Jump to content
Българският форум за музиканти

DR Black Beauties?


X-sert

Recommended Posts

И така, реших да похарча малко повече пари за хубави струни понеже за мен струните са половината инструмент.

Някой свирил ли е на DR Black Beauties?Става въпрос за 45-105.

Основно ме притеснява факта че са оцветени.Не че не ме кефи.Просто се притеснявам че може би 20-30 лева от цената отиват за това че са цветни.

Ще се свири в Ми и дроп Ре с тях.
Ще се свири от средно тежък рок до тихички, изливащи се баладо-подобни неща.

Еквалайзера ми е със леко вдигнати 100 Hz и леко вдигнати ниски среди.Все пак има песни в които ми трябва по-изразен "мърморещ" бас.Там вдигам високите среди.

Дали ще ми свършат работа?
Приемам и други предложения за струни.
Готов съм да инвестирам около 80-90 лева.

 

EDIT:Ще се свири както с пръсти така и с перо.Перото дали ще изяде покритието и съответно цвета?

Редактирано от X-sert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти вършат.. Особено за мърморещия бас. Пробай Elixir.. Срещу перото няма спасение , покритието пада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква би била разликата между Elexir и DR?

Не мисля че ще сбъркам които и струни да си взема, но все пак чисто теоритично каква е разликата?
Освен цвета естествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елексира издържат най-много като живот иначе едва ли ще усетиш земя-луна разлика,ако разбира се не са - едните SS -  другите NS.Моя съвет е да пробваш с Dean Markley - Blue Steel (ако нямаш кинти само за един чифт струни) - най-добрите струни за метал и рок за мен , определено карат всеки бас да зазвучи различно,но все пак ти си знаеш най-добре какво ти трябва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям друга тема - къде в София се продават струни DR? Имам предвид директно, не с поръчка. Гледах в сайта на musicdivision, но не видях тези, дето ги търся ("Hi Beam Lite" 40-100) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.