Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравеите всички. Искам да се науча да свиря на цигулка. След 7-8 месеца, ще си взема цигулка, но до тогава искам да науча малко теория. В училище не наблягах на мизиката смятах, че нотите са просто чертички. Моля ви да ми препоръчате някоя кника или да ми дадете някой линк. Също така бих искал да знам след колко време упражнения с лакът ще мога да свиря нещо като http://www.youtube.com/watch?v=E7sJEXCbkKk.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това можеш да го изсвириш по подобен начин след 5 до 7 години ежедневни упражнения по 2-3 часа,с ходене на уроци при специалист два пъти в седмицата.

Съвсем сериозен съм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тук може и да намериш нещо полезно....
http://teofila.info/category/%D1%86%D0%B8%D0%B3%D1%83%D0%BB%D0%BA%D0%B0/

иначе в youtube има и видео уроци....
но не препоръчвам да започваш оттам, щото вероятността да се откажеш е твърде голяма...
може би ако имаш опит с други инструменти(струнни) и особено ако можеш да разпознаваш интервалите на тоновете
най важно е да опитваш  : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ви ли омръзна да отговаряте на идиоти? Тоя иска, ама още нямал. И щом я вземе ще просвири на часа. Друга тиква, която не знае колко струни има виолата ще кандидатства в музикалното след 9 месеца. И тя не може, ама много иска...

Това да е е салам, режи и яж. Вместо да им давате съвети, нека някой им обясни, ама простичко, че музикант се става след дълги години труд и учене. Много им харесвало и като се събудили една сутрен взели решение...

И аз цял живот искам да съм шампион на овчарски скок, но тежа180 кг. Дали някой ще ми каже след колко месеца ще успея?

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавно е да се четат и от време на време да се отговаря на такива "въпроси"! Повечето от нас са минали през подобни душевни "терзания"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаещите трябва да показват на незнаещите пътя - меко, внимателно, приятелски ... ако искат, ако могат, ако им стиска ... и ако дребните душици им позволяват. Свестният човек е толерантен поначало - истинския музикант е два пъти по-толерантен.

Fats, иначе гот ли ти става като наричаш децата идиоти? Дано е удовлетворено егото ти, о положил много труд музикален великане - герой на музикантския труд! Гледам, че и други ти харесват мнението ... браво, колеги, хвала ! Никой смъртен не може да  достигне вашите висоти  ... и направо страшно е да се гледа как от висотите си олимпийски се гневите на невежите смъртни ... О , Музо, възпей тоя пагубен гняв на Ахила Пелеев ... пак са го подгонили комплексите, трябва да избият нанякъде!

На момчето ще кажа, че наистина с въпроси във форуми тая работа не става - няма лесни и бързи отговори, наистина е нужно много и сериозно желание, учители и много труд и упражнения. Но МОЖЕ да стане ... ако наистина имаш желание и положиш достатъчно усилия, в крайна сметка повече или по-малко става.

И само леко ad hoc да отбележа - ако не се почне в ранна детска възраст (по искане на мама и тати и с тоягата) после именно това е началото - нещата започват с "харесва ми..." и "искам да се науча .." А как ще свършат, си зависи от човека.

Редактирано от viksps
  • Like 6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е как ще свършат.

Колкото за децата-идиоти.Толкова са зле горките,че нямат никаква представа за нещата.

Първо не могат да пишат грамотно,а това е по важно отколкото желанието им да се научат да свирят.

Но затова сме виновни ние родителите.

Ние трябва да бъдем упреквани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весело е да четеш проникновените писания на тънки психолози като viksps, денят ми стана светъл и изпълнен с надежда. Остава да помисля как да надвия комплексите си и всичко ще е наред.Предлагам на администраторите да отворят нов раздел за подобни теми, а колегата да стане ГЛАВЕН УТЕШИТЕЛ. Освен това, задължително да бъде блокиран достъпа до раздела на такива като мене, които смятат, че с трици маймуни не се ловят. И ще настъпи кротост, благост, покой. 

