обажда се на Аврам:

- Авраме бе, тия дънки с по един крачол?

Аврам:

- Моше, аз ги купих от Барух, дори не съм го отварял вагона. Чакай да му се обадя...

Барух:

- Авраме, аз ги взех от Бенямин, и аз не съм ги отварял, сега ще му звънна...

Бенямин:

- Братко, от Хаим ги взех, не съм ги отварял.....

....

И така до първия Моше.

Първия Моше:

- Абе вие за оня вагон с дънките с един крачол ли говорите? Що сте го отворили бе, той не е за пазара,

между нас го въртим само, да си правим алъш-вериша :)

 

Та така, и тая темичка е тука неколко човека да си правим лаф-моабета, що да ги изкарвам парчетата на пазара :)

Иначе благодарско за добрата дума :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На свой ред и аз да благодаря за добрите думи. За блус не знам, ама бая импровизация трябваше да вкараме , че преди това не се бяхме виждали...ама явно ни харесаха...

 

За акустичния запис- не знам , аз лично след не много но достатъчно опити с микрофони съм се леко поотказал, спирайки се на някакво компромисно решение което на този етап е качествена електроника на китарата ( LR Baggs) и правилния усилвател - АЕР. Особено за второто съм ужасно убеден, защото се наслушах на китари Мартин и Тейлър  за по 2000 евро и нагоре , ръгнати директно  пулта, с ужасен звук.

Аз съм пълен лаик в звукозаписа, но това което ми дава бърз и относително читав акустичен звук на сцена ( че и за запис) е от балансирания изход на АЕР-а - това например е записвано така и си давам сметка че определено не е звукът които трябва да бъде, но засега..ме урежда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.