Jump to content
Българският форум за музиканти

Thrash metal микс...


Recommended Posts

Ей сега ставам... Мастъра ОК, ама нека приключа с микса първо ;) Няма да стане май без още 2 китарни трака...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://dl.dropboxusercontent.com/u/168038/mix_05.mp3

 

Мисля че е това, просто до тук ми стигат познанията. Добавих още 2 китарни трака и сега звука е доста по-плътен...

 

Ако някой го интересува какъв е процеса....

 

китари - Gibson LP (Dimarzio Super Distortion, DiMarzio DP104), LTD JH 600 (EMG 81, 85), бас Laguna (активни адаптери)

MXR ZW-44, Axcess Analog Delay(само за третата китара), Blackstar HT1 combo, SM-57, AudioBuddy, Audiophile 2496

Cubase, EzDrummer: Metal Machine...

 

и да не забравяме Tequila Prestige, Pabst Blue Ribbon...

 

Искам отново да благодаря на serengeti за оказаната помощ  :godbless:

 

Пускам и линк към wav също https://dl.dropboxusercontent.com/u/168038/mix_05.wav

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oк само трябва да се понапържи малко.С вокалите ми е интересно какво ще стане.Представям си някой като Роби Халфорд как клати кубето..

Аз бих направил такъв мастеринг чейн:

1.EQ, като се има впредвид че корекция над 0.8 dB  се смята за грешка в миксирането.Hi Pass на 30 Hz и LowPass на 18 Khz

2.Мултибанд компресор,вече според вкуса но специално тука ниските среди не ги бих пипал

3.GClip без да пипам гейна само леко орязване на пиковете.

4.S-1 imager на Waves  на вкус.

5.GClip

6.Някакъв сатурейшън или ексайтер може симулация на лампов преамп,на PSP също става.

7.GClip

8.Деесер между 6-8 Кхц зависи къде са най гадните стъргалки

9.L3 Multimaximizer на Waves на Loud and Proud пресета и treshold на -7 дб и Out Ceiling na -0.1 dB

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чейна ми е близък до твоя, но без сатурации и деесер. Един клипер само, и имейджър няма ;) Натурално, от Своге :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моят скромен опит с по-скоро различен чейн, но хукеърс! :)

 

http://babythomas.name/Audio/mix_05-BT.mp3

 

И не е в стил St. Anger, има си и въздух пък!  ;)

 

mix_05-BT.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се изкажа :) ще кажа какво не ми харесва или какво ми липсва в мастърите (не че мога да го направя по-убав) В на aarab точно деесера ми липсва може би... и малко ревърб. На Baby Thomas пък ревърба е прекален и малко да понамали въздуха още :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, деесер се ползва в микса, ако го сложа на мастъря няма ли да прави бели и с барабаните и вокалите примерно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, деесер се ползва в микса, ако го сложа на мастъря няма ли да прави бели и с барабаните и вокалите примерно?

 

Прав си абсолютно  ;) В момента записвам цялото парче, около 4 минути се получава... Като съм готов ще го кача.

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, деесер се ползва в микса, ако го сложа на мастъря няма ли да прави бели и с барабаните и вокалите примерно?

Е па няма да те биеме ако пробваш,тука изкарваме агресията на китарите :) Може да орежеш някои дразнещи честоти ако искаш.На твоя микс ми направи впечатление че има леко изкривяване,но по спомен не мога да ти кажа къде.Ако вземеш деесера на Waves той има една функция sidechain,например можеш да намалиш тези пикове(дефакто го използваш като hard компресор за точно определена честота)Незнам дали е правилно,вчера се заиграх яко,ама работата отиваше само на по зле,затова днес почивам

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Доколкото знам, деесер се ползва в микса, ако го сложа на мастъря няма ли да прави бели и с барабаните и вокалите примерно?

.На твоя микс ми направи впечатление че има леко изкривяване,но по спомен не мога да ти кажа къде.

Изкривяване като клипване или нещо по китарите?

PS: Чух го, на двойните каси се усеща, на микса на колегата Vasdim също там се усеща, незнам дали в микса има нещо, което при мастъра избива????

Редактирано от aarab
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.