Jump to content
Българският форум за музиканти

ВАЖНО!


Steff

Recommended Posts

С огорчение и обида пускам първия си пост в раздела за китаристи, тъй като е свързан с не особено весела новина, а именно:

На 29.08 изчезнаха две китари - Ibanez и OLP. След дълго търсене, разследване и всички останали безмислени неща, които се правят, когато не ти се ще да повярваш, че са откраднали личния ти инструмент, който за повечето хора е част от самите тях, решихме да използваме всякакви възможни средства, за да потърсим информация, а в най-добрия случай и хепи енд. Ще пусна снимки на китарите. За съжаление нямат особени белези, като изключим оригиналния автограф на Стив Вай, овековечен с перманентен маркер върху Ибанец-а. Моля всеки, който напоследък е чул някаква информация за продажба на подобни китари, да пише на ПМ, цялата ни група разчита на подкрепата на всички музиканти, които заклеймяват подобно гнусно дело.

OLP.jpg

Ibanez1.jpg

Ibanez2.jpg

Ibanez3.jpg

Моля ако модераторите сметнат че темата не е за тук, да я поместят в подходящия раздел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Откъде са откраднати китарите? От репетиционна или... Също така ако може собствениците /в случай че са записвали някъде/ да дадат сериините номера това ще бъде добре! (аз моя го имам записан за всеки случай ако стане нещо, съветвам всеки да го направи)... Питам откъде са откраднати защото имам няколко познати със заложни къщи та да ги "alert"-на :rolleyes:

 

Много съжалявам за случилото се дано се намерят... ще помагаме с каквото можем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е проблемна и обидна ситуация!Дано да се разреши благоприятно!

 

Относно серийните номера - наистина е много разумно,да се съхранява информация за тях(за всякакви устройства - аз също си имам списък).Дори е удачно,да се поставят и собствени маркировки на нехарактерни места.

 

Също и застраховки - за скъпи уреди си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е толкова гадно...разбивали са ни репетиционна, откраднати уникални барабани, чинели...и познайте какво - намерихме част от тях в магазина на Цецо Русинов, който каза че някакъв му ги бил дал , а на него друг му ги бил продал на пазара на Александър Невски...боклуци всякакви има, обаче колеги да правят мръсно на колеги...не знам....във всеки случай проверявай в някой оказионни магазини за музикални инструменти..макар че не мога да си представя това да се случи в джаза...също и в Оказион.бг , аз също ще се оглеждам, такива хубави инструменти не могат дълго да останат скрити, в крайна сметка някое глупаво дете ще се излъже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото в случая е, че дори и да се намерят китарите ако не се представи документ/сертификат с серийни номера и тн няма как да се докаже истинския собственик... Освен ако не е заведене мигновенна жалба в полицията придружена с подропен опис на откраднатите инструменти! /дано е свършено това иначе ще трябва да се събираме бригада и да чупим кофи ако се намерят :) /

 

P.S. Моля ако някой мисли да прави изказване от типа на: "Да бе да те полицията са най-крадиливото племе" просто да не го прави... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е проблемна и обидна ситуация!Дано да се разреши благоприятно!

 

Относно серийните номера - наистина е много разумно,да се съхранява информация за тях(за всякакви устройства - аз също си имам списък).Дори е удачно,да се поставят и собствени маркировки на нехарактерни места.

 

Също и застраховки - за скъпи уреди си заслужава.

...и аз съм мислел за застраховане...мисля че наистина ви си струвало вноската...но с риск да разводня темата ми се ще да попитам знае ли някой дали застрахователите са склонни да застраховат музикални инструменти...щото на мен не ми се вярва... :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки ще те застрахова. Обаче ако недай си боже стане нещо ... шанса да си получиш парите е минимален. Аз съм ходил в Алианц да питам.

От там ей така между другото ми обясниха, че изплащат застраховка едва след кат озавърши разследването в полицията. А полицията ги боли оная работа. Едно разследване може да продължи години (не съм сигурен кога точно спират да търсят). Най-добре си е СОТ. И те нищо няма да ти платят ако се открадне но поне ще дойдат за 3-5 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2002-ра ни откраднаха доста неща но лично най ме боли за моя фендер мексикански страт - черен с бяла платка и флойд роуз + кубе Пиви класик 30 с жълта облицовка - още си има преписка в първо районно и си събира прахоляка в някой шкаф....но най лошото е, че намерихме соло барабана след две години при Пепи Славов и извикахме следователя който го прибра и човека още не може да си го вземе защото го е купувал на старо и няма документ... ;) При един подобен случай един колега ми разказа, че след като му намерили баса и той нямал документ за него, си го взел от полицая с една бутилка уиски....абе въобще...какво да ви кажа - набутаха ни с 10 000 лева апаратура и направихме съвместен концерт с колеги за да си понакупим някои неща да започнем наново....то на концерта с плакати из цяла София дойдоха 200 човека при билет 3-4 лева.. и познайте как само си платихме апаратурата едвам едвам....при положение, че участваха безплатно за каузата Пиф, Лора, Джанго Зе, Мастило, Шкода, Скреч и други супер готини хора на които супер много сме задължени за жеста...но ситуацията е такава, че пихме студена вода яко;) Не е казано, че и в случая трябва да стане така, но изгледите не са добри хич определено....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви хора са тия бе ? Сори ама не мога да се здържа НА МАЙКА ИМ !!! :dance::dance::):):cheers::dance: :killyou: :killyou: :killyou: :killyou:

Да им изсъхнат ръцете на такива .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бе, ебаси!!! То мани, че крадат ценен предмет, ами тва си е част от нас деа. Аз съм сънувал как си потрошавам без да искам китарата или ми я крадат и съм се събуждал изплашен до смърт. Просто няма такова кощунство. Искрено се надявам да се намерят китарите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.