Jump to content
Българският форум за музиканти


kaloyanitov

Recommended Posts

Здравейте :)

От около година съм горд собственик на Рандал кх75 - http://www.thomann.de/gb/randall_kh75_combox_series.htm

но имам едно въпросче относно солата (ще съм адски радостен, ако някой съфорумник има същото кубе).

Самото кубе има 2 Gain канала. Въпроса ми е по време на соло как да си бууствам звука за да изпъкне солото над останалите инструменти.

Попринцип свиря с около 7,5 Gain и ако превключа от 7,5 на 10 Gain почти никаква разлика не настъпва във силата. Усеща се някаква на бридж адаптера, но не изпъква така както искам. Та някаква идея за бууст на звука? (било то от кубето, било то с някакво камионче..)

Поздрави, 

Калоян :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да сложиш един чист бустер между преампа и крайното стъпало - демек на fx loop-а. Имай предвид, че разликата трябва да е съвсем мъничка - долу горе колкото да те изравни с вокала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би един EQ към fx на който примерно му вдигаш малко средите и левела и ти дава по силен звук, пък и вариант за друг тон като пипнеш EQ-то.Аз имам един волюм педал и го ползвам него. Има си потенциометър с който регулираш като е затворен колко сигнал да пуска и ритъм свиря със затворен пак като го отворя ми вдига нивото, въпреки че една идея по-малко ако вдигаше щеше по-добре да е, ама пак става поне 100 % ще се чуе солото. От време на време на лайв от вибрациите по сцената и сам се движи налагало ми се е да го държа настъпен :).

Редактирано от Iv4ata_GuItaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запоснат с този усилвател но има някои които могат да правят ефект лууп буст само с един кабел като мост между "fx out/fx return" ако има контрол върху смесването от fx return сигнала, т.е. като ангажираш ефект луупа с педала за контрол на усилвателя трябва да се вдигне нивото на звука, внимателно само в периода на тестване да не го пресилиш.

 

Иначе опции много - чист буст с екулайзер в луупа само с гейн нагоре, или с промяна на звука (аз харесвам MXR а това), има и само чист бууст ефекти като ModTone MT-CB, MXR M133. 

 

Може и да пробвах с овердрайв пред усилвателя но това зависи от дизайна и колко изкривяване си дал на канала. На евтино може да минеш с DOD YJM или Blues Drive на Boss например (много опции за овердрайв на пазара така че каквото те урежда).  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам по-силен звук, но това в момента го постигам с усилване на Гейн-а.

Iv4ata_GuItaR можеш ли да дадеш малко инфо за този волюм педал :?

благодаря на всички ви за отговорите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, преди време имах Randall от подобен калибър, за съжаление, не същия, но все пак - RG серията май беше, ако не бъркам. Boost-ването с драйв педал отпред не даде особени резултати (MXR Zakk Wylde overdive), явано заради спецификата на самия драйв канал - потъваше и нямаше достатъчно усилване на нивото. 

Ето едно интересно решение за в луупа, може да се пробва и отпред - зависи от усилвателя - не съм пробвал с Рандала. 

http://reverb.com/item/3436-tech-21-boost-d-l-a?utm_medium=GPLA&utm_source=SEM&gclid=COmSjrql97gCFUxo7Aodej4Alw

 

Буустът тук по мое впечатление вдига ниво, не драйв, дилеят е читав. 

 

Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че искаш волюм педал защото намалява гейна който влиза в усилвателя, поне пасивните го правят. По добра идея е екулайзер в луупа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как по-точно намаля гейна като педала се връзва към fx, ако е пред ампа тогава вече му е друга функцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което е необходимо на kaloyanitov е custom решение, с което да се направи втори Master Volume, който да се управлява от системата за комутация на каналите.

Когато се използва Clean или Crunch, изходното ниво да се определя от основния Master Volume.

Когато се премине на Drive изходната мощност да се определя от втори регулатор, с който да се определя нивото на соло изпълнението.

 

Такива решения има в по-скъпите усилватели, примерно Mesa. Там втория контрол регулира от избраното ниво на основния Master Volume до определено максимално ниво. 

 

За конкретния усилвател е необходима намеса с която да се добави във усилвателя устройство, което да изпълнява новите функции.

 

Има вариант добавеното да е в сила за всеки канал, но тогава ще трябва допълнителен Footswitch "SOLO" и разширение на системата за управление.

 

В края на краищата подобно разточителство има своята цена, която дали ще е платена, зависи дали си заслужава нивото и мерака на свирещия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как по-точно намаля гейна като педала се връзва към fx, ако е пред ампа тогава вече му е друга функцията.

 

Не разбрах че имаш предвид в луупа, тогава трябва да е без проблеми. 

 

Аз свирех с волюм педал в началото на веригата, преди пред-усилвателя и намаляше мощността но това беше идеята .. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че искаш волюм педал защото намалява гейна който влиза в усилвателя, поне пасивните го правят. По добра идея е екулайзер в луупа.

Това е невярно твърдение - така ще е ако се сложи преди преампа. Всички решения, които говорихме са само след това - в луупа. Аз все пак смятам, че по-удачно е соловия режим да е леко буустване отколкото ритъма да е "намален" с волюм педал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Правиш ли разлика между волюм педал, чист бууст, овърдрайв и дисторшън? Това в контекста на китарните педали?

 

... Да - можеш да използваш драйв педал за целта, но ще трябва да го ползваш не по предназначението, за което е създаден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.