Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя звукова карта да си взема?


injov

Recommended Posts

Зависи за какво ще се ползва. Ако ще ползва DAW с VST и не прави записи ежедневно, е глупаво да забива пари в нещо което се пуска три пъти месечно. Ако е китарист/басист, amp modelilng ще е от полза, затова дадох различни варианти, ефект пакета в Focusrite също е плюс. Това че е направен за Ipad, не значи че не може да се свърже с друг MAC или ПЦ, има стандартен USB, това че има и специален порт за Ipad е също плюс. Ако му трябва МИДИ тогава М-Аудио, които са напълно приемливи за начинаещ, аз също имах М-аудио и не съм имал проблеми докато не смених компютъра с друг чипсет където нямаше native PCI bus. Проблема не беше в тях а с технологията в новото ми дъно.

За акустично третиране въобще не сме отваряли дума, целта е колони и саундкарта. Аз примерно се обзаведох с 16 квадрата пирамидки с основа 1 см и височина 2 см за около 14 лв на квадрат, колега взе 2 см основа и 3 см височина за около 18 лв на квадрат. Не сме взимали бас трапове, засега имаме други приоритети.

Дано сме ориентирали човека, че колкото хора, толкова и методи.

Редактирано от dontwarrior
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че ITrack няма вградени ефекти, дори dsp няма. С всеки интерфейс на Фокусрайт получаваш пакет от VST плъгини (компресор, еквалайзер, ривърб и гейт) и може да си ги изтеглиш от сайта им, но вградено нищо няма.

Аз препоръчах Фокусрайт, поради 3 причини:

 - стабилен драйвер

 - хубави преампи и конвертори

 - съпорт, който за други фирми не може да се каже, че имат (M-audio, Motu и т.н.)

Колко ще го ползва няма значение :)

Не съм съгласен за забиването на пари, защото в крайна сметка получаваш това за което плащаш, иначе всички щяха да са с Behringer и да цепят мрака ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има предпочитания, не ми се е налагало да имам контакти със съпорта на M-audio освен историята след смяната на компютъра и не съм забелязам да е проблемен. Казваш, ITrack не e с DSP, а VST доунлоад, кофти, много се дразня на такива маркетингови трикове.

Идеята ми тук е поне едно от двете неща (монитори или карта) да стават за нещо. И то това което ще се ползва по-често, в случая колоните. Не съм съгласен че няма значение колко ще се ползва, нещата се изплащат с употреба и никой не си купува професионална пералня/бормашина за да пере/пробива един път седмично. Тази карта която препоръча също е стартова и разликата между конверторите няма да е толкова осезаема Плюсовете които изброи не са за пренебрегване, така че е до човека да реши. Сигурно е, че ако човек има идея, знания и опит да я изрази и на по-лоша карта ще може да го направи. Има много продуценти които с по-калпава апаратура правят идейни неща, това е само инструмент, в ръцете на майстор нещата стават хубави работи, човек който няма опит и десет пъти по-скъпа карта да вземе, пак ще трябва да го натрупа. Естествено, добрия инструмент е половината работа, но все пак трябва да се дадат приоритети.
А и човека няма да отваря про-студио, предполагам че малко или много това са колони и карта за осъществяване на проект като хоби, т.е тепърва навлиза в хардуер абстиненцията. :crying:


Два пъти едитнах, и още спя, дано си ми разбрал словореда :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Входно ниво карта, която позволява за направиш читав запис. Като запонем от преампите (използвани в легендарните Mbox 2 на Digidesign) и стигнем до конвертора, който междудругото е същия, който Apogee Duet и Enasamble ползват - CS4272.

Не казвам, че е същият звука, но просто в никсия ценови клас, рядко се срещат добри неща. Примерно преампите на М-аудио имат 40-45дб гейн, на Фокусрайт имат 58дб..... зависи какво търсиш  и за какво ще го ползваш. Затова и препоръчах точно това.

Прав си за инструмента. Има хора, които и с вградена карта могат да смесят читав микс ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убеди ме за скарлет, и без това си падам по-блондинки :girl_witch: . Фокусрайт имат опит с предусилватели, така че каквото казваш е много резонно, .

 

injov, още 200 лева приготви ако ще взимаш Ямахите N7 или още 500 за N8. Иначе нищо срещу ESI, аз им ползвам саундкарта ESU1808 без проблеми, ако искаш да вземеш нещата веднага се пускай с препоръките на aarab.

 

Айде със здраве :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си във Варна, там има офертичка за Yamaha H80M, 600 лв:

 

http://www.djvibes.org/forum/index.php?showtopic=120410

 

Така влизаш в бюджета

Редактирано от dontwarrior
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за офертата, но мисля да пропусна.
Един познат ми наду главата с TASCAM US-322 кажете си вашето мнение?
Цената е доста приемлива, но въпроса е ако взема тази звукова карта и останалите пари 
ги вложа в колони? Вие как мислите добро решение ли е? И ако някои я използвал да сподели, дали
при запис има проблем с шум, драйвери и т.н?

Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми няма как да я тествам иначе това е най-добрият вариант.
За това питам ако някои я имал или подобен модел да сподели. 
Защото мисля и вокали да записвам и най-много ме интересува да няма много излишен шум или проблем с драйверите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За преампите, четох че Таскам 2 години са ги разработвали, за да са читави, но за драйверите незнам.....  :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз ползвам по-евтиния и по-стар модел TASCAM US-122 MKII и съм много доволен. Писал съм го на 1ва страница в тази тема. Никакви проблеми с драйверите, стабилни са. Предполагам, че по-новия модел ще е още по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TRS би трябвало също да е балансиран. Я си прочети ръководството.

 

 

Еми да, ето:

Analog audio outputs

6.3mm(1/4") TRS-jack(T:HOT, R:COLD, S:GND), BALANCED

 

Виж какви входове имаш в мониторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.