Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на ел. китара


Madeyed

Recommended Posts

Добър ден, казвам се Лъчезар и съм от град Казанлък. Предстои ми да взема доста важно решение и бих ви бил благодарен ако ме насочите към правилния избор. Поради слабостта ми към ел. китарите, най-накрая реших да се сдобия с такава. Имам опит с акустичните китари - ходил съм на уроци и съм се занимавал доста време самостоятелно, но относно ел. китарите знам доста малко. Проучих музикалните магазини в България и се спрях на магазина "rockshock,eu"  и по специфично на модела Jackson JS32T Kelly. Мой приятел има Jackson KE3 Kelly и когато съм свирил винаги съм бил изумен от удобството и качеството на инструмента, което ме насочи към тази марка китари. Бюджетът за китарата ми е около 550 лева. Наистина бих се възползвал за мнения относно марката/самата китара и предложения на други подходящи модели за тази сума. Също така бих бил благодарен за всеки съвет при купуването на ел. китара. Фен съм както и на твърдата музика така и на мелодичния рок. Знам, че стила на свирене, е от голямо значение при закупуването на китара, тъй като ще свиря именно такъв тип музика. 

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите 5 стотинки по въпроса са, че Kelly-то много обича да се "гмурка", т.е. непрекъснато ще трябва да подпираш грифа докато свириш прав, освен ако не си си взел някой дебел кожен колан например. Не знам високия клас Кели-та как са, но при евтиния са така по мои наблюдения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм фен на евтините Jackson-и, но ако ти харесва го вземи...все пак това е половината от удоволствието...Ся погледни и нещо друго катоLTD и Cort. За тези пари има прилични модели.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с "гмуркането" съм го измислил. Въпроса ми е дали за тези пари няма да си намеря нещо с по-добър звук. Не се интересувам как изглежда, нито цвета. Въпроса ми е за качеството. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е първо да разгледаш базара. Имаше в пследно време доста Ибанеси и Епифони за прилични пари, а и хората са готови на бартери, доплащания, смъкване на цената и тн.

 

Също така, ако си от София, отиди в MMG Music. Разгледай им и сайта. Имаше един Hamer Vector (Flying V) за 500-550лв, което мисля, че е добра китара за парите си.

 

Като цяло - за такива пари, по-добре втора ръка.

 

ПП: Гледам модела е с лицензен Флойд - задължително пробвай и си избери бройка, преди да купиш.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

 

Щом си от Казанлък, много горещо ти препоръчвам да посетиш къщата на Хърбърт. Той работи в Кремона като част от екипа по качествения контрол, и в своята къща в Казанлък продава доста интересни китари и усилватели, някои изключително редки. Мисля, че може да измисли нещо и в твоя бюджет. Във форума никът му е valvesound, а последният му активен мейл, на който съм му писал, беше valvesound@yahoo.de. За съжаление не мога да ти дам точен адрес, тъй като са ме водили дотам познати, а и аз не съм от Казанлък, но беше някъде из центъра из едни криви улички.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Днес ще посетя Хърбърт, знам адреса и ето му и сайта - http://www.musichousekazanlak.com (ако някой прояви интерес към този магазин). След проучване се отказах от евтиния Jackson. За сега съм хвърлил едно око на Epiphone G-400 PRO, видях че някой от сайта има тази китара (разгледах в темата "Фукня

- само за музикални инструменти")  ако иска може да сподели мнение. Също така в Базара видях един Fender Stratocaster '96 MIM. Изглежда добре запазена китара и при първа възможност ще я видя и чуя. Благодаря ви за информацията, особенно инфото за магазин MMG Music. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и от мен! :). И аз съм на мнението на Slide. За тези пари примерно можеш да си намериш втора ръка китара която е с по - добро качество отколкото нова за 550лв. Ето ти пример : За 550лв. втора ръка можеш да намериш китара с по - добри адаптери, по - добро дърво и като цяло по - добро качество. И не избирай китара по марка гледам, че си се спрял на Jackson. Важното е китарата да вади добър звук и да ти е удобна. Марката не е от значение. Защото познавам хора които примерно любимият им китарист свири с..да речем Jackson King V. И те решават, че и те ще свирят нa Jackson King V. И въпреки, че на тях им е неудобна я взимат понеже любимият им китарист свири с този модел и после съжаляват. За това не се спирай на конкретна марка и пробвай колкото се може повече ;). И не забравяй да видиш китарите които се предлагат тук защото съм на мнение, че за тия пари втора ръка ако е запазена е по - добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тази логика всички сигначър модели не струват и са на полвин цена в България щото са неудобни на виртуозните китаристи с процесори и транзисторни кубенца.Това да ти застане китара от висок клас без да и има нещо не е невъзможно,но просто няма много продадени.Така стоят нещата и с всички останали инструменти.Според мен китара в този ценови клас си остава вечно твоя,защото е непродаваема после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с "гмуркането" съм го измислил. Въпроса ми е дали за тези пари няма да си намеря нещо с по-добър звук. Не се интересувам как изглежда, нито цвета. Въпроса ми е за качеството. 

Приятел за 300лв си вземи един корт kx1q китарата е махагонова сет-нек конструкция с пасивни EMG H-Z  не си трови нервите с липовите джаксъни ( не е ли от Про-сериите) не става ! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Наистина финано реших че ако ще е нова китарата ще е Cort EVL-X4. За момента може само Хърбърт да ми промени мнението с двете китарки, които ми е приготвил - два Феникса страт. от 80те години. Ще ги видя в събота. Следя темата редовно за нови съвети и предложения. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел за 300лв си вземи един корт kx1q китарата е махагонова сет-нек конструкция с пасивни EMG H-Z  не си трови нервите с липовите джаксъни ( не е ли от Про-сериите) не става ! :)

Според мен това ти е най - добрата оферта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но няма да сбъркаш ако посетиш и "Икономов" в твоя ценови диапазон има избор и то багат и на марки и форми !!! Най важното можеш да пробваш всички китари които харесаш(око да види,ръка да пипне,важно условие)

Евентоално ако не харесаш нещо в Казанлък.

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си китара от Казанлък. Свързах я към саунд картата ми (не е вградена) нямам preamp, но когато пусна Distortion се получава много силен фонов шум (когато е clean всичко е наред). Инсталнал съм си и asio4all и използвам Amplitube. Въпроса ми е как да отстраня шума?

ПС - имам стар Респром PC201, мога ли да го използвам като preamp?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.