Jump to content
Българският форум за музиканти

Том Гросет постигна1208 удара за 60 секунди на състезание в Тенеси, САЩ


Recommended Posts

On July 13th, 2013, Tom Grosset, from Toronto, Canada, broke the world record with 1,208 single strokes in 60 seconds.

 
Канадецът Том Гросет подобри световния рекорд за най-голям брой единични удари за една минута при биене на барабан, съобщи "Диджитал спай".
Барабанистът постигна 1208 удара за 60 секунди на състезание в Тенеси, САЩ. 
Така Том се превърна в едва вторият човек, преминавал границата от 1000 удара.
Предишният рекорд е 1203 удара. Той принадлежи на барабаниста Майк Манджини. Поставен е през 2005 г.
За да подобри рекорда, 23-годишният барабанист е трябвало да движи ръцете си 20 пъти в секунда всяка секунда цяла минута.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Браво на пича! :surprise:  :drummer:  Дай статистика, кой от другите големи, освен Майк Манджини, се е пробвал? ;)   Защото бързаци има много, но не мисля че повечето от величията биха се явили на такъв конкурс...

И, честно, старите ми очи не могат да схванат при това темпо и тази амплитуда, това единици ли са или двойки... Не подлагам на съмнение случилото се. Просто си признавам, че не мога да вдяна... :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години се носеше легенда, че май Ян Пейс, или някой друг велик барабанист от 70-те можел чрез тремоло да задържи към стената свободно падаща монета, поне за минута .

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че беше Ginger Baker.

:drummer:В такъв случай мисля, че може да се изчисли с колко удара в секунда може да се задържи тази монета върху стена, като се използват законите на Нютон или Галилей за ускорението на свободно падащо тяло. Но, аз не мога! Някой тук, би ли могъл? :cheers2: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е така, но това за монетата съм го чувал преди да се появят DP, преди Farewell концертите на CREAM.

Може да е било градска легенда, но по време нещо се разминава.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото малко хора обръщат внимание на подобни неща вече. Тук основно са се изказали не-барабанисти. 
Как беше онази реплика на Вини Джоунс..."Ако искате да се научите да жонглирате с топка като мен, отиде в цирка". Тази бързина няма приложение в музиката, а щом няма връзка - за чий ... зкейк е цялата аларма? Ама момчето е на добра възраст, браво за труда и нека следващите му усилия бъдат насочени в правилната посока. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е така, но това за монетата съм го чувал преди да се появят DP, преди Farewell концертите на CREAM.

Може да е било градска легенда, но по време нещо се разминава.

Да де, ама Йън Пейс не е бърз откак групата съществува. А между другото как в средата на 60-те са се разчували подобни неща?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе - хе, светът не започва от вас!

BBC, VOA, RFE, Radio Beograd, Radio Luxembourg и други пътища знайни и незнайни. 

За монетата го чух на курсовете по английски в Алианс-а, срещу хотел РИЛА. До него беше прочутата закусвалня "Козница".

Дори си спомням хората, от които го чух. Боже, преди колко години е било, а споменът ми е пресен, все едно беше вчера... 

Сега се сещам, че имах един тефтер в който записвах имената на групите от Top 20. 

Ама стига толкова, че ми стана тъжно !

Тук се усеща и фадинга , защото записът е от къси вълни.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ял съм много пъти в "Козница"... Легендите за западняци по "онова" време бяха безчет... Лично мое мнение е, че Ян Пейст (има убийствено тремоло и смъртоносни парадидли!!!) или който и да е било друг практикуващ музикант от онова и от сегашното време, не може да задържи никаква монета на никоя стена...

Упражняването на подобен род техника не би дало възможност на музиканта да свири в банда и да създава шедьоври като "Лейзи", "Бърн" или "Хауей стар"...

;) Монета, да речеме от един лев... Каква техника трябва да имаш за да може всеки удар да попада в нея с достатъчна сила, за да спреш гравитацията?! И то за цяла минута?!

Не казвам, че не може... Сигурно може, но изпълнителя няма да е в "Крийм" или Дий Пърпъл", а в цирка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Легендата за монетата съм я чувал за поне 5 барабаниста! Това обаче е абсолютно невъзможно :) 

Относно новия световен рекордьор - честито на човека! Хубаво е, че освен бързината е развил и доста добри музикантски умения.Поне според това, което видях в други негови видеа - фен съм ! 

http://www.youtube.com/watch?v=iJQtFyFGcpw&feature=share&list=UUEtr2b3JA-TJ5xUU6kwkxyg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.