Jump to content
Българският форум за музиканти

Студен микрофон


MaNeNceTo

Recommended Posts

Здравейте, 

 

ще ви бъда много благодарна, ако може да ми препоръчате добър студиен микрофон, който де се свързва с PC - на цена до 300-400лв. :) Благодаря предварително!! Моля да изказват мнението си хора с опит по темата!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директно да се свързва с PC чрез USB или имате предусилвател ? За какво ще се ползва- вокал, инструмент....? В каква среда ще се осъществяват записите, т.е оправена ли е акустиката на помещението за целта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да допълня - добър студиен микрофон на тази цена - НЯМА. Не се залъгвайте по разни графики и техническа характеристика на производителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам точно такъв микрофон - "студен и студиен"! Препоръчвам го горещо!

Редактирано от Лими
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под "студен" предполагам се разбира студиен. Както вече се написа, няма студиен микрофон за тези пари. Ако става въпрос за записи в домашни условия, такъв не е и необходим, понеже има други лимитиращи фактори (акустична среда, качество на предусилвателите и АЦП...). Точно поради тази причина и производителите са се усетили и са пуснали на пазара достатъчно евтини микрофони, които вършат работа в домашни условия. Audio Technica, M-Audio, Rode, AKG, Studio Projects... имат кондензаторни микрофони с голяма мембрана в този ценови клас.  От това, което съм слушал. голяма разлика между тях няма, така че изборът е въпрос на цена в момента и наличност. Ще трябва също и предусилвател и АЦП или решение 2 в 1, т.е. аудио карта с вграден предусилвател. За посочените пари всичко това би могло да се купи втора ръка.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директно ще свързвам микрофона с компютъра тъй като нямам преусилвател. Всъщност, ако има възможност бих искала да го иползвам едновременно за вокал и инструмент. Акустиката на помещението също не е оправена!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май съвсем не схвана какво ти се пише или не си го прочела? Само си губим времето.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директно ще свързвам микрофона с компютъратъй като нямам предусилвател. След като имаш решение, защо питаш?

Всъщност, ако има възможност бих искала да го иползвам едновременно за вокал и инструмент. Може да стане, само ако едновременно с вокала и инструмента се чешеш с микрофона зад  ухото.

Акустиката на помещението също не е оправена!! :) Е, и? Това констаттация ли е или намек някой да ( ) оправи?

Вместо да си губим времето, да се посмеем, как мислите?

Редактирано от Parni_Valjak
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саундкартата ти има ли предусилвател / XLR вход?

Ако няма, USB микрофон ти е единствената опция (което може би е ок за podcasting, но за музика не знам), за хубав студиен микрофон отдели поне двоен бюджет, и още половината за хубава саундкарта . Това го казвам имайки предвид цените на нови микрофони, втора ръка би могла да намериш нещо изгодно.

Влез в томан.де, сортирай по цена и гледай от 400 евро нагоре, друг въпрос е че и с по-евтини микрофони би могла да направиш задоволителни записи ако ти подхождат на гласа и инструмента,  т.е. ако може да пробваш няколко модела в магазина примерно ще ти е по-лесно да избереш. Естествено акустиката то трябва да е "оправена" защото тези микрофони "чуват" всичко. Прочети и това:

 

http://www.soundonsound.com/sos/may08/articles/qa0508_4.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да допълня - добър студиен микрофон на тази цена - НЯМА.

 

 

Под "студен" предполагам се разбира студиен. Както вече се написа, няма студиен микрофон за тези пари. Ако става въпрос за записи в домашни условия, такъв не е и необходим, понеже има други лимитиращи фактори (акустична среда, качество на предусилвателите и АЦП...). Точно поради тази причина и производителите са се усетили и са пуснали на пазара достатъчно евтини микрофони, които вършат работа в домашни условия. Audio Technica, M-Audio, Rode, AKG, Studio Projects... имат кондензаторни микрофони с голяма мембрана в този ценови клас.  От това, което съм слушал. голяма разлика между тях няма, така че изборът е въпрос на цена в момента и наличност. Ще трябва също и предусилвател и АЦП или решение 2 в 1, т.е. аудио карта с вграден предусилвател. За посочените пари всичко това би могло да се купи втора ръка.

 

Хайде сега да дефинирате понятието студиен микрофон. Защото аз пък може да кажа ИМА. Ама то празни приказки да си говорим най-лесно.

 

А до колкото аз съм слушал, разликата между микфороните в ниската серия е прилично голяма. По-голяма от тази между микфрон от ниската и микрофон от висока серия с подобен тембър.

Ако знае какво купува човек, за сравнително малко пари (<400 лв.) може да се вземе много приличен микрофон, с който ако работи подходящият човек с необходимите знания и опит (важно условие си е това, няма как) могат да се постигнат много добри резултати.

 

Към автора - няма да стане така, с тази тема. Хвани обърни 30-тина страници в раздел Хардуер. Писано е много за микрофони.

 

Освен това пробвай с:

 

http://lmgtfy.com/?q=cheap+studio+microphone

 

Избери си 4-5 модела, които ти допадат като цена и отзиви и направи един допълнителен research за всеки от тях, чуй демота в интернет и т.н.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък твърдо заявявам, че в този ценови клас няма добър студиен микрофон за вокал. 

И знаеш ли какъв е проблемът Mairomaster? Проблемът е, че всеки гледа разни филмчета в Yоutube и си мисли, че е станал специалист, а малко са хората, които РЕАЛНО са имали микрофона и са го тествали по всякакъв начин.

 

За тези пари ще се вземе микрофон - даже ще се чуди кои от всичките да избере. Но, като си запише гласа и ще се чуди как да си го обработи, за да звучи добре. И се започват с едни EQ, comp,........

 

А и ти си написал това- "с който ако работи подходящият човек с необходимите знания и опит (важно условие си е това, няма как) могат да се постигнат много добри резултати."

Подходящият човек сигурно си има студио с някой по-скъпичък микрофон и за 30-40 лв на час ще й запише песента.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.