Към съдържанието

Снимка

Псевдо атенюатор

• Please log in to reply
11 отговора на тази тема

#1 Ground

Ground

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 157 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 03 октомври 2013 - 21:58

Поставих еквилайзер в чейна и намалих нивото от него. Вместо, като бустер го използвах, като ън-бустер :)

Това ми позволява да свиря вечер и звукът да е приличен. Знам, че атенюаторите са между стъпалото и говорителя, но целта е постигната и аз съм доволен ;)

Някой може да го намери за полезно. Предполагам, че става и с всеки друг драйв педал с волюм конкрол.

2013-10-03_23-12-07_710.jpg

#2 hand_of_doom

hand_of_doom

i' cam en' amarth

• Members
  • PipPipPipPip
  • 696 Мнения:
  • Инструмент:Electric Guitar

Публикувано 03 октомври 2013 - 22:32

Решението определено си го бива. С малката подробност, че го ползваш тоя equalizer не само като volume control :D Не че нещо, ама много пари иначе ;)

Майтапът настрана. Не би трябвало да има толкова голяма разлика в звука в зависимост от това къде намаляш сигнала.

The Gods made heavy metal
And they saw that it was good...
...
Long Live then...

#3 L.K.

L.K.

не се трае

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2653 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 04 октомври 2013 - 00:02

То ако беше "не би трябвало" музиката щеше да е различна.

Всичко, като се натовари, има значение за звука - предусилвател, крайна лампа, трансформатор, говорител.

#4 7thString

7thString

Спирам да пиша докато се толерира дебилщината

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4156 Мнения:

Публикувано 04 октомври 2013 - 01:46

Чакай сега... идеята на атенюатора е друга - в случая намаляваш сигнала между преампа и крайното стъпало - един вид просто намаляваш мастера.

Идеята да ползваш атенюатор е да набримчиш крайното стъпало, за да може крайните лампи да влязат в "сладкия" режим на работа и след това да отклониш голяма част от мощността извън говорителя, за да свириш тихо.

Има и друг вариант, който има всички плюсове на атенюатора, но няма минусите му :)

Спирам да пиша докато администраторите толерират дебилщината в този форум.

#5 hand_of_doom

hand_of_doom

i' cam en' amarth

• Members
  • PipPipPipPip
  • 696 Мнения:
  • Инструмент:Electric Guitar

Публикувано 04 октомври 2013 - 08:23

То ако беше "не би трябвало" музиката щеше да е различна.

Всичко, като се натовари, има значение за звука - предусилвател, крайна лампа, трансформатор, говорител.

Естествено, че има значение. Все пак при различно ниво различните елементи работят в различни режими. Мисълта ми беше, че за компромисен вариант не е кой знае каква загуба да намаля от еквалайзера. В крайна сметка щом потребителят е доволен ;)

The Gods made heavy metal
And they saw that it was good...
...
Long Live then...

#6 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10453 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 04 октомври 2013 - 15:00

Няма никаква разлика дали ще го намалиш от EQ ефекта или от Master Volume контрола на АМР-а.

Същото можеш да постигнеш и с един потенциометър в луупа.

#7 Ground

Ground

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 157 Мнения:

Публикувано 06 октомври 2013 - 00:10

Съгласен съм напълно с повечето мнения и са ми известни упоменатите факти. Целта ми все пак беше да мога да постигна ниско налягане, без да губя характера на драйва(знам, че при високи нива, характера е различен, отколкото при ниски ;) ). 

Ампът няма достатъчно плавен кантрол на мастера и в момента, в който увелича така, че да се чува (около 0.3/10) вече е твърде мощно и то дори и за през деня, да не говорим за вечер.

...та специално за горния коментар - няма разлика в принципа, но има в нивото.

@7thString: кой е другия вариант, за който споменаваш - без минусите?

#8 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10453 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 07 октомври 2013 - 11:53

Малко off-topic, но пък за сметка на това вярно. Също така е и стандартен отговор 101 при коментар от озвучителя "Намали малко!":

Това е усилвател, не намалител! :greenball:

#9 Ламби

Ламби

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 315 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 08 октомври 2013 - 11:33

Нещо не схващам идеята да правиш експерименти с Пивито.То все пак си е 100вата и с кабинет2х12 или 4х12 в панелен апартамент звуковото налягане на волюм 3 от 10 ще е такова,че да озвучаваш всички съседи през панелите.Ако искаш да разбереш кога ще изпуши го пробваи без говорител ще е веднага.Преоткриването на закони в електротехниката може да е опасно и скъпо.Искаш хем да се чува,хем да не е надалеч интересно как ще стане без слушалки.

#10 Ground

Ground

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 157 Мнения:

Публикувано 08 октомври 2013 - 18:13

^ точно кога ще изпуши не искам да разбирам никога :)  Гледам, като си пробвам да не прецакам ампа или някой съсед, иначе съм ЗА екпериментите с две ръце. Сега събирам материал за екперимент, как хем да е вързана колоната, за да не изпуши ампа, хем да не се чува, пък аз през сенда да вкарам сигнала в педалче с кабинетна симулация и от там в звуковата карта, и да го видя как ще звучи преампа на запис.

#11 Parni_Valjak

Parni_Valjak

Soundman ltd - The Professional Solutions Provider

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:
  • Инструмент:МОЗЪК REVOX TEK FLUKE HP

Публикувано 08 октомври 2013 - 19:24

Прилича ми на опитите в Анадола...

Добре, де, за какво е целия зор? Да си губиш времето и енергията за да излъжеш природата, физиката или джоба си?

Разбирам да си специалист, който да знае какво прави, че да очакваме революционното откритие, а то от километри се вижда, че работата е ялова. Можеш да продължиш да се самозаблуждаваш, не пречиш на никого.

Rumen Kolarov:   Както винаги инж. Манов е прав!

eCJph5P.png

1.If You Think A Good Technician is Expensive, Try A BAD Onе !  2.If you have to ask the price, you can't afford it. biggrin.gif

3.ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

4."е" на "х"-та и да го плашиш с диференциране едва ли му пука на аргумента... (Telerig)

5." ДА РАБОТИМ НЕ САМО С РЪЦЕ , НО С УМ И СЪРЦЕ" (Басурендер) 6.Сега е епохата на Гангнам Стайл, АйПад, АйФон и АйСиктир...( patient)

7.Другаря Кире- "Инженерите със вкус, пипат само ток и блус...." 8.Като не можеш, най-лесно е да кажеш, че не искаш. (docc)

9.“It’s an unfinished job, looking for high quality audio. It never finishes.”-Rupert Neve   10.Fingers On Strings, Hands On Faders, Music On Tape.

11.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

#12 7thString

7thString

Спирам да пиша докато се толерира дебилщината

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4156 Мнения:

Публикувано 08 октомври 2013 - 19:43

Аз никъде не видях човека да споменава, че има сестра, но вие вече спокойно коментирате как е курва и сте спали с нея. Не съм чувал за изгорял амп от това, че ръгаш потенциометри и еквалайзери в ефект луупа, но явно някои хора тук живеят в паралелни вселени където не е важно какво казва някой, а как те си го въобразяват.

С много играчки накачулени преди крайното стъпало може би ще успееш някак да компенсираш що-годе гадния саунд на намален лампов амп, но както се каза няколко пъти - усилието ти е напразно и неблагодарно - като искаш да свириш нощно време на ниски нива, но пък да се чуваш добре, хората са го измислили - атенюатор и... другото дето ти писах на лични :)

Спирам да пиша докато администраторите толерират дебилщината в този форум.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни