Jump to content
Българският форум за музиканти

Новото ми парче "Ending..."


Recommended Posts

Представям ви новото ми парче наречено "Ending..."

Композирано и изцяло изсвирено и записано от мен - китари, бас барабани. Качеството на записа не е кой знае какво, но поне може да добиете представа за идеята. 

 

Технически особености :

 

Записвано е на Logic с Focusrite Saffire 40. Барабаните са записвани с AKG C1000S оувърхеди, Shure Beta 91 в касите, томовете са със Stagg вокални (не се смейте! вършат работа ;). Всичко това от пулта влиза стерео във картата - кажи речи нулева възможност за обработка и баланс. Примитивно, но съм свикнал така. Барабаните са на един тейк - има грешки тук там, но пък се отразява добре на свиренето ;) Малко ривърб и EQ от лоджика, звука е максимално суров.

 

Бас - евтин китайски Warwick със EBS MicrobassII, забодени в картата - плъг енд плей. Като басист съм пълен гьон, но пълни що годе. Не съм слагал дори EQ.

 

Китари - АмГъл Sovereign 2х12, добрия стар Shure SM57 пак в картата. 4 трака - два ляво, два дясно. Много леко EQ, леко прибиране на средите.

Акустичната е евтинджар Framus, с възможно най-непретенциозното пиезо. Малко хорус и ривърб от лоджика, няма дори EQ.

 

Пускам парчето с цел търсене на съмишленици и хора, които биха добавили я соло, я готин вокал, я пък да изсвирят бас като хората. Ако има желаещи ще бъда особено щастлив ;)

 

По техническата част пък приемам всякакви идеи, въпреки че съм пълен лаик - то си личи де. Мастъринг даже не знам, какво точно е. Знам само, че е важно ;)

 

Поздрави

https://soundcloud.com/boreto/ending

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да споделя че не си падам по точно този тип музика, пък слушам парчето за трети път ;)

Като се има предвид че само един айпад ми е подръка и пак ми звучи добре...

Стегнато, мелодично. Защо не го довършиш? Ако е мислено за инструментал, защо не сбориш солата, с такова мелодично мислене със сигурност ще стане страхотно....

Яко, яко. Моите си две стотинки ;)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, радвам се, че го харесвате - значи не е свирено и записвано напразно. Вече съм направил от клауда да се сваля. Няма ограничения, бъзикайте го както си искате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да споделя че не си падам по точно този тип музика, пък слушам парчето за трети път ;)

Като се има предвид че само един айпад ми е подръка и пак ми звучи добре...

Стегнато, мелодично. Защо не го довършиш? Ако е мислено за инструментал, защо не сбориш солата, с такова мелодично мислене със сигурност ще стане страхотно....

Яко, яко. Моите си две стотинки ;)

 

Имам идеи за сола, но по принцип съм сравнително слаб като китарист. В смисъл все солата са ми клиширани. Но виж, мисля има база някой шредър да се развихри ако му е кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволих си да пипна това страхотно парче, омазах тук там със сола, на лиричната част не посмях, че е много готина и така също ми харесва :godbless:     https://soundcloud.com/sardaesox/endings

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

++++

Boreto, пусни парчето в "Джем", според мен ще е страшен хит и ще се намерят много мераклии да го "омажат" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Омазах с още един сакат пикинг към края..последно, обещавам :greenangel:https://soundcloud.com/sardaesox/endings

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.