Уважаеми viksps, виж моля ти се и темата, в която една мома се кани за 8-9 месеца да се научи да свири на виола до степен приемане в Музикалната гимназия след 8-ми клас. Окрили я с благи думи и тя ще полети на крилата на музиката. Колко ще прелети е друг въпрос, ама хайде сега, да не стигаме до дребни подробности. 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fats,  би имал право да държиш такъв тон, ако поне от време на време (например когато будния ти ум успее да сканира човека на отсрещния компютър и оцени, че той е достоен за твоето внимание  :thumbup: ) ти помагаш. Но май тези случаи са рядкост - обикновено споделяш с нас стомашните си киселини, гарнирани с някой намек тип "едно време беше друго, какво знаете вие младите". В момента намесата ти е явна проява на лош вкус и нищо повече. 

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fats,  би имал право да държиш такъв тон, ако поне от време на време (например когато будния ти ум успее да сканира човека на отсрещния компютър и оцени, че той е достоен за твоето внимание  :thumbup: ) ти помагаш. Но май тези случаи са рядкост - обикновено споделяш с нас стомашните си киселини, гарнирани с някой намек тип "едно време беше друго, какво знаете вие младите". В момента намесата ти е явна проява на лош вкус и нищо повече. 

 

Май нещата са се променили сериозно в последно време. Не знаех, че вече човек може да просвири на лъков инструмент за няколко месеца. И то на високо ниво. Само с оптимизъм и добри обноски не става, поне така беше "едно време". 

Моля,, бъди така добър, не се занимавай с "будния ми ум", а насочи безценните си усилия да обнадеждаваш млади дарования. Искрено ти желая успех. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видях я тази тема за 8-9те месеца, дори се включих леко .... виждам темите общо взето, макар, че напоследък гледам много да не пиша... напоследък даже се чудя и защо изобщо влизам ....

Не съм утешител и няма да бъда ...  не е в това въпроса. И идеята не е някой да те блокира, а евент да се самоцензурираш .... като ти дойде ищах да обидиш или обезкуражиш  някого.

Ако пък толкова имаш желание да обиждаш, то прави го с нас, по-дъртите - с мен, например ... аз съм стрелян заек, ще го преглътна и преодолея.

Ама като видиш, че на някое младо, между стандартните  "искам да си купя..." и "искам да имам ..." му се промъкне едно крехко и уязвимо "искам да се науча" ...  (да свиря, напр.),  ... моля те, дето се вика, не пикай върху камелиите! 

Тоест, ако нямаш нещо хубаво, окуражаващо или полезно за казване в такава тема, то не казвай нищо по-добре!

 ОК,  кажи им, че не е лесно - това е истината ...  кажи, че трябва много труд  .... че опитът показва, че обикновено не стават нещата... изтъкни и обясни трудностите .... ама това  "не ви ли омръзна да отговаряте на идиоти " идва до-о-о-ста отгоре -  откъдето и да го погледнеш!

Редактирано от viksps
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да добавя, че в този форум на пръстите на едната ръка се броят пишещите с балансирано, спокойно, полезно, интелигентно и позитивно писане. Такъв е Евтим, както и viksps, техните постове чета винаги с интерес, защото шанса е голям да науча нещо. Ако не науча нищо, поне се зареждам с позитивна енергия.

 

^Добре казано, ежедневното пикане върху камелиите е малко прекалено. Брой до десет и не пиши, ако писането е плод основно на емоция. Аз се опитвам така да правя напоследък, пък дали съм прав, божа работа, поне не преча и не обиждам никого.

Редактирано от jabs
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Темата" придоби етически и "ала" педагогически характеристики! Мнението ми е, че при появата на такива теми кандидатите за "подкрепа" или анти подкрепа като ще дават компетентно или назидателно мнение би трябвало поне да демонстрират професионалните си умения, чрез лични видео или аудио примери. Но от "авторитетните" участници тук не съм видял нищо, та аз(вече 4-годишен член) въобще не знам кой от вас тук пишещите каква музикална компетентност има. Не знам защо някои си мислят, че трябва да ги познаваме априори и това да бъде достатъчно за да уважаваме мнението им!

П.П. А по темата - един от добрите отговори според мен беше този:
 

Това можеш да го изсвириш по подобен начин след 5 до 7 години ежедневни упражнения по 2-3 часа,с ходене на уроци при специалист два пъти в седмицата.

Съвсем сериозен съм!

 

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че в последните няколко поста се дискутира културата на общуване, която от наблюденията ми през петте години в които аз пък съм член на форума рязко пада.

 

Практическата информация в темата се изчерпа от самото начало с цитирания от теб пост.

 

Музикантски умения няма какво да си мерим, не сме в прогимназията.

Редактирано от jabs
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.