Jump to content
Българският форум за музиканти

Онлайн тунер ?


TNT To the Moon

Recommended Posts

Здравейте, отново. Та направо към въпроса, вчера купих едни метални дадарио 9ки за акустичната си китара...

Тръгнах да слагам 6-тата и се опитах да я настроя с онлайн тунер. И естествено скъсах струната от превиване защото нотите са на английски (т.е. A,E,F,G и т.н.) и не знаех дали трябва да развивам или да превивам. Сега ви моля да дадете някой хубав тунер че да си настроя китарата, защото не съм свирил от 2 дни и полудявам  :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

C-До ; D-Ре ; E-Ми ; F-Фа ; G-Сол ; A-Ла ; B-Си

Така мисля, че и с този тунер, който ползваш ще се ориентираш, дали да опъваш или отпускаш струните :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

C-До ; D-Ре ; E-Ми ; F-Фа ; G-Сол ; A-Ла ; B-Си

Така мисля, че и с този тунер, който ползваш ще се ориентираш, дали да опъваш или отпускаш струните :)

проблема е че си мисля че вчера бях на ре и тогава я скъсах..

Редактирано от TNT To the Moon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EADGBE - от най-дебелата тел към най-тънката. Това трябва да можеш да го изрецетираш с припяване на тоновете като те събудят след пиянска вечер :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EADGBE - от най-дебелата тел към най-тънката. Това трябва да можеш да го изрецетираш с припяване на тоновете като те събудят след пиянска вечер :)

научил съм ги, вече съм настройвал китарата с онлайн тунер 2 пъти но за пръв път сменям струните. Сега 6тата е старата, и не знам дали защото е износена тунера я хваща грешно и ако е така ще ми продадат ли само една 6та ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава настройвай на слух - повечето онлайн тунери могат да бръмчат в дадения тон - хем ще се научиш да ги разпознаваш... Микрофона, който да ти хване китарата като хората за онлайн тунера струва повече от обикновен такъв!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сега пуснеш тема  "Купих си тунер . Някой ще ми препоръча ли подходяща китара за този тунер" ...ще почерпя.

  • Like 6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теглиш някой виртуален клавир (а може би има и разни онлайн пиана, на които може да си дрънкаш на клавиатурата на компа), натискаш нотата, която ти трябва и въртиш докато си паснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма как да не зададеш въпрос в български форум и да не те обявят за идиот :)

 

никой не те обявява за идиот

 

http://www.youtube.com/watch?v=jr9hODvzNQE

 

в горното видео се дава отговор на всички твой въпроси (търсенето му отне около 3,8 сек щото нета ми не е добър)

 

ако нямаш възможност да отделиш 10 лева за тунер можеш да използваш този линк

 

http://www.youtube.com/watch?v=ISWjq_4suLM

 

ако отделиш малко време и се напрегнеш да потърсиш в нета има доста информация от сорта на как да сменя струни, как да си насторя китарата, как.....

 

 

Поздрави

Йордан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.