Jump to content
Българският форум за музиканти

Digitech Bad Monkey vs Joyo Vintage OD


Muteriac

Recommended Posts

Привет!

 

Двоумя се между споменатите ефекти и запитването ми е към тези, които са изпробвали и двата. Магазините около мен не предлагат нито един от двата, затова разчитах изцяло на видео ревюта. Joyo ме привлича с true bypass-а, докато маймуната като че ли е по-гъвкава от към настройки, но т.к. и двата педала спадат към сравнително ниска класа, имам подозрения, че повечето опции за настройка ще повредят ефекта по-бързо. 

 

Накратко - интерисува ме каква е разликата в звучението между двата и дали единият е по-издръжлив от другия. Свиря единствено вкъщи и няма опция от повреда при пренос. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Аз стоях пред същата дилема като теб. Нямаше как да изпробвам тези камиончета през моя chain и трябваше да ги купувам на сляпо. Прочел съм доста ревюта специално за тези два модела и почти никъде не съм срещал лоши такива. Имай в предвид, че Joyo-то е пълно копие на Ibanez TS808 и дори има същия чип вътре (Jrc 4558d). Маймуната е малко по-различна, което обаче не я прави по-лоша.

 

За да усложня още повече дилемата ти, искам да ти кажа, че в момента всички ефекти на Digitech са с доста голямо намаление и това камионче ще ти се върже на 65 лева:

http://forum.muzikant.org/topic/139783-digitech-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/

 

Относно Joyo-то:

http://www.thomann.de/gb/harley_benton_vintage_overdrive.htm

Това е абсолютно същото камионче, но просто е произведено за Thomann. Цената е около 60 лева.

 

Аз в крайна сметка си взех Harley Benton-a от Thomann, основно поради факта, че маймуната беше около 100 лева тогава. Останах доста доволен, но аз използвам ефекта само за clean boost.

 

Като цяло смятам, че който и да вземеш от двата, няма да сбъркаш. Действай смело!

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.