Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за PRS SE custom 24


Iv4ata_GuItaR

Recommended Posts

Някой пробвал ли е този модел, че от известно време се замислям, но в БГ не знам дали може да се намери. Та като цяло въпроса ми е струва ли си или е много посредствен вариант на ПРС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия китарист на групата ми има такава. Стоковите адаптри са с нисък аутпут и мътнеят. Като цяло изработката е доста добра, но имаше проблем с прорезите за струните на нът-а. Самите прорези бяха много тесни и струни по дебели от .10-52 не влизаха в тях (съответно китара ходи при лютиер). Грифа е мек и с нисък екшън, но в моята ръка се усеща някак странно. Не мога да направя сравнение с други модели PRS, защото съм нямал възможността да свиря на такива. Той си взе китарата от София, така че ги има в България. Отиди и пробвай.

 

Успех! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да дам мнение за въпросния модел китара, но ще си позволя да вметна нещо, което е пак по темата. PRS от скоро пуснаха S2 серия, която пак подобно на "SE" сериите е по-бюджетно ориентирана, но е произведена в USA. Има S2 Custom 24 и поне на хартия, според мен, изглежда по добре от "SЕ Custom 24".

http://www.prsguitars.com/s2series/guitars/index.php

 

PRS в България можеш да намериш в Алмар!

http://almar.bg/product/product/1739

 

Успех!

 

 

;) Марио B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи ми впечатление, че Opeth също свирят с SE серията. Имат си сигнъчъри, но са на цента на тази серия нямат скъпи варианти като Тремонти и Сантана.

Редактирано от Iv4ata_GuItaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Притежавам това. Уникална китара за цената си не съм попадал на по-добро. Моята е леко ъпгрейтната с нов нът и с заключващи ключове. Екщън под 0,9мм . Звукът е много приятен дори за по тежка музика. Тремолото също се държи много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казват, че били с много добра изработка. Разликата от Custom 24 е във finish-а, тремолото, кленовия топ и ключовете, както и в подбора на дървесината и звука естествено. :)

Има няколко модела SE Custom 24. Мисля, че се различаваха по потенциометрите и формата на тялото мъничко.

Тук в базара се продаваше една SE Custom 24, погледни.
За тези пари е по-добре да си вземеш Schecter от моя гледна точка.

И при двете марки за каквото плащаш такова получаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.