Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за аудио карта


PlamenM

Recommended Posts

Въпрос към знаещите от незнаещия.Препоръчайте ми моля бюджетна външна карта - нещо от сорта ZZZSOUNDS..предвид че от мен хоум рекординг маниак няма да излезе гледам нещо между 70 и 140 $...кое от тези джуджавки си заслужава....външна , щото е лаптоп...мх?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези са прекрасни (дето си ни пуснал линка), но ако искаш да я носиш със себе си лесно нямаш по-добър вариант от CREATIVE Audigy 2 ZS NB. Освен че е 7.1 канала и поддържа ASIO II драйвери най-хубавото е, че не се нуждае от допълнително захранване което автоматично значи че на батерии си бачкаш без проблем с лаптопа.

Имам такава карта от близо 2 години доволен съм.

Ако имаш нужда от MIDI обаче, ще ти трабва отделен MIDI към USB (обратното беше ама карай) адаптор. И последно - на моя лаптоп PCMCI шината е точно над харда и когато се сложи картата малко загрява.

 

Цена на CREATIVE Audigy 2 ZS NB към момента около 170-210 лева с ДДС.

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То щото Audigy2 ZS NB -то е боклук затова са на една цена с Lexicon-а. Освен това Lexicon-а е за десктоп тработа щото тежи половин кило!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич не знам къде живееш но креатив не правят карти за звукозапис а за гледане на филми и игране на игри

 

това че някой хора, включително и аз ги ползваме с цел записи е поради липсата на кинти, лично на мен картата не ми е такъв приоритет, и трябва да направя още няколко покупки, но със сигурност до няколко месеца ще се отърва от всякакви креативски изпълнения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с това. И все пак на Creative дължим звука на компютрите по принцип. Винаги са били с крачка напред. EMU Sistems научиха света да семплира. За начинаещи, или неориентирани за бъдещето на студиото си хора няма по добро решение от CREATIVE поради факта, че за цената си дават максимум възможности, не са капризни и не се повреждат лесно. Аз също предпочитам сериозните неща. Напомням и това, че всичко в една система трябва да е от един клас. Не може да сложиш аудио за 1000+ кинта, в него да вкараш от пулт PHONIC, a да слушаш на AIWA (примерно), или да имаш монитори за 4000 лева и да пускаш от Creative. За съжаление пари за APPLE обаче .... няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си Lexicon Alpha Desktop Recording Studio и не се занимавай с други боклуци.

Да и аз гледах Лексикона...или това М-аудиоLink, относно Креатив, хубави карти са , ама не се продават в музикантски магазини :), ..благодаря ви за съветите, ;):no:;)

а навсякъде ми предлагат Тонепорт на Лайн 6...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип винаги съм се съмнявал във външни устройства снабдени с USB1 (нямам такова защотото не си купих навремето ами се спрях на PCMCI устройство za laptop-а a другите са ми PCI по няколко на PC)

Понеже обичам да работя с много тракове едновременно съм се чудел доколко тези с USB1 ще се справят потока от данни. Вярно сега - то на М-Аудиото дето си го посочил мах-а му е 48KHz 16 Bit и вероятно се справя. Не защитавам бластерите отново - но искам да кажа че от известно време новите им външни устройства са с USB2 - явно има защо т.е. вземи си марката каквато ти харесва и ти е по джоба ама гледай да е с USB2 поне. На времето за многоканално аудио искаха SCSI дискове да имаш даже...USB1 ??? Шантава работа

 

Ако някой знае повече и може разясни как по USB1 успяват да наваксат потока данни външните устройсва за аудио ще съм благодарен.

 

Смешка: CREATIVE не се продават в музикалните магазини И защото надценката им е малка

СЕРИОЗНО : а в музикалните магазини бият кучето по цял ден + не се самообразоват не ходят по семинари, искат да си знаеш сам какво да си купиш 0 инфо за продукта, 0 заинтересованост към стока до 200 лева. Гледат да ти изкярят с една продажба целия месец наем и заплати. (Огледай се по темите да видиш коментари за разлика в цените тук и на запад.) Ако бяха стока в тези магазини хората нямаше да се чудим какво да ти пишем с риск да се скараме, а щеше да идеш да ти отговорят, да тестваш поне няколко модела.

Изводите да си ги прави всеки поотделно.

