Jump to content
Българският форум за музиканти

помощ за DJ-техника


Recommended Posts

Привет и благодарности на всички които ще се отзоват на помощ!

 

Абсолютно начинаещ съм с DJ-техниката

 

Въпросът ми е какво ми трябва като техника за да озвучавам дискотека?

 

 Лаптоп                         _

 аудио карта                 _

 плеъри                         _

 усилвател                    _

 миксер,пауър-миксер _

 колони                         _

 кабели                         _              

..............Какви и с каква мощност трябва да бъдат,каква е последователността на свързването им за да изкарам приличен звук.. и т.н.?

Работил съм на пулт преди много години но само толкова.Не знам точно какво ми трябва като "арсенал"[въпросът ми (поне на този етап)е само за техниката]

 

Моля по-запознатите да ме "светнат"по въпроса(предполагам че е доста обширен но все пак...) :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента разполагам с лаптоп ASUS PRO5DIJ-двуядрен Celeron® Dual-Core, CPU-T3300-2.00GHz на ядро,RAM-3GB

4xUSB,изход за слушалки и микрофон(няма HDMI)

Той върши ли ми работа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй,тъй.

Копчето за балтона е налице.

Сега трябва дизайнер, крояч, шивач, финансист.

И други, ама да не задълбаваме  :) .

 

Да си чувал за специалисти, които са учили години, за да правят това, което така простичко си описал? От написаното се вижда, че не си.

ПРАВИЛНОТО решение ще изисква запознаване с помещенията, с акустиката, със захранването и много други конкретни неща (и науки!!!). 

Неправилни решения ще се посипят много - в хоремага не се носи отговорност за вредни препоръки.

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Копчето за балтона е налице."

 

:hysterical:

 

 

Иначе, малко по-сериозно. Зависи от дискотеката. Ако ще озвучаваш някое семейно заведение, прибави към лаптопа един хардуерен DJ контролер за около 300-400 лв. две активни колони и си готов. Ако е по-сериозна работата, говорим за четирицифрена сума с тенденция към петцифрена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 500 квадратни метра е заведението.(оборудвано е с усилватели,и колони) така че те отпадат на този етап. но останалото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава 2 броя от това

 

http://www.thomann.de/de/pioneer_cdj2000_nxs.htm?sid=b9e0a2914d59c9fd547f038556c11d17

 

плюс едно от тези

 

http://www.thomann.de/de/pioneer_djm_750_k.htm

 

и евентуално едно такова за кеф

 

http://www.thomann.de/de/pioneer_rmx_1000.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  1. Този лаптоп не е за такова диско, 500 кв. предполагат доста звук със съпътващите вибрации, това е стартов клас машина и за FB сигурно става, но материалите с които го правят не издържат натовараването. Отделно процесора дори не е CoreDuo, въобще пробва ли да инсталираш и да попускаш с DJ софтуер (Трактор, Серато, Миксвайбс, ВиртуалDJ?)
  2. Дори и да приемем, че ще ползваш лаптопа и ще пускаш MP3 (отврат на толкова мощна система) ще ти трябва саундкарта/контролер, има и за 200 лв. има и за 2000, какъв е бюджета?

 

Може още да се напише относно горното, но техниката която е предложил BMO е "industry standard", т.е. това би трябвало да има в всеки клуб със сериозно ниво. Заинтересувай се  какво точно е овзучаването там и какво точно има. После напиши какъв стил ще пускаш, защото това има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така дотук ми стана ясно горе-долу :)

контролер или външна саункарта,миксер и плеъри.

Колкото до лаптопа мисля че е нерентабилно да купувам друг по мощен при положение че за парите мога да си взема плеъри.Предложението на Members ми хареса ;)

  •  

Въпросът сега е щом ще бъдат плеъри а не лаптоп имам ли нужда от контролер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще взимаш тези плеъри не ти трябва контролер, тъй като те имат MIDI и ще може да направиш mapping в Трактор. Предполагам че MIDI връзката върви през LAN (линк) порта, за връзка с Nexus сериите миксери или компютър. Nexus миксерите имат 4 такива портове за плеъри + един за PC, т.е. не знам дали ще ти е възможно без Nexus миксер да управляваш двата дека на трактор с двата плеъра.

Повече не знам, тези плеъри не съм ги пипал, твърде много се заседях на винил :)

 

Пусни тема и в djvibes.org, там може да се намери някой с повече опит.

 

Друг вариант за теб вместо плеъри/контролер/миксер е:

 

http://www.thomann.de/gb/pioneer_ddj_sx.htm

 

Това е миксер/контролер/саундкарта, общо взето това което ти липсва. Отзивите от колеги са добри.

 

Все пак опитай да инсталираш DJ софтуер на лаптопа преди да вземеш контролер, за да не се получи че след това да ти трябва и нов компютър.

 

Успех, напиши къде е диското и кога отваря за да го видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи и с Виртуал DJ и с Трактор(пробвал съм го)

Значи най общо казано изборът ми е:

1)Лаптоп+външна саудкарта(или контролер с вградена такава)+миксер

2)Плеъри+Миксер(към което клоня)

 

Благодаря на всички за насоките! :)

 

Няма да бързам с покупките докато не прочета и не поразпитам още малко да ми станат още по ясни нещата(пък и бюджета да поувелича)  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При вариант едно, миксера става излишен, освен ако не ти трябва да включваш плеъри, микрофони или грамофони.

Вариант две е по-сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя, че би могъл във вариант две да ползваш timecode дискове и ще можеш и да пускаш парчета от компютъра, просто ти трябва саундкарта с повече входове и изходи.

Редактирано от dontwarrior
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.