Jump to content
Българският форум за музиканти

2х12 Recto Cab (DIY по дърварски)


Recommended Posts

Такива ъгли има и във МЕГАВОЙС . Аз от там си  взех преди време като си сковах моето 1х12. Има и от тези които сте показали по-горе аз си взех от този тип:

031886550.jpg?r=0

 

Но така както си го направил също е добре. Ако в бъдеще ще слагаш ъгли преди това ръбовете трябва да се минат с оберфреза да се направи заобляне колкото е ъгъла инъче настърчат и стоят грозно. Ако подпорките отвътре си ги залепил със пва лепило и стяги - нямаше нужда от акрилен силикон - акрилния силикон след няколко години започва да се рони. Инъче поздравления за кабинетчето - сигурно звучи яко  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го пипай кабинета, много е хубав.

Както писа Patzo, трябва ти фреза или (както при мен) хамалогия на ръка със шкурене - голяма битка е.

Забрави. Така изглежда чудесно, и понеже работата по дървото ти е много добра, нямаш детайли които да се налага да скриеш.

Чудесна изработка, още веднъж. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на мен ми напомня на тези старите грамофони, които са като шкаф с капак, който отваряш и вътре е грамофона :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Patzo: Много добре изглежда тапицерията, аз съм се насочил към същия стайлинг като твоя за следващия проект - бяла кожа и черни ъгли / грил. Надявам се да ми се получи добре. Мерси за координатите на магазина!

 

@Jabs / 7String: На този кабинет май няма да му пипам нищо повече, защото и на мен ми харесва така  - е вярно, не е "про" обаче за сметка на това си е самобитен. Следващият който планирам да направя обаче ще гледам да стане като "купешки" - до колкото мога де. Шперплатът вече отлежава в мазето, само трябва време и условия . . .

 

БТВ, аз мислех да си купувам ръчна оберфреза по едно време, имаше за около 80лв сносни такива, но ме досвидя че ще я ползвам веднъж на две години и не си взех.

 

Оказа се, че заоблянето на ъглите се получава доста ефективно с виброшлайф за 20лв и шкурка за дърво 150ти размер. Даже на някои ъгли заоблих малко повече отколкото исках, но не си личи толкова. Смятам че няма да е проблем да се вземе с шлайфа колкото е нужно, за да влезе ъгъла отгоре.

 

Относно вида, едно време в училище имаше такива чинове със седалки от шперплат и минати с безир . . . същия цвят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва фреза. Раш пилата сваля яко матрял. После с шлайфа и става екстра. Само иска точна ръка и око и с пилата става муцка.  :metalist:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих добавил една подпорка (разпонка) м/у предната и задната стена. Отпред неподвижно скрепена, отзад - на винтове. Намалява паразитните вибрации.

 

За следващия проект пробвай в ъглите м/у плоскостите да сложиш не квадратни, а триъгълни елементи. При еднакво тегло могат да бъдат с по-дълги катети, съответно по-добре обират вибрациите в периферията на плочите и заоблят вътрешния обем, което пък намалява пиковете от вътрешни резонанси в кутията.

 

Колелцата трябва да издържат кабинета плюс твоето тегло. Все ще се излъжеш да седнеш върху него.

 

Добре е ръбовете да са заоблени. Ще травмират по-малко при случаен удар. И при транспортиране  е предимство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Направих 2 кратки сампъла на кабинета - чист саунд и крънч:

 

https://soundcloud.com/project_hamsterdam/clean-crunch

 

А тук малко по-хай гейн неща, макар че ампа който ползвах по-скоро не е метълски усилвател, а ме домързя да го boost-вам да стегне малко:

 

 

Записвани са много тихо и с много дълги кабели, затова на места има шум (където не съм успял да го изчистя).

 

Дайте коментари. . :) Не знам като преспя как ще ми се сторят семплите. .  засега ми харесват :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да го надупиш за да звукне, това му е кусура за момента  ;)

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако ми направиш един iso-cab и за мен няма да ти се разсърдя. . . :)

 

Преспах, събудих се и пак послушах, ами на мен ми звучи ОК - най-характерното което чувам е един "мазен" среднист звук, който аз си го харесвам. Да уточня че всички контроли на ампа са на 1 часа (ниски, среди, високи, гейн). Но не бих се учудил ако само на мен ми звучи ОК, може би още съм под влиянието на усещането че съм сковал нещо сам и то въпреки това работи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 предвид и ниското ниво на запис. Много добре даже. А какъв е ампа, май го пропуснах това (извинявай ако си го писал някъде :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще поработя върху направата на семпли за които да не се налага да се извинявам, но засега положението e апартаментно. :)

 

Усилвателят е шарена история затворена в 4U рак, затова не съм го писал никъде да не обърквам хората:

 

- преамп KittyHawk Quattro ръчно правен от беден германски майстор '85та година на XX Век - поне така пише на платката, с 4 лампи ECC83, 4 "канала" - всъщност са два с канала с по два режима всеки (чист и крънч единия, overdrive и hot overdrive другия). Някакъв вид Mesa копие обаче какво точно не знам. С интерактивни тон-контроли на драйв канала и други такива гадости. Фирмата е закрита след скандал с Mesa заради нарушени авторски права (а KittyHawk са били освен всичко и техен дистрибутор за Европа, само че са злоупотребявали стабилно).

 

- крайно стъпало 50W дело на Галин (Garland) - с 2x6L6GC и 2xECC83, пак нещо Меса-подобно, само че пак не знам какво точно. Има два режима - vintage и modern, вкъщи ползвам само vintage че е по-тих. Мисля че разликата е в negative feedback - единият има, другият няма, дали има разлика в режима на крайните лампи триод-пентод - не знам. . .

 

- китарата е махагонова с гриф клен и абанос и SD JB (TB-4) и '59 - малко тип метълска летва с 24 прага, затова чистия саунд не е оптимален (т.е. "страт"-ски), но става

 

- Shure SM57 в пулт Alesis и оттам в картата AudioPhile 2496

 

Пак казвам, ще поработя върху по-хубави семпли, но за момента тези смятам са сравнително ОК, защото предават горе-долу достоверно звука на кабинетчето. Така че хвърляйте по едно ухо и не се бойте да коментирате - който го влече. :)

 

Тука имам разни комшии с по-добри китарки дето са и по-отворени свирачи, та ако успея да привлека някой от тях да го запиша може да стане и по-добре. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.