Сбъдни Боже мечтите на хората и разкарай "консултантите" от магазините :no:

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Благодаря, за коментарите, може би ще взема лексикона,аз наистина имам скромни изисквания към хоум рекординга- определено предпочитам да се концентрирам върху свиренето, отколкото върху записа - просто за второто си има хора които разбират от това и ако реша да записвам нещо сериозно, ще вляза в студио, а не да се правя на тонинженер...което си е сложна работа...

 

Относно Креатив - хубави карти са, без съмнение , първата си карта креатив аве:( 64 голд я закупих далечната 97 година за 200$, и си заслужаваше всеки кинт за онова време...но като че ли последните им серии са по насочени към филми и игри..може и да бъркам...

Жаба:) , прав си за консултантите , обаче магазините които са ми подръка сега са в една друга държава, а там продавачите си знаят работата...и в БГ има такива - един къдрав пич в РФ, човека е добре ориентиран относно китарите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич не знам къде живееш но креатив не правят карти за звукозапис а за гледане на филми и игране на игри

 

това че някой хора, включително и аз ги ползваме с цел записи е поради липсата на кинти, лично на мен картата не ми е такъв приоритет, и трябва да направя още няколко покупки, но със сигурност до няколко месеца ще се отърва от всякакви креативски изпълнения

така е тези карти са за всичко др. но не е за музика CREATIV не са направени за това! :P виж повече тук http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=4315...ght=fl+studio+6

а ето и някой добри оферти само не знам с доставката как стои въпроса

http://www.musiciansfriend.com/rec/navigat...2+304741&page=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич не знам къде живееш но креатив не правят карти за звукозапис а за гледане на филми и игране на игри

Пич, Криейтив отдавна са собственици на ЕМУ, а сега кажи че са боклук. А това че геймърските им карти не са подходящи за звукозапис е друг въпрос. Човека очевидно ще става хоум рекординг маниак, въпреки че твърди обратното. За лаптоп най-добре ей тва:

[email=http://www.emu.com/products/product.asp?category=610&subcategory=611&product=15185]http://www.emu.com/products/product.asp?category=610&subcategory=611&product=15185[/email]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич на ему картата пише ему, а на креатив картата креатив.

 

 

Ауди купиха ламборгини но това не значи че правят аудита с 600 коня двигатели :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет не мога да дам, не съм компетентен по въпроса, но мога да кажа какво си мисля по темата като се базирам на собствените си нужди:

  • Предпочитам PCMCI пред USB/Firewire поради вероятните проблеми с такива конекции, относително по-високата латентност и поради факта, че външно устройство означава още нещо за носене в чантата.
  • Когато съм на път рядко, да не кажа никога не мъкна със себе си китари, миди клавиатури и прочие - с други думи ако съм на път най-много да си поиграя на тема смесване или някакво МИДИ програмиране. В този случай единствено искам карта, която да звучи прилично на слушалки и да си има стабилни ASIO драйвери.
  • В къщи имам и пулт и отделни предусилватели, ДИ боксове и т.н, така че не ми трябва картата да има и предусилватели. С други думи чист аудио интерфейс с 2 входа / 2 изхода ми е повече от достатъчен.
  • Хард диска на лаптопа ми е толкова немощен горкият, че да се записва/миксира 24бит/96 КХц и нагоре е просто невъзможно. С други думи 24 бита/48 Кхц са повече от достатъчни.

На базата на това съм се заканил да си взема ето това животно:

 

Echo Indigo IO 24 bit/96 KHz

 

Ако ще записвам някъде извън къщи бих взел със себе си някой от по-малките ми предусилватели ако е необходимо.

 

В случая на човека ми се струва, че му трябва по-скоро решение за вкъщи и до колкото разбирам няма пулт или предусилвател който да ползва, така че Lexicon-а звучи доста добре като цялостно решение, а и е на доста добра цена. Само да не беше USB.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички сме прави :metalist:

ако ще и ProTools да си и каквото си щеш хардуерно животно, ако не те бива - просто не те бива. Стига сме си мерили пишките. Човека пита какво да си вземе. Аз казвам мнение - Ти казваш мнение. Темата се заби на говорилня. Всеки отнас има опит с по 2 до три устойства а само на някои от фирмите каталога е до 20. Как разбрахте че нещо не става не знам. Без да виня автора на темата може би въпросът му е некоректен и би трябвало да е - кое от (това) или (друго) ..(трето)... да си купя? Така сравненията ще са точни и мненията ще са предимно на хора имащи опит със съответните неща.

Успехи на всички.

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.