Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам въпроси и то странни :)


Recommended Posts

Такаа ... Имам възможност да се здобия в следващите дни с дърта цигулка . Обаче разбрах , че тя няма струни .

Първи въпрос : Какви трябва да са струните : Найлонови , Метални или Томастик ?

Втори въпрос : Мога ли да ползвам струни от китарата / баса за нея и кои от тях точно ?

Трети въпрос : Ако не мога да ползвам китарни струни - откъде да се здобия със специализирани и на каква цена мога да направя това ?

 

Ще съм ви много , ама много благодарен ако ми отговорите . Аз цигулката ще я взема , ама като няма струни каква файда :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За цигулка има кожени и метални струни , а Томастик е просто популярна марка , а не вид. И двата варианта са с метална намотка отгоре. Препотъчвам ти да не са метални - звука е по остър с тях. Ако си от Сф можеш да провериш в магазина вътре в музикалното училище - намира се на "Оборище" срещу докторската градинка. Цените ще те изненадат неприятно... Колкото струва цял комплект за китара - горе-долу толкова е едната струна. Но китарните няма да ти свършат работа. Може да лепнеш една обява там, че търсиш струни 2-ра ръка.

 

Успех!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препотъчвам ти да не са метални - звука е по остър с тях

 

Аз пък може май такива да си взема . Можеш ли да ми кажеш някакви приблизителни размери на струните като дебелина - защото колкото и да ги гледам в нета , все повече ми се струва , че едни 12ки за китара ще свършат перфектна работа - и имай в предвид , че просто ще се опитам да свиря на тая цигулка , не знам дали изобщо ще мога да направя нещо с нея :dance:

 

пс. Във Варна съм :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ти изглежда не разбираш от дума - на цигулка се свири със струни за цигулка. Все едно да ти се ще да сложиш на лек автомобил гуми от тежък трактор. Не става. :wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей боже тоз форум ептен изродя

на цигулка с китарни струни

 

това нали е форум за музиканти?

Форума за изобретатели е на друго място колега

 

интересно.... а как си се сетил да си мислиш че струна за бас ще стане....ми то цигулка ако не си чувал през живота си то да си чувал бас да свири еи тъйййййй тъъъъъъничкоооооо на ушенцееееееее :headbang:

 

А и лък трябва ... с перце ще ти е трудничко....

 

Не се смея на на идеите а на безумието им да се споделят.

 

Ей - и колофон да си купиш ... той не е само за запояване и за кола маска ...

 

Косми за лъка - сам се сети откъде да вземеш.........ааа не! оттам не стават!

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувай си направо нормални струни за цигулка бе... :headbang: Всеки ужавашащ себе си музикален магазин трябва да има струни за всякакъв вид струнни инструменти... Тук в Пловдив, дето разнообразието не е кой знае колко голямо, във всички магазини има комплекти струни по 12 лв. Има и по 60, ама като за такъв дето я "свири" - я не на тая цигулка няма нужда да гъзарееш... Също има и косми, продават си се направо пакетирани, подредени...само чакат да ги опнеш на лъка... :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само струни за цигулка, само скъпи!!

В противен случай няма да можеш нишо да разбереш.

Компромисно решение:

струна ЛА -- скъпа,

струна РЕ -- по-малко скъпа,

струни МИ и СОЛ -- да ги има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук в Пловдив, дето разнообразието не е кой знае колко голямо, във всички магазини има комплекти струни по 12 лв.

Това някакъв авангарден виц ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Какво нападнахте човека аз не мога да разбера?? Аз не виждам какъв е проблема да се експериментира! Аз лично бих пробвала! :happy: ..това че не е прието да се слагат струни от бас на цигулка не значи, че няма да се получи нещо интересно :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето - ако сложиш на китара струна от бас ш'е й е*еш майката на грифа, че и не само - и като сложиш на цигулка китарни струни - също. Най-лаишки казано - опънът е съвършено друг, да не говорим, че никакъв ЧИТАВ звук няма да излезе оттам, абе изобщо... Все едно в 21-ви век да се ползва все още черво от коч вместо презерватив... Моите струни за цигулката ми са за скромните 25 лева комплекта - не са долнопробно качество, не са и първа хубост - сносни са - "стават", дето има един лаф. Пък най-добре би било да идеш на лютиер - да ти даде един хубав лък, да ти сложи струните и леко да я "стегне" цигулката, да й настрои "душичката" и да я лъсне малко. Ама моля те, МОЛЯ ТЕ, недей да й слагаш други струни - трети път те моля - само ще съсипеш един иструмент, който - дори да се случи калпав - не е руло тоалетна хартия, че да го прежалиш... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно в 21-ви век да се ползва все още черво от коч вместо презерватив...

хаха тоя пример ме уби :godbless::godbless::godbless: брао

таа... имам вкъщи ена класическа китара аве си го кажа кухара напрау :) та мъча се да свира на нея чат пат обааче тея тънките струни не мога да ги натискам иам чувството че ще ми разцепят пръста на 2 stupidme.gif и фанах и сложих 3 дебели струни от най дебелите и една малко по тънка :D сега много повече и се радвам на кухарката :) бас кухарка :P даже по някой пат я фаштам кат контра бас :P ве и на мен не ми е лесно :godbless:kuhas.JPGkuhbas.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E не знам какво ще остане от тая бедна китарка, в крайна сметка... :godbless:

 

А това, че ще ти сцепят пръста тънките струни е, защото нямаш мазоли по възглавничките. А нямаш, 'щото не свириш редовно. Ако свириш - ще проимаш и като зарежеш за няколко месеца - ще ти се подмени епидермисът и пак няма да имаш :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само струни за цигулка, само скъпи!!

В противен случай няма да можеш нишо да разбереш.

Компромисно решение:

струна ЛА -- скъпа,

струна РЕ -- по-малко скъпа,

струни МИ и СОЛ -- да ги има.

мойто дете ти наясно ли си с цените:

МИ- евтина

Ла-по-скъпа

РЕ-доста скъпа

Сол-много скъпа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

невярвам да и стане нещо на китарката :godbless: кво кат е със по дебели струни на нея и е се ено :godbless: даже са и е по готино малко разнообразие да има :godbless: аа аз си паза възглавничките :godbless:

Редактирано от DummTekKa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.