Jump to content
Българският форум за музиканти

Един бекинг трак


jabs

Recommended Posts

Любопитно ми е да чуя вашите мнения за този бекинг трак :)

Подготвен е за запис на вокалите от дъщеря ми.

Ако не беше тя, нямаше и да чуя за Паоло Нутини.

Проста мелодия, елементарна хармония.

Ето оригинала:

 

 

Истински се забавлявах, тъй като в оригинала има доста китарни "пластове".

 

Ето и записа:

https://soundcloud.com/darth_jabs/paolo-nutini-candy-backing

 

Облака доста мачка звука и все пак ;)

Много ще са ми любопитни и полезни коментари и съвети за смесването и цялостното впечатление от звука :)

Благодаря ви за вниманието и отделеното време.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично ме дразни соло барабанчето. Някак си - пластмасово седи, по мое мнение. 

Редактирано от svera
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи вокала и ще видим, иначе поне аз нищо лошо не мога да кажа, освен може би да разшириш малко стерео панорамата, да компресираш леко китарата и да "разклатиш" динамиката на барабаните. Освен това ми се чува с повече среди, отколкото е нормално за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си го направил. Чувам, че в оригинала двата първи акорда се свирят в стандартните хватки (през 1 позиция, 6 струнната и 5 струнната). Но 6-та струна е заглушена и се набляга на 5-та и 4-та.

А ти много не ги закачаш дебелите и акцентираш на тънките струни. Разбира се, това е поправимо, ако си съгласен с мен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти и дете си имал... Кога ти остава време да се занимаваш с музика и електроника ? :D

Малко остро и грубо ми звучи ел китарата на 2:11, може би става да се пипне в микса някак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък нямам забележки, напротив - всичко звучи точно като за този стил - леко неглиже. А по-точен звук за барабанчето не може да има - пак небрежнярско, леко ниско. Не го слушам на стерео в момента, но наистина може и малко по "отворено" като звук, макар на този стил много да му отива и меланхолично моно. Айде да чуем и с детенцето - ще стане още по-гот.

 

Сега слушам оригинала, доста по-обран във високите, но мен това не ме кефи.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, благодаря Ви много за забележките и насоките.

Емо, boreto, "детенцето" е на 21 години и като се върне в България на Коледа от студентстване, ще записваме   :)

Иначе, пробвах се аз като вокал (за спорта и да видя как ще е с вокал в края на краищата) и ще се посмеете малко довечера, като пусна Take 2 с корекциите.

Тенкю френдс :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.

"Раздрусах" барабаните, "ореверберих" китарите, акустичните им дадох повече пространство (ЧичоМито, прав си за интрото, но ме мързи пак да го записвам :), омекотих солото, добавих адин миди акордеон накрая  и записах някакъв вокал (един куплет и припев). Моля, не се подигравайте на пеенето, за първи път се разпявам пред микрофон, така че маркирам само за обща информация.

Ако има критики, давайте, сега му е времето (без пеенето моля :)

 

http://soundcloud.com/darth_jabs/candy-take3-ma

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега работи.

Махнах "вокала" да не се излагам :)

 

http://soundcloud.com/darth_jabs/paolo-nutini-candy-backing-1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Барабанчето е същото с "отепана" атака! :blush:

Иначе всичко друго си е чук  :virtuoz:  то и барабанчето си е чук ма без дръжка шшшпляс!

Евала екстра си се справил бай дъ уей :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите са ми малко остри, иначе е лежерно отвсякъде. Баса може да има повече обем :)

Пробвай да отрежеш китарите с LPF примерно към 6-7Khz. Принципно можеш да режеш, докато не усетиш промяна в звука. Усетиш ли я, връщаш малко и си готов. Така хем ще има място за барабаните, които явно са записвани с овърхеди основно и е нормално да са във високите, хем ще са топли китарките :) Просто ми хрумна, ако направиш трака за сваляне може да пробваме някакви неща ;)

Редактирано от aarab
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Привет народе, прибирам се в родината и веднага мятам трака нейде за даунлоуд :) благодаря за интереса и добрите съвети.

Лека на всички.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.