Jump to content
Българският форум за музиканти

Може ли съвет


Neumorim

Recommended Posts

 

Hillbilly, Пейдж ми е от любимите китаристи, но стиловете в музиката не се изчерпват от кънтри до хард рок. Виждам ти идеята как LP може да покрива голям диапазон от стилове, но далеч не е всичко. Да не говорим как това какво може една китара е много пряко зависимо от това какво може тоя, дето свири на нея.

Виж ся,и любимата форумна група - Металица записват с ЛП,поне соло китариста (дето се сринах от смях наскоро как пробва да свири hideaway,във форума е качено,май за някакъв амп беше темата),

Абе,писали сме - първа китара - по форма и цвят и е добре някой по в час да я види дали няма сериозни дефекти,

че съм виждал в малко магазинче срещу катедралата китарка със залепнали за грифа струни,ма женицата,дето продаваше си лющеше семки и май не ме разбра като и казах,че трябва да се регулира грифа, тръсрод-напрежение на струните,ако вече не е изметнат непоправимо,,,не че съм тръгнал да купувам,ама ебехти търговците,се едно продават мотики или кирки..

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И една камара писане, и спекулиране, само над въпроса, дали китарата става, както за "соло", така и за "по-леки" неща. Човека не е уточнил какво има предвид под по-леки.

Може да иска да свири Металика и Мегадет, а под по-леки да разбира Рейнбоу и ЗЗ Топ.

 

За това, казах, че никой не очаква, че с такава китара ще излезе да свири ББ Кинг или Пако. Обаче пък чак да не може да си посвирва такива... Ето това е клише.

 

Иначе съм съгласен, че ЛП е една от най-универсалните китари, дори и "сток".

 

Колкото до това какво ползват Металика - от средата/края на 80-те са "ендорсъри" на ЕСП и най-редовно си ползват тях. Най-често съм виждал да ползват ЛП за чисти паритии при записи или за някоя конкретна песен/балада от сетлиста на живо (и в действителност - най-често Хамет).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишеме,спамиме,шоу да става,есп нали ще им спрат кранчето,ако реално излезнат на концерт с каквото записват..,дано не ме мислите за рекламен спекулиращ агент на гибитата,но лп звучи като кухарка, чудесен акустичен тон,а и за металии става,Лично аз съм по фен на сг,по веселяшки звучи някак,особено ако опиняш жиците с повечко агресия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:spam: Ако те попитам да ми кажеш,кой по известен китарист от по известна метал група свири на Gibson Les Paul,ще можеш ли да ми отговориш?Не те питам за  LP Style китари,само за оригинали?Според мен,ЛП-тата са много ограничени откъм звук китари и са много далеч от универсалните такива... :)

Редактирано от the pick
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slide , и аз имах предвид точно това! Защото човекът си каза, че тепърва започва да свири. Значи в случая дискусиите коя китара за какъв стил е подходяща са малко неуместни. Представете си, примерно, че някой му обясни: "Трябва да си купиш такава китара за метъл, такава и такава за блус и еди каква си за класика и джаз". Най-много да го откаже да свири. Същото е и ако му се каже, че трябва да си купи китара поне за 1500 лв. Иначе не съм си и помислял да оспорвам мнението на опитните музиканти от форума, просто ми се иска на моменти да се опитват да погледнат през очите на начинаещия.  :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:spam: Според мен,ЛП-тата са много ограничени откъм звук китари и са много далеч от универсалните такива... :)

 

Тук всички свеждаме глави и мълчим пред този титаничен пост. Ранен съм в петата и поне две седмици ще сря по чорапи...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва, че за някои определени музиканти ЛП е върха на сладолед не значи, че за всички е така.

Инструмента се подбира според индивидуалните предпочитания, а не щото Пейдж е свирил с тва. Той и Теле е ползвал също.

 

Колкото до Металика - не съм експерт, но каквото знам от видеа и интервюта, единия записва с ЕСП експлорър, а другия с известното си ЕСП с графиката на Борис Карлоф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:spam: Ако те попитам да ми кажеш,кой по известен китарист от по известна метал група свири на Gibson Les Paul,ще можеш ли да ми отговориш?Не те питам за  LP Style китари,само за оригинали?Според мен,ЛП-тата са много ограничени откъм звук китари и са много далеч от универсалните такива... :)

Matt Heafy от Trivium, свири на Les Paul Custom, най-класическия дизайн, сега има Epiphone MKH Signature Les Paul Custom и свири в една доста тежка група.

 

Впрочем, айде стига спорихте, детето да си взима BC Rich-а след като това го е изкефило, китарата е доста яка, заслужава си, а вие стига я сравнявахте с китари за по 2500, 3500 или 10500 кинта бройката. Вие се отнесохте прекалено далеч с това и сега няма нищо общо със самата тема. Също така темата е от забранените и според правилника на форума, трябва да бъде изтрита. Айде, затваряйте я, закопайте я и стъпчете гроба, че да няма повече такива, всеки да си купува китарите, които иска и да не пита никого, защото не попитания ще свири на тази китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:spam: Ако те попитам да ми кажеш,кой по известен китарист от по известна метал група свири на Gibson Les Paul,ще можеш ли да ми отговориш?Не те питам за  LP Style китари,само за оригинали?Според мен,ЛП-тата са много ограничени откъм звук китари и са много далеч от универсалните такива... :)

Не знам мен ли питаш,ма има един смешен там Джереми,известен като Зак Уайлд,дето не знам колко му е известна групата,,ма повечето метъли требва да се гордеят ако му занесат китарата до сцената (къстъм,ЛП) :greenangel:  

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тя темата стана тъпа, още от момента, в който човека попита дали само метъл може да свири на въпросната китара и тогава скочиха всички да генерализират марките и да обясняват коя за какво е и как едните, в сравнение с другите не стават... Което с мешно, след като темата се измести за марки, като ЛП и ЕСП, които струват хиляди левове.

 

В тоя форум си чешем езиците от много време на сам и спекулираме с това и онова.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.