Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене със сингбек


Mar4enko

Recommended Posts

Здравейте.

Ще свиря на живо две пиеси на китара.

Към тях ще има сингбеци, които ще си правя аз.

Проблема е, че те не са през целите пиеси а са отделни пасажи тук-там.

За да знам кога да започна и да не се разминавам с тях мисля да пусна нещо като метроном.

Само че искам него да го чувам само аз.

Моите идеи

- сингбеците на единия стерео канал а другия на слушалки към мен. Така обаче се губи качеството на сингбека.

- да се опитам да направя нещо във 5.1 вариант където има достатъчно канали и да ползвам 3 от тях.

 Ще се радвам и на други идеи от вашата практика.

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Cubase можеш да си настроиш метронома в кой изходен канал да е.

Ако имаш поне 4 изхода(не говорим за слушалкови канали) на звуковата карта става екстра.На единия стерео канал трака,на другия метронома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да-а-а.

Явно така ще стане. Намерих в из интернет външни USB 7.1 карти с необходимите изходи и ще го направя с тях.

Не искам обаче да използвам директно Cubase-та а и ползвам Рипър.

Така че ще кодирам звука в 2..5...7.1 и ще го пускам от картата,

Чудя се обаче с какъв софтуер може да стане това .

Някакви предложения ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Според мен това че картата е 5.1 или 7.1 (съраунд) не означава че всичко което излиза от изходите трябва да е в този формат. Просто в Рипър се конфигурира на един канал микса, на друг метронома. Как става това? В упътването със сигурност пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това че картата е 5.1 или 7.1 (съраунд) не означава че всичко което излиза от изходите трябва да е в този формат. Просто в Рипър се конфигурира на един канал микса, на друг метронома. Как става това? В упътването със сигурност пише.

Така де.

Имах предвид че не е добра идея да се пуска направо от DAW защото и плъгините са доста тежки и програмата може да засече. Но може да рендвам всеки инструмент по отделно и да направя нов проект в който на пистите има само WAV .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.