Jump to content
Българският форум за музиканти

Speaker Impedance and direct (no mic) recording with Audio Interfaces


slavo.ing

Recommended Posts

Заслона е DIY решение, човека каза че клони повече към микрофон, т.е. иска да има и микрофон, за да е по-универсално.

Съгласен съм че усилвателя звучи по-добре като е на макс, но не всички живеят със съседи в блок.

Освен това не е казано дали ще се записва в репетиционна/студио или в апартамент, за тези които го правят в панелка по-добре да ползват амп симулатори, или през send/return както каза anomandrus

Но както се казва колкото хора, толкова методи, професионалистите са си намерили техните, да са живи и здрави тези които споделят. Другите да си хейттват и да се пазят от съседите  в про-помещенията си :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със Send/Return също е интересен подход, само че така губя Power Amp-а на Marshall-a, и тогава защо изобщо да ползвам Маршал? Иначе ми е ясно че в нормална стая няма да стане студиен запис, както и за разликите в звука при усилен и намален усилвател. Просто търсех бързо решение, няма да правя студийни записи а искам да записвам просто идеите които ми хрумват вкъщи да не ги забравям. Откъм качество естествено ще има компромиси но това винаги е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично точно по тази причина бих ти препоръчал да си вземеш атенюатор с DI, защото с него можеш да си бичиш с усилен усилвател и намален говорител като така ще изкараш истинската душа на ампа без да тормозиш съседите и то в 2 през нощта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора на темата: разгледай /ако все още не си/ продуктите на Two Notes.

http://www.two-notes.com/

Отзивите в нета са повече от добри.....цените също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slavo.ing, здравей.

Сигурно е оправдана системата на форума, блокираща ЛС до определен брой постове, но на моменти ме дразни... пиши ми моля на yavorandreev@hotmail.com, имам нещо предвид по твоя казус. Поздрав,

Явор

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конструирането на подобни "кофчези" също е решение, не е по темата, но реших да го споделя в нея за тези които търсят и други алтернативи:

 

christianolde1LG.jpg

 

georgethorough2LG.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Атенюатор е хавата ако имаш ламба и искаш да свири на ниски нива. Изпробвано! Има компромис, но е доста по добре от нищо. Свиря си, записвам си и всичко е на 6еееест, джооони тееест.  :metalist:  Та така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.