Jump to content
Българският форум за музиканти

камертонче


Recommended Posts

Къде изчезна старото камертонче и дали въобще някой го използва. Тунерите са залели пазара и убиват традициите ;)

Аз нямам тунер! ;) Само едно камертонче В и си го използвам с голямо удоволствие! :) То е ясно, че за електрическите китари камертона не е много практичен, но щом дори учителят ми по класическа китара започна да използва тунер................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами то е въпрос на слух и на удобство. слуха или го имаш или не, така че от това зависи до известна степен. а пък тунера има доста предимства - точен е, може да се ползва за настройка на всички струни, дори когато си на шумно място, има стейдж тунер, директно на сцената да се настройваш по време на парчето.... абе модерни технологии ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то това е ясно, ама като си в къщи защо трябва да си настройваш класическата китара с тунер, ако с камертон обстановката става по-уютна (ако мога така да се изразя) Свиренето за мен е цял ритуал , камертон, вино,ала бала ;)

П.П. говорим само за акустична,класическа и други такива.....не ми казвайте , че тунера е единственият възможен вариант за концерти и незнам си к'во, това всички го знаем..

П.П.П. без лоши чувства :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми аз не видях в първия ти пост, че пише, че става дума само за класическата китара в домашна обстановка, сори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Свиренето за мен е цял ритуал , камертон, вино,ала бала

 

Абе..........ако трябва да се упражняваш по-добре без виното :)

иначе за романтиката и ритуала :headbang::bravo::bravo: :guitar: :happy: :guitar: :happy: :guitar: :) :guitar: :) :guitar: :) :guitar: :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камертоните се факат от промяната на температурата (също като струните). Електрониката е безгрешна.

За виното гласувам с две ръце, особено когато има лепи какички покрай него :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копеле аз се чудех защо не пиеш вече с нас :( А то какво било. И на мен сигурно ще ми е по-добре да си пия с Дебара. Тя поне няма да ми казва през 5 минути "А, наздраве!" и :cheers::cheers::blink: аз след има няма половин час вече да съм :rolleyes::(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
И за да бъдем още по-точни, пише се СинДбаД

мда преди години имах една хрътка, бяхме я кръстили Синдбад, много си я обичах, много верно куче беше ама тва е офтопик :cheers:

 

иначе аз камертона много си го уважавам и си спомням преди време като се излъгах да си взема струни стаг как не можеше да се настроят с процесор, щото в зависимост от силата на пика така вибрираха че даваха различен тон и тва ме вбесяваше, а процесора се побъркваше. на ухо що годе се настройваха ми е идеята и понякога без да се опитвам да се изтъквам имам чувството че с камертон по-точно настройвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

я па го настройвам с ухо, понеже мога.

а тунер немам.

то и оно си требе, ама аз пазарувам камиони и зелена салата, та не остава...

иначе камертон е яко, олдскул му е майката.

Редактирано от thurston
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.