Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване на микрофон. Как?


Recommended Posts

Здравейте, това ми е първия пост в форума и не знам дали точно тук трябваше да пиша по тази тема  :D  И така де купих си един микрофон който "уж" е професионален ии... така де MIK DM811 /FX100/ за 15 лева :hysterical: Просто окото ми в магазина погледна на там и реших да си го взема. И така не ми се получава да го свържа към PC-то и смисъл имах един евтин микрофон (не ми се говори за него) и той се свързваше веднага и можееш да се работи с него, а този новия нещо не ще. Като го включа пише, че има свързан микрофон, но не се чува! като натисна ''Listen the device" (или нещо подобно беше) не се чува изобщо пробвам съм "microphone boost" и там най различните видове усилване не се получава. При запис също не става вие какво мислите по въпроса?6424942K.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли къде да го включиш изобщо? Този микрофон се свързва с кабел XLR-to-XLR в подходящ вход на микрофонен преамп (в пулт или аудио интерфейс).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Нормално. За 15 лева само се гледа. За повече може и да се чува. А за доста повече може да се пее :singer: .

Мйтап, Уили!

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то има кабел за свързване със уредба и жак за PC на компютъра се чува супер леко, пък за уредба няма как да го пробвам

 

Фактически това са кабелите:

 

6446309t.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АС'97 подобните "саунд карти" вградени в дънните платки не са направени за включването на такъв микрофон. За този майк ти трябва микрофонен предусилвател. Такъв има в миксерите, аудио интерфейсите... Ти просто нямаш къде да го включиш, тей че засега ще си го гледаш само явно. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се мисли колко по-евтин е бил другия микрофон, за когото не ти се говори. Вероятно вградения микрофон на лаптопа ще ти хване по-добър звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.