Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя звукова карта да си взема?


injov

Recommended Posts

Виж Buffer size-a на картата. Свали го малко и пробвай докато го нагласиш за да ти е ОК. Внимавай обаче, защото ако е твърде нисък може да има драми при записа и влошаване на качеството на звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробрах както ми каза, но пак се появява пукането. Най-интересно е,че на запис го няма.
И сега се чудя дали звуковата нещо е развалена, вие какво ще кажете?

Редактирано от injov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава сигурно системата не смогва да процесва сигнала в реално време.

Системата се състои от няколко неща: аудио интерфейс, компютър, ОС, драйвери, DAW, плъгин. Всяко едно може да пречи на нормалната работа, така че почвай да отстрелваш проблема на модулен принцип като тръгнеш от най-лесното. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава сигурно системата не смогва да процесва сигнала в реално време.

Системата се състои от нколко неща: аудио интерфейс, компютър, ОС, драйвери, DAW, плъгин. Всяко едно може да пречи на нормалната работа, така че почвай да отстрелваш проблема на модулен принцип като тръгнеш от най-лесното. :)

Благодаря за съвета, но много не разбрах какво представлява този модулен принцип ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така по-ясно ли е: ;)

Системата се състои от няколко модула: аудио интерфейс, компютър, ОС, драйвери, DAW, плъгин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте, реших за момента да не отварям нова тема тъй като има много подобни теми на питането ми. Затова ще си задам въпросите в тази тема и се надявам някой да ми отговори наистина компетентно. 

Искам да си направя звукозаписно студио, искам да записвам вокал и синтезатор. Виждам, че сте писали за Скарлета: http://www.thomann.de/gb/focusrite_scarlett_2i4.htm мен ме вълнува по-конкретно този модел. Би ли правил проблем с шум, със софт и т.н. Ако предложите нещо около тази сума, но по-добро и ново примерно ще съм благодарен. Това с което разполагам в момента е: лаптоп Asus М51Vseries, синтезатор Yamaha moX6 и микрофон Shure sm58. Микрофона ще го сменя с Rode NT2-A. Ще записвам женски вокал, мисля че избрания микрофон е подходящ слушах в томан записите... Гледах и четох по тази тема доста, но все пак опита и ревютата нямат много общо. АКо някой може да ми помогне в начинанието ще съм благодарен. Решил съм си нещата с обезшумяването на стаята...мисля да ползвам слушалки за записа имам идея какви да са. Основното, което ме интересува е каква звукова карта да си взема при тези ми изисквания?

Благодаря предватиелно за отговорите. (Интересува ме дали записа през USB е добро решение?) 

Ами това е, надявамс е да съм бил изчерпателен и ясен. :) Чакам с нетърпение съветите Ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.