Jump to content
Българският форум за музиканти

USB Audio Interface - за китара , Guitar Rig и някакви записи с VST


H.R.

Recommended Posts

Здравейте ,

Изчетох доста теми 

Първо такова устройство ще ми е. 

 

Трябва ми за :

 

1. Свирене през компютър - с Windows 7  64 бит съм и искам да елиминирам онази добре позната латенция от около половин секунда при тази ОС поради нечитави драйвери. (Преди доста време с XP - нямах никакви проблеми с това дори с вградения Relatek)

2. Свирене с Guitar RIG - повече за разцъкване и удоволствие , а ако ми излезе достатъчно добър звук без шум може и за запис.

3. Записи в домашни условия с китара (с външно дигитално камионче dist.с ) , някой ехо ефект от софта за запис  и VST-та - не много на брой -  барабани (Superior Drumer) бас  евентуално някакъв синт. 

 

Разгледах подробно  доста устройства в доста популярния сайт в BG 

Достатъчно ми е нещо по-просто там с два входа - микрофонен/линеен и китарен (Hi-z)/линеен. и да  поеме що-годе качествено горепосочените натоварвания. Струва ми се , че за бюджет от около 150 - 200 лв. ще е постижимо - ново или от базара. Има Guitar link-oве за по 50-60 лв. но нещо не ми вдъхват доверие. 

 

Сигурен съм, че доста от вас се занимават домашно в горепосочените граници - ако може само да споделите  какво наполседък ползвате и ви върши работа в дадения диапазон и има читави драйвери   за WIN 7 ,64  за да не създава главоболия докато тръгне (или поне работи с  asio4all като офицялен драйвер) - без да разводняваме. Благодаря ! :) 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото изречение винаги ме е дразнило , показва типичния ни манталитет "Изчетох аз уж , ама все пак да си питам , те като ми кажат на мен точно ще е друго и по-точно"

 

Тъй като аз съм фен на таскамчетата , вкарвам едно http://www.musicworld.bg/bg/c_1428/i_36967/Tascam_US_125M.html

 

Со здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото изречение винаги ме е дразнило , показва типичния ни манталитет "Изчетох аз уж , ама все пак да си питам , те като ми кажат на мен точно ще е друго и по-точно"

 

 

Като го написах имах в предвид ,че поне малко съм се запознал  и няма да задавам въпроси "какво е латенция", ама защо не тръгва с оригиналния си драйвер, каквa e разликата между този и този вход и т.н. Имам в предвид , че може да говорим по-наедро и директно.  

 

Изложих си потребностите и очаквам няколко споделяния - ползвам това "..." и ми работи добре - нямах проблем с драйвер за WIN 7 - нищо повече. Благодаря за първото предложение  - хвърлял съм му око. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам TASCAM US-122 MKII и съм доволен. Горе долу целите са ми същите като твоите. Не очаквай да е супер добър, но цената му е ок и е далееееееч по-добре отколкото директно в микрофона. Ако искаш супер як - RME Babyface. Срещу доста кинти, разбира се :)

 

Като цяло съвета ми е да не гледаш в БГ, защото често се случва тук да нямат нови модели а цените на старите си ги държат. В днешно време от Thomann се поръчва лесно, така че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми

Дано имаш бърз компютър, че иначе няма отърване от латенцията ;)

Двуядрен 2 GHz и  4 GB DDR2 / 800 mHz., които ще увелича до 6 GB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Таскам 122 е по-добре от онова първото(125), визирам 24 битовaта дълбочина срещу 16 бита на 125-цата.Освен това съм притежавал 122 ка и винаги ще ме е яд, че я продадох - по-безпроблемен и корав usb 2.0 интерфейс не съм срещал.Минавали са ми през ръцете доста Line 6-ове, нещо не останах с добри впечатления ,често се бъгваше един от тях. С firewire можеш да постигнеш по-ниска латенция, но там проблемите са непредвидими и трудно може да намериш конфигурация с подходящ чипсет(Texas instr.). С конфигурацията, която си посочил мисля ,че латенция от 7-8 мс е постижима и стабилна, а теб това те устройва.Със windows 7x64 bit работи.

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах Tascam 144MKII пък , и все пак си мисля , че битовете са последното , което играе за функционалност. Предложих от новите серии нещо , защото драйверите им са по-нови -> малко по-читави. Старите устойства имат някакви firmware ъпдейти понякога , но не са чудеса.

 

пс. Това за firewire-a и Texas Instruments сте го чели всички и хубаво сте го запомнили , ама някой дал ли си е сметка колко е елементарно да се подкара VIA чипсет. Аз лично съм предоволен от един такъв. За повече информация - Microsoft Support.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За битовете може би си прав, за firewire  е друга тема,аз си блъсках в главата един ricoh чипсет, ТИ в сравнение с него е железен.Колегата искаше ЛИЧНИ впечатления, ако имаш лични за 125-цата- пиши, ако не- всичко е теория и предположения. Ако някой е ръчкал ZOOM nu2 (usb ) интерфейса , моля за мнение и аз.Особено ако може да го сравни с гореописаните интерфейси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам лични впечатления , да. Вече един колега си взе такова нещо и имах възможността да го тествам on the field , както се казва, за един лайв (sampled piano). So ...реално е същото като 122, 144 , другите там. 

TI може и да е железен , но алуминиевите чипсети все пак не са за изхвърляне. Особено ако си с notebook , ако ме разбираш какво имам предвид .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно с дърт лаптоп съм, на единия чипсета ми е ТИ, с часове не помръдва и то със сравнително слаб core 2 duo, на другия лаптоп чипсета е ricoh, е няма такова чудо, на втората секунда изключва, спрял съм всички евентуални зловредни драйвъри и процеси и все тая. Ама темата е за usb, ако поддръжката на 125 таскама е по-добра, щом си я пробвал и няма чуваема разлика със 122 и 144, колегата да я взима  и толкова. Ще си чеше крастата с кеф.Но както anomandrus спомена, 122 е жельезна, ако да е от алуминий. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за споделянията на колегите до тук. Точно за нещо такова си мисля - да е просто, пробвано и желязно.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.