Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене със слушалки - дайте съвет как да се минимизират загубите на качество и усещане...


tedys

Recommended Posts

.....колеги, я вижте това - нещо ново е, днес го открих докато кротко си ровех в нета, чисто информационно.

Според мен решава нещата, нарочно не пускам линк - пуснете го в търсачка, излизат много неща - ревюта, ютюбски клипове и т.н.

Цената му е прилична - 299 лева. Има го в няколко бълг магазина.

 

Roland Cube Lite Guitar Amplifier

Редактирано от viksps
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Дрън-дрън. Тия "космати" симулации Роланд/Бос ги търкалят от 10 години...

 

Предусилвателната част е ясна - лампов преамп. Проблемът е за крайното стъпало и кабинета. Засега импулсите водят класациите за тях. Остава да се сложи читав аудио интерфейс и читави слушалки/монитори. Не знам дали има специализирано хадуерно у-во за обработка с импулси, за да се избегне ползването на цял комп с аудио интерфейс. Преди години бяха пуснали някакви хардуерни джаджи за работа с VSTi инструменти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Според мен ще е много малък пазарния дял на такова устройство и трябва да е на много достъпна цена, за да е конкурентно на... компютъра. Защото в почти всеки дом вече има PC и човек като се сдобие с читав интерфейст става излишно да дава пари за джада, с която да си свири с VST и слушалки.

 

Така или иначе това е просто "home" алтернатива на цял риг лампови усилватели, кабинети, ефекти, микрофони и пр. Колко е качествено - това всеки го решава според нуждите си.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онази въпросната джаджа си беше съвсем обикновен PC ръгнат в по-джиджава кутия за да изглежда "про-аудио". Няма как да има рентабилно решение на този казус - за сериозни VST-та си трябва добър хардуер и както и да се върти и суче - трябва компютър под някаква форма. Винаги фирма като HP, Dell, Lenovo ще може да произведе по-удобен, бърз и надежден лаптоп, който с интерфейса ще ти излезе много по-евтино отколкото някоя изгряваща фирма да брандира същия хардуер като "специализиран". Защото не е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... бях писал по-горе за  Роланд Кубе Лайт - ново нещо за мен, което бях открил случайно в нета и ми се стори (според ревютата) вариант за излизане от кризата.

Е, днеска го видях и чух - не съм впечатлен, хич даже. Малка лека джаджа, относ красива и издава някакви там звуци - става за бъзикане горе-долу, но за свирене не става, според мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

И ние решихме да си направим група нищо< че сме на по 12 години :godbless: . И ние свирихме долу в мазата, но съседите се оплакваха, затова и ние намаляхме миксера, но това само разваляше музиката, а и ние свирехме с два ефект педала, две кубета, един процесор, смесител (миксер), два усилвателя  Pioneer A-225 и то с кабели с чинчове и предходници барабани и колони, бяхме аз-(соло, ритъм и на някой песни вокал), Павел(соло,ритъм и на някой песни вокал) и барабани Арман Чакарян. Репетирахме в блок, а вокалите бяха микрофон в кубето и така започна се изпитания та с съседите. Решихме, че няма да е само намаляне на звука, а коренно различно нещо. Взехме от баща ми метална вата, стиропор а на вратата залепихме дунапрен. Това е голяма простотия със слушалките, по скоро качествена изолация, само свиквате да свирите тихо, просто намерете удобно време ,когато съседите ги няма, за да не им пречите, а ако не са съгласни си свирете без да си разваляте кефа. Успех :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.