Jump to content
Българският форум за музиканти

Електроника за бас китара орфей


Recommended Posts

Здравейте, имам един бас орфей но електрониката беше разпоена и реших да сложа ето тази схема 

http://pics.data.bg/shareview/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/57e2b3a7333d446c64b90afb95af6de5/3006e5eb2fd9b1df

 

но май тази схема не пасва добре, за това може ли да ме насочите към някоя по проста схема която ще пасне за тази орфейка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то от таз по-проста почти няма. Дай повече информация за тоя бас. Колко адаптери, какви? Какви контроли искаш за тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е правилно вързана не би трябвало да има проблем. Виж обаче адаптерите дали са правилно вързани. Ако обърнеш кабелите на единия, сигналите от двата се дефазират и се получава много никакъв звук - слаб и без ниски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМИ  адаптерите са стандартни за орфей, не мога да кажа точно какви са нищо не пише на тях, а иначе излизат по 2 жици, една синя жичка и една плетка която би трябвало да е "маса".

Получава се следното нещо когато усиля предния адаптер на макс, и след това усиля 2рия адаптер до тремлото изведнъж звука рязко се поижава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са вързани маса с маса и сигнал със сигнал би трябвало всичко да ок...но подобен проблем като това което казваш се получава и като монтираш единия адаптер наопаки върху баса - аз съм я правил тази грешка - всички жици вързани правилно , но единия адаптер монтиран обратно - така звука е ок като свириш само с единия адаптер (без значение кой), но ако пуснеш и двата звука се омазва. предлагам ти да провериш как са монтирани адаптерите върху баса и евнтуално да пробваш да завъртиш единия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак пробвай това което казах. Ако не съм се изразил ясно - не говоря да разкачаш някакви жици, говоря самия адаптер (единия само) да го отделиш от тялото на баса, да го завъртиш наопаки и така да го монтираш - не се сещам на Орфейките какви бяха адаптерите, но би трябвало да е възможно монтажа да се направи наобратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се бори, ако мислиш, че няма да се справиш. По-добре звънни на Краси / Темерут /. Така, както виждам, се намираш в София...За да не се налага после да търсиш нови потенциометри. Ако искаш да ти дам телефона му на лични.

Поздрави и Лонг Лийв Рок'н'Рол.  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.