Jump to content
Българският форум за музиканти

Любимо соло


CyberGene

Recommended Posts

любимото ми соло в момента е на Дейвид Пейдж от албума "Лайвфийлдс".

А относно клавиристите на DT,а и всички прогресив и т.н. мисля,че по голям от Шериниън няма ! :cheers::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък мисля,че шриниън е най-голямата отрепка.повече ме кефи новия на тиътър.не ги слушам от 2000 година,но все пак като чета направо много баналноп става.абе като сте пианисти би трябвало да слушате и друга музика,различна от тиътър или само тва слушате.....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се намеся...

Ами ако говорим за пиано, на мен пък ми харесват солата на Кийт Джарет в Questar и Tabarka от албума My Song. Също на Райнер Брюнингхаус в Bueno Hora, Buenos Vientos от албума I Took up the Runes на Гарбарек.

 

За бас - солото на Патитучи от Bato Balaio (Mistura Finna)

 

Китара - Pat Metheny - Rain River (Secret Story)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

От Дрийм Тиътър според мен и Шериниън и Мур са класа пред часовникаря Рудес...най-малкото заради това което имат в главата си, а тоя пич е състезател, въпреки че в ДТ състезател остана само Петручи ама и на него му идва акъла...

 

Кевин Мур наистина има невероятни сола в "Images and Words" някакси по-идейни...

 

Но това е мое мнение де,не искам да обидя феновете на Тиътър ,защото и аз самият им бях доскоро...

 

Ако трябва да кажа някой страничен от групата...Ричард Андерсон от MAJESTIC и TIME REQUIEM...Йенс Йохансон от STRATOVARIUS, въпреки че имам предвид годините му с Ингви...и естествено великият Майкъл Пинела /SYMPHONY X/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Дрийм Тиътър според мен и Шериниън и Мур са класа пред часовникаря Рудес...най-малкото заради това което имат в главата си, а тоя пич е състезател, въпреки че в ДТ състезател остана само Петручи ама и на него му идва акъла...

 

Кевин Мур наистина има невероятни сола в "Images and Words" някакси по-идейни...

пак за тиътър,но си прав горе-долу.най-голямата глава си остава мур,шериниън - sucks ,а "състезателя" доста трябва да се зарибиш да му влезеш във филма та да го разбереш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и мойте лични фаворити:

 

всичко що е Скот Кинси,

всичко що е Джо Завинул,

Всичко що е Хенкок,

всичко що е Чик Къриа,

Джордж Дюк,Кийт Джарет,Лайл Мейс,Тий Лавиц,Джоуи Калдерацо.....и доста още!

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

силно казано,но тази музика ми е омръзнала и то много отдавна.сега съм на малко по комерсиална вълна - там сола няма много, а и да има не са много извратени.ко да ти обяснявам.джаза умря заедно с маилс......

 

P.S.и аз се майтапя :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.