Jump to content
Българският форум за музиканти

Любимо соло


CyberGene

Recommended Posts

Кои са ви любимите джаз пиано сола?

 

Аз имам много, но сега се сещам за тези:

 

1. Herbie Hancock - Summertime от албума му Gershwin Connection.

2. Paul McCandless - Rainland от албума му Premonition. Солото на пианото е на Lyle Mays. Солото е изключително премерено, интелигентно и дори някак си ефирно.

3. Yellowjackets - River Waltz от албума им Like a River. Солото е на Ръсел Феранте. Може би най-доброто соло в 3/4, което съм чувал :godbless:

4. Stan Getz & Kenny Barron - Hush-a-Bye от албума им People Time. Солото, естествено, е това на Кени Барън.

5. Terence Blanchard - Passionate Courage от албума му Bounce. Солото е на Аарон Паркс, когото за съжалени не съм чувал в други албуми, освен в този и още един.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CyberGene,доста си се амбицирал!Аз не мога да кажа кое соло на кой изпълнител ми е любимо!Всяко едно соло носи свой дух и не мога да кажа кои точно са ми любими :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко като за начало да се натегна, после познай колко ще пиша... ;)

Нямаш ли си все пак някакви любими сола? То всяко си носи дух, разбира се, ама в крайна сметка има добри и не чак толкова добри сола. Има и такива, които са велики и за тях именно става дума ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ме кефи солото на Lyle Mays в парчето http://store2.data.bg/kitaratapesho/To%20T...The%20World.mp3 на Pat Metheny Group . то цялото парче е страхотно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ме кефи солото на Lyle Mays в парчето http://store2.data.bg/kitaratapesho/To%20T...The%20World.mp3 на Pat Metheny Group . то цялото парче е страхотно.

Парчето е много яко, солото - също, а и изобщо това ми е любимият албум на PMG!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

радвам се че най-накрая се намери колега пианист,с който мога да си говоря на общ език;)

На изчезване ли сме вече? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като се замисля обаче всички сме минали през този стил :)

Аааа, не! :beer: Аз от класиката си отидох в джаза директно, метъли никога не съм слушал. Може би от джаза лееекинко допрях Planet X и Derek Sherinian, ама така повече от интерес :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като се замисля обаче всички сме минали през този стил :beer:

Аааа, не! :lol: Аз от класиката си отидох в джаза директно, метъли никога не съм слушал. Може би от джаза лееекинко допрях Planet X и Derek Sherinian, ама така повече от интерес :lol:

И има защо! ( Лично мнение) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се кефя на дерек шериниан!може би джордан ръдест ми е по любим:)

 

лично мнение ;)

Името му е Jordan Rudess , ама карай ;)

Е, те са доста различни, макар че и двамата са били част от Театралите :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.