Jump to content
Българският форум за музиканти

valtchanovv

Нова Рок Песен на ПСС - Love By Dreaming

Recommended Posts

След като пуснахме песента ни Going Home сега е време за нещо по тежко

Love By Dreaming:

http://www.youtube.com/watch?v=TvtXcQKVTLg

Going Home:

http://www.youtube.com/watch?v=NyiVYG-x_Vk

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво,добър звук,свирене,пеене,ама що ли сетих директно за -

http://www.youtube.com/watch?v=8m10Ypl2pDA

После,че заглавието не e ли като..

http://www.youtube.com/watch?v=UMwcGPjYAIk

Това ако търсите критики,за първата песен,по скоро варианта на Хендрикс ми напомни.

Едит- ся да не се обидите,абсолютно ме радва да го слушам,и още повече,че има млади хора,които не жулят разновидности на блек метъл..

Редактирано от Hillbilly

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, благодаря за критиката. Като цяло темата е за песента Love By Dreaming, но благодаря за коментара относно името и акордите които си приличат в другата песен. Когато в припева ни се пее "I'm going home" няколко пъти, помислихме, че ще е добра идея да я кръстим Going Home. А ако търсиш прогресия на акорди която си прилича с тази на Going Home мога да ти дам поне още 5-6 песни с G C D. Не е въпрос на обиждане, ние знаем че песента ни е 3 акорда :) но това допринася за настроението на песента, (или поне така мислим)

Редактирано от valtchanovv

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно,всички (или повечето)  парчета,които са на 3 акорда са вечни,е,разликата е в звука и аранжимента ,много улични музиканти минават директно от ла бамба на туист енд шаут..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От valtchanovv
      Това е новата песен на групата ни. Направена е с благотворителна цел, като подкрепяме организация Habitat for Humanity. В клипчето има повече информация за организацията. Искаме посланието на песента да стигне до повече хора, за това моля ви споделете песента на фейсбук профила ви. Това би помогнало доста. С тази песен искаме да обърнем вниманието на хората към хуманитарните организаций, които в България не стоят на дневен ред. Какво мислите?

• От tekst_po_poruchka
      Искате ли да бъдете "Българския чичо Чарли"?
      Можете да композирате авторска музика за 20-секунден вокален (песенен) радио клип?

Създавате ли продаващи мелодии?
      Например - лесно запомняща се музикална обвивка на рекламно послание? Покоряващ мини-хит, който слушателя веднага харесва и си припява (а всъщност запомня търговската марка)? Мелодия, която превръща поетичен продаващ текст в рекламна песен.

Искате ли да бъдете "Българския чичо Чарли"?
      Търсим композитор на авторска музика за (много кратка) рекламна песен. Нарекохме желаният човек "Българския чичо Чарли" – сигурно сте гледали филма „Двама мъже и половина”, значи знаете защо. Вие ли сте? Можете ли да композирате авторска музика за 20-секунден вокален (песенен) радио клип?

Рекламен композитор ли сте?
      Предложете ни Вашите условия за създаване на музика за рекламен клип:
      * Заявете Вашия интерес на tekstko@gmail.com, или на 0899 636 737 – Константин Димитров, копирайтър по проекта;
      * Ще получите писмено запитване за авторска музика - част от радио клип;
      * Клиентът, продуктът, марката и сценария на клипа са включени в запитването. Описани са и изискванията към музиката.
      Очакваме Вашата заявка.

Ще имате необходимото, за да ни дадете Вашата авторска оферта.
      Освен, че ще Ви изпратим писмено запитване, сме готови да отговорим на всичките Ви допълнителни въпроси. А после ще очакваме Вашето предложение – цена, условия, срокове.

Ще ни предложите ли музика, която да се пее по радиото?
    • От Tea Petrova
      Ще се радвам да се включат музиканти, които имат желание да им се заснеме музикален клип. Завършвам режисура, та в общи линии си търся на кого да направя клип Може да пускате линкове към ваши песни, ако имате идеи за визия, история - споделяйте =))
    • От an4oto
      Здравейте трябва ми текст за рап песен , някой с желание да помогне
    • От Zanimir
      Здравейте,

Нов съм и не знам къде точно да питам, та ако не съм оцелил мястото имате пълното право да местите запитването където трябва...

Та търся едно парче от този клип:
      "Подборка приколов за сентябрь 2015 (+18)" (не се плашете от "+18"-то, няма страшни неща...)

Точния адрес на мотива е: https://www.youtube.com/watch?v=XK8Eq4580pI&t=10m29s (10-а минута и 29-а секунда)

Става въпрос за мотива, дето е използван за фон на възрастния, навярно пиян/друсан чичко, облечен в черни дрехи, "танцуващ" на улицата (или на плажа, не знам точно)... На клипа се чува само бас партията (електронен бас някакъв). Интересува ме някой може ли да подскаже кое е парчето, от което е заимствано мотивчето. Четох коментарите в тубата, ама ядец.

(Или пък ако никой не знае, то поне да ме насочите къде или кой да попитам... по-ориентиран към електронното)

Благодаря.

